Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dziś piesi pod szczególną „lupą drogówki”


Dzisiaj od wczesnych godzin rannych na terenie powiatu mławskiego policjanci z drogówki będą prowadzić akcję pod nazwą „NIECHRONIENI UCZESTNICY RUCHU DROGOWEGO”. Działania te mają wpłynąć na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym – zwłaszcza na przestrzeganie przepisów związanych z korzystaniem z dróg przez pieszych.

Akcja rozpocznie się od wczesnych godzin rannych i jest realizowana na terenie całego województwa. Nie zawsze oświetlone drogi, brak wyznaczonych miejsc do bezpiecznego poruszania się pieszych po drodze (zwłaszcza poza obszarami zabudowanymi) oraz niewłaściwy sposób korzystania z dróg przez samych pieszych sprawiają, że dochodzi do wielu wypadków. Pośpiech, przebieganie przez jezdnię, wchodzenie bez zastanowienia na przejście dla pieszych, przechodzenie przy czerwonym świetle lub w miejscach niedozwolonych – są to zachowania, które mogą doprowadzić i bardzo często doprowadzają do śmierci pieszego. W ramach działań stróże prawa zwracać będą także uwagę na zachowania kierowców w stosunku do pieszych, gdyż to oni stanowią szczególnie zagrożoną grupę uczestników ruchu drogowego.

Przypominamy, że pieszy w starciu z pojazdem jest na przegranej pozycji. Konfrontacja niechronionego uczestnika ruchu drogowego z samochodem, w najlepszym wypadku skończy się dla niego ogólnymi potłuczeniami ciała. Pamiętajmy o przestrzeganiu przepisów oraz zachowaniu ostrożności i rozwagi podczas poruszania się po drodze.

źródło: KPP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
To ja
To ja
11 miesięcy temu

Bardzo dobrze, że są takie działania. Ale zauważyłem też potrzebę działań pod innym kątem a chodzi mi tym razem o parkujących swoimi pojazdami byle gdzie byle jak i łamiąc przepisy prawa. Ostatnimi czasy po oddaniu do użytku zrewitalizowanego Placu 3 go Maja i okolicy wokół Handlowca na ul Chrobrego ustawiono po lewej stronie znak zakaz parkowania i postoju i co ano nic w dalszym ciągu samochody parkują. Moje pytanie jaki byl sens wydania pieniędzy na to oznakowanie jak żadna ze służb tego nie egzekwuje. Podobnie jest na przy Placy 3 go Maja przy wjeździe ustawiono znaki strefa zamieszkania tak więc mozna w tej strefie parkować wyłącznie w miejscach wyznaczonych oznakowanych znakiem z literką P i co i nic znaki sobie a kierowcy sobie. Tutaj także wyrzucono pieniadze na oznakowanie. Ale to nie jedyne przypadki, mozna także przypomnieć kierujacy o parkowaniu w odpowiedniej odległosci przed i za przejściem dla pieszych jak tez przed skrzyżowaniem. Ten problem chyba nie da się zlikwidować mławscy kierowscy ale nie tylko oni nie znają przepisów prawa o ruchu drogowym albo je świadomie łamią ? Należy też dodać kilka słów o tych co wyznaczają białą linią miejsca postojowe, zastanawiam się czy oni znają przepisy prawa o ruchu drogowym ? Zdaję sobie sprawę, że zostanę przez wielu skrytykowany za mój komentarz ale co tam być może ktoś zastanowi się nad tym co napisałem i będzie przestrzegał prawa ?