Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jutro w Płocku Marsz Równości


fot. pixabay


Jutro po raz pierwszy w Płocku ma odbyć się  Marsz Równości. Jego hasłem ma być: „Płock napędza Równość!”, a patronat nad tą imprezą objął Prezydent Płocka.

Jak zapowiadają organizatorzy Płocki Marsz Równości będzie imprezą pozytywną i radosną, łączącą wszystkich płocczan. Idę Marszu jest tolerancja i szacunek dla każdego człowieka. Naszym celem jest zgromadzenie różnych osób, które łączy umiłowanie dla wartości takich jak równość, tolerancja, otwartość i solidarność.

Wiadomo jednak, że tego samego dnia ma się odbyć również „Oficjalna manifestacja w obronie tradycyjnych wartości”, którą organizują Młodzież Wszechpolska Płock i Płock przeciwko imigrantom. Być może pojawią się tam również kibice Jagiellonii Białystok.

Marsz ma zabezpieczać Policja, również mławska komenda oddeleguje do Płocka 14 funkcjonariuszy.

46 płockich naukowców i prawników, lekarzy, artystów, duchownych oraz opozycjonistów z okresu PRL skierowało w liście otwartym apel do prezydenta miasta Andrzeja Nowakowskiego (PO) o wycofanie honorowego patronatu nad Marszem Równości. Podobny apel wystosowała też poseł Anna Cicholska.

„Nasze zdumienie i oburzenie są tym większe, że podjął Pan tę decyzję po szeregu profanacji i gorszących wydarzeń, do których doszło podczas parad w innych polskich miastach. Obraziły one tysiące chrześcijan i zgorszyły setki dzieci” – uzasadniają sygnatariusze listu otwartego. 

Organizatorami Marszu piszą o sobie, że są osobami prywatnymi, od lat zaangażowanymi w działalność społeczną – w tym lokalną, w szczególności na rzecz równości i równouprawnienia, a tegoroczny Płocki Marsz Równości odbędzie się się także m.in. dzięki wsparciu finansowemu uzyskanemu z grantu przyznanego przez Fundację Wolontariat Równości z funduszy pozyskanych od marki Sprite (Coca-Cola Co.).

red.

źródło: fb

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments