Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Są tablice by nie śmiecić, ale są też działania


W mławskim lesie stoją już tablice uwrażliwiające spacerowiczów na dbałość o środowisko. Umieszczone na nich w trzech językach napisy zachęcają, aby swoich śmieci nie zostawiać w lesie, lecz zabierać je ze sobą. Oprócz apeli, Nadleśnictwo Dwukoły skutecznie ustala sprawców zaśmiecania lasu i karze mandatami.


Na dziesięciu tablicach zamontowanych w ramach projektu realizowanego przez Urząd Miasta Mława i Nadleśnictwo Dwukoły widnieje hasło „Las prosi – swoje śmieci zabierz ze sobą”. Zostało ono zapisane w trzech językach: polskim, angielskim i rosyjskim, aby było zrozumiałe dla jak najszerszego grona odbiorców.

Tablice mają na celu uczulenie mieszkańców i osób przyjezdnych na problem zaśmiecenia lasów – ale nie tylko, bo podobną sytuację spotkać można również na łąkach i w przydrożnych rowach, gdzie pełno jest porozrzucanych plastikowych i szklanych butelek, foliowych torebek, opakowań po chipsach czy innych produktach żywnościowych.

Nie brak również odpadów w ilościach „hurtowych”, zapakowanych w foliowe worki. Jednego z takich „dostawców” śmieci do lasu udało się namierzyć służbom leśnym.  Sprawcą wykroczenia okazał się mieszkaniec ościennego powiatu, który wywiózł śmieci do lasu na terenie Leśnictwa Wieczfnia. Przy wsparciu dzielnicowego gminy Iłowo-Osada, sprawca został wykryty i ukarany mandatem karnym w wysokości 300 zł. Został również zobowiązany do natychmiastowego uprzątnięcia pozostawionych odpadów z lasu.

red.

źródło: UMM/Nadleśnictwo Dwukoły

fot.: Nadleśnictwo Dwukoły

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
every
every
2 lata temu

Co to jest 300zł mandatu – za takie niechlujstwo wobec środowiska powinny być 10-krotnie wyższe kary. Wtedy niechluje może czegoś by się nauczyli.
Przy tak niskich karach dla brudasów o ptasich móżdżkach nic nie dotrze.
Zadbają tylko o to, żeby nikt nie doszedł czyje to śmieci.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x