Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Przasnysz. Rusza program bezpłatnego użyczania kompostowników.


fot. fb


Ościenne samorządy aktywnie podejmują działania zachęcające do segregacji odpadów. Taką inicjatywę w ostatnim czasie podjął Przasnysz, zachęcając do udziału w programie bezpłatnego użyczania kompostowników,  dzięki którym będą mogli na własne potrzeby realizować recykling organiczny wytworzonych przez siebie bioodpadów. Kompostowniki później przechodzą na własność mieszkańców.

Burmistrz Przasnysza rozpoczyna realizację programu  EKO-MANIERY. To  inicjatywa mająca na celu prowadzenie edukacji w zakresie racjonalnego gospodarowania odpadami ulegającymi biodegradacji (odpadami kuchennymi, odpadami zielonymi) i promowanie postaw proekologicznych. Uczestnikom programu zostaną bezpłatnie użyczone kompostowniki dzięki którym będą mogli na własne potrzeby realizować recykling organiczny wytworzonych przez siebie bioodpadów.

Chętni mogą zgłaszać się do urzędu miasta. Warunkiem udziału w projekcie jest złożenie deklarację o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi dla nieruchomości na której zostanie ustawiony kompostownik i  nie zaleganie względem miasta z płatnościami z tytułu podatków i opłat lokalnych. Uczestnik programu po podpisaniu umowy użyczenia zawartej na okres trzech lat otrzyma bezpłatnie kompostownik, który po wygaśnięciu umowy pozostanie jego własnością.

red.

źródło: UM Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Gosc
Gosc
2 lata temu

Wspaniale. Czy są jakieś przepisy regulujące odległość takiego kompostowniki od ogrodzenia dzielącego posesje ????

every
every
2 lata temu

U nas jakie działania na rzecz ekologii podjął burmistrz? – ano wymiana pieców c.o oraz kolosalna podwyżka cen za śmieci. No… jeszcze doliczyć trzeba 10 tablic w mławskim lesie (w zasadzie 5, bo drugie 5 należy do Nadleśnictwa – wszak inicjatywa wspólna).
Ponadto mamy eko park, w którym roślinność rośnie tak jak sobie chce i jaka sobie chce oprócz bratków i petunii.
Brak jest tam jeszcze tylko tablic, oczywiście w trzech językach:
„PARK PROSI : SWOJE ŚMIECI ZABIERZ ZE SOBĄ”

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
2 lata temu

No tak ale to Przasnysz a nie Mlawa==bardzo dobrze ze to pokazujecie, moze wreszcie te mlawskie urzedasyi, rusza, z jakos incjatywa, bo jak do tej pory, to potrafia tylko ceny uslug podnosic.

3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x