Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

AKTUALIZACJA: Pożar na składowisku odpadów w Kosinach Bartosowych [foto i videorelacja]


Kilka zastępów straży pożarnej zarówno z JRG Mława jak i OSP gasi pożar na pryzmie składowanych odpadów  w zakładzie przetwarzania w Kosinach Bartosowych należącym do spółki Novago.


Zgłoszenie strażacy otrzymali od osoby, która ujrzała kłęby dymu unoszące się nad składowiskiem. Teren działań został podzielony na dwa odcinki bojowe. Strażacy przelewają wodą palącą się hałdę na powierzchni około 120 m.kw. Działania prowadzą dwa zastępy JRG Mława oraz pięć zastępów OSP. Akcją dowodzi komendant Powiatowy PSP w Mławie st. bryg. Jarosław Kuciński. Przyczyny pożaru ustala mławska policja.

Pożary na tym składowisku miały również miejsce w 2016 i 2018 roku.

Aktualizacja 07.08.2019

Jak podaje KPP w Mławie wstępnie nie ustalono przyczyny pożaru. Doszło najprawdopodobniej do samozapłonu biomasy – paliwa alternatywnego, składowanego na hałdzie. W wyniku zdarzenia nie powstały straty w mieniu oraz żaden z pracowników nie doznał obrażeń.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
7 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

Wysypisko śmieci pod nosem, codzienny smród, ryzyko zachorowań, pożarów itd. , a każą nam płacić nie wiadomo ile za ich segregację…..

Misza
Misza
3 lata temu

(…)”Osoby pracujące w bezpośrednim kontakcie z odpadami na składowiskach po-winny korzystać z oddzielnych pomieszczeń higieniczno-sanitarnych oraz szatni przepustowych(odzież robocza –umywalnia z natryskami –szatnia czysta). Po-nadto składowisko winno być zaopatrzone w stanowiska do mycia obuwia roboczego, aby odpadynie były wnoszone do pomieszczeń socjalnych czy biur ”
Niech się tym Novago jakaś inspekcja zajmie. Przecież tam nie ma nawet czym się umyć, bo woda jest skażona. Ludzie pracują w pyle mają do ochrony tylko prostą maseczkę, która nic praktycznie nie daje. Sprzęt wymaga modernizacji. Operator musi wchodzić do zapchanego młyna i ręcznie usuwać śmieci. Gdyby sprzęt był sprawny w 100% to takich rzeczy przy odpowiednim podawaniu śmieci do młyna praktycznie można uniknąć. Dziwne, że jeszcze nie było poważnego wypadku z udziałem pracownika.
Można jeszcze dodać mobbing. Myślę, że to stwierdzenie nie jest nadużyciem. Czy nie dziwi nikogo fakt, że po powrocie kierownika Pana G. w firmie posypały się L4 i spora ilość wypowiedzeń? Kierowniku G. weź się pan za robotę, zadbaj o bezpieczeństwo ludzi, zadbaj o godziwe wynagrodzenie. Można odnieść wrażenie, że wysyłanie ludzi na przerabianie metrów w dokach to chyba pana priorytetowy cel w tej pracy. Chamskie zachowania, odzywki i podejście do podwładnych przemilczę. Wszyscy doskonale to widzą.

Kiki
Kiki
3 lata temu

Super nowoczesna najnowsza technologia przetwarzania odpadów na paliwo alternatywne. Co oni nam pod nosem zgotowali? Jeżeli dochodzi do samozapłonu (co jest mało prawdopodobne) to co mówić o wodach gruntowych i innych zagrożeniach. Tykająca bomba za nasze pieniądze i na własne życzenie miasta. Nic dodać nic ująć. Jeden wielki syf.

every
every
3 lata temu
Reply to  Kiki

Nie jest to najnowsza technologia – niestety.
Jest to bardzo stara technologia, bardzo często wykorzystywana przez potentatów w zakresie gospodarki śmieciowej, za to jest to najtańsza i najbardziej szkodliwa metoda dla ludzi i środowiska.
Strażacy biorący udział w gaszeniu takiego pożaru powinni pracować w kombinezonach ochronnych i koniecznie w maskach.

Julian
Julian
3 lata temu

Nam kaza segregowac a im sie nie chcialo

miki
miki
3 lata temu

nie mieściło się to się miejsce zrobiło

Misza
Misza
3 lata temu

Kierownikowi G. palił się grunt pod nogami.

7
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x