Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

AKTUALIZACJA: Pożar na składowisku odpadów w Kosinach Bartosowych [foto i videorelacja]


Kilka zastępów straży pożarnej zarówno z JRG Mława jak i OSP gasi pożar na pryzmie składowanych odpadów  w zakładzie przetwarzania w Kosinach Bartosowych należącym do spółki Novago.Zgłoszenie strażacy otrzymali od osoby, która ujrzała kłęby dymu unoszące się nad składowiskiem. Teren działań został podzielony na dwa odcinki bojowe. Strażacy przelewają wodą palącą się hałdę na powierzchni około 120 m.kw. Działania prowadzą dwa zastępy JRG Mława oraz pięć zastępów OSP. Akcją dowodzi komendant Powiatowy PSP w Mławie st. bryg. Jarosław Kuciński. Przyczyny pożaru ustala mławska policja.

Pożary na tym składowisku miały również miejsce w 2016 i 2018 roku.

Aktualizacja 07.08.2019

Jak podaje KPP w Mławie wstępnie nie ustalono przyczyny pożaru. Doszło najprawdopodobniej do samozapłonu biomasy – paliwa alternatywnego, składowanego na hałdzie. W wyniku zdarzenia nie powstały straty w mieniu oraz żaden z pracowników nie doznał obrażeń.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

7
KOMENTARZE

avatar
1500
Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Wysypisko śmieci pod nosem, codzienny smród, ryzyko zachorowań, pożarów itd. , a każą nam płacić nie wiadomo ile za ich segregację…..

Misza
Gość
Misza

(…)”Osoby pracujące w bezpośrednim kontakcie z odpadami na składowiskach po-winny korzystać z oddzielnych pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz szatni przepustowych(odzież robocza –umywalnia z natryskami –szatnia czysta). Po-nadto składowisko winno być zaopatrzone w stanowiska do mycia obuwia roboczego, aby odpadynie były wnoszone do pomieszczeń socjalnych czy biur ” Niech się tym Novago jakaś inspekcja zajmie. Przecież tam nie ma nawet czym się umyć, bo woda jest skażona. Ludzie pracują w pyle mają do ochrony tylko prostą maseczkę, która nic praktycznie nie daje. Sprzęt wymaga modernizacji. Operator musi wchodzić do zapchanego młyna i ręcznie usuwać śmieci. Gdyby sprzęt był sprawny w 100% to takich… Czytaj więcej »

Kiki
Gość
Kiki

Super nowoczesna najnowsza technologia przetwarzania odpadów na paliwo alternatywne. Co oni nam pod nosem zgotowali? Jeżeli dochodzi do samozapłonu (co jest mało prawdopodobne) to co mówić o wodach gruntowych i innych zagrożeniach. Tykająca bomba za nasze pieniądze i na własne życzenie miasta. Nic dodać nic ująć. Jeden wielki syf.

every
Gość
every

Nie jest to najnowsza technologia – niestety.
Jest to bardzo stara technologia, bardzo często wykorzystywana przez potentatów w zakresie gospodarki śmieciowej, za to jest to najtańsza i najbardziej szkodliwa metoda dla ludzi i środowiska.
Strażacy biorący udział w gaszeniu takiego pożaru powinni pracować w kombinezonach ochronnych i koniecznie w maskach.

Julian
Gość
Julian

Nam kaza segregowac a im sie nie chcialo

miki
Gość
miki

nie mieściło się to się miejsce zrobiło

Misza
Gość
Misza

Kierownikowi G. palił się grunt pod nogami.