Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Partia ozdoby cukierniczej „Biedronka czerwona rodzina” może być szczególnie groźna dla zdrowia dzieci


Główny Inspektorat Farmaceutyczny ostrzega. Ozdoba cukiernicza „Biedronka czerwona rodzina” może być szczególnie groźna dla zdrowia dzieci i nie powinna być spożywana. Wykryto w niej wysoki poziom barwnika E 124 – czerwieni koszenilowej A. , przekraczający normę aż 67-krotnie!


„W produkcie zbadanym przez Państwową Inspekcję Sanitarną stwierdzono obecność barwnika czerwieni koszenilowej A (E 124) na poziomie 3708 ± 267 mg/kg. Oznaczona zawartość barwnika spożywczego E 124 przekracza ponad 67-krotnie dopuszczalny poziom tej substancji w dekoracjach, powłokach i nadzieniach” – uzasadnia decyzję o wycofaniu produktu  GIS.

Zgodnie z oceną Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego – Państwowego Zakładu Higieny spożycie przedmiotowego produktu może spowodować przekroczenie wartości akceptowalnego dziennego pobrania (ADI) dla czerwieni koszenilowej A, szczególnie w przypadku dzieci.

Szczegóły dotyczące produktu:

Produkt – Biedronka czerwona rodzina

Wyprodukowano przez: Producent Rękodzieła Spożywczego Eko-Pol, Marta Sielka, Rybaki 16, 66-614 Maszewo

Numer partii: DZES05

Data minimalnej trwałości: 06.2021

Działania podjęte przez przedsiębiorców i organy urzędowej kontroli:

Organy Państwowej Inspekcji Sanitarnej nadzorują wycofanie produktu z obrotu.

Zalecenia dla konsumentów:

Przedmiotowy produkt „Biedronka czerwona rodzina” o numerze partii DZES05 oraz dacie minimalnej trwałości 06.2021 nie powinien być spożywany przez konsumentów, szczególnie przez dzieci, z uwagi na stwierdzoną wysoką zawartość barwnika spożywczego E 124 – czerwieni koszenilowej A.

źródło: GIS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
bieda
bieda
4 lata temu

Aż 67-krotnie przekroczony dopuszczalny poziom barwinka? To oni dorzucają barwnika „na oko”??

Blue
Blue
4 lata temu

Eko-sreko do zamkniecia!!!

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x