Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziś piesi pod szczególną „lupą drogówki”


Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu mławskiego policjanci z drogówki będą prowadzić akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.


Akcja rozpocznie się od wczesnych godzin rannych i jest realizowana na terenie całego województwa. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego. W ramach działań stróże prawa zwracać będą także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, gdyż to oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

źródło: KPP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
To ja
To ja
2 lata temu

Bardzo dobrze, że są takie działania. Ale zauważyłem też potrzebę działań pod innym kątem a chodzi mi tym razem o parkujących swoimi pojazdami byle gdzie byle jak i łamiąc przepisy prawa. Ostatnimi czasy po oddaniu do użytku zrewitalizowanego Placu 3 go Maja i okolicy wokół Handlowca na ul Chrobrego ustawiono po lewej stronie znak zakaz parkowania i postoju i co ano nic w dalszym ciągu samochody parkują. Moje pytanie jaki byl sens wydania pieniędzy na to oznakowanie jak żadna ze służb tego nie egzekwuje. Podobnie jest na przy Placy 3 go Maja przy wjeździe ustawiono znaki strefa zamieszkania tak więc mozna w tej strefie parkować wyłącznie w miejscach wyznaczonych oznakowanych znakiem z literką P i co i nic znaki sobie a kierowcy sobie. Tutaj także wyrzucono pieniadze na oznakowanie. Ale to nie jedyne przypadki, mozna także przypomnieć kierujacy o parkowaniu w odpowiedniej odległosci przed i za przejściem dla pieszych jak tez przed skrzyżowaniem. Ten problem chyba nie da się zlikwidować mławscy kierowscy ale nie tylko oni nie znają przepisów prawa o ruchu drogowym albo je świadomie łamią ? Należy też dodać kilka słów o tych co wyznaczają białą linią miejsca postojowe, zastanawiam się czy oni znają przepisy prawa o ruchu drogowym ? Zdaję sobie sprawę, że zostanę przez wielu skrytykowany za mój komentarz ale co tam być może ktoś zastanowi się nad tym co napisałem i będzie przestrzegał prawa ?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x