Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Forma wielką niewiadomą. Dziurawa obrona


Na dwa tygodnie przed startem zmagań w lidze okręgowej, forma Mławianki pozostaje wielką niewiadomą. Owszem w ofensywie wszystko wygląda dobrze, to w obronie do poprawy jest bardzo wiele. W trzech sparingach podopieczni Tomasza Aziewicza stracili aż dziewięć goli.

Można to tłumaczyć dużą rotacją w składzie, ale defensorom wyraźnie brakuje odpowiedniej dyspozycji. Błędy popełnia nawet doświadczony Arkadiusz Koprucki, nie mówiąc o wracającym do futbolu po rocznej przerwie Przemysławie Radziszewskim.

Łukasz Wodzyński za to jest aktywny w ataku – w drugim z rzędu meczu wpisał się na listę strzelców. Przed tygodniem pokonał bramkarza z Rybna, a teraz otworzył wynik pojedynku z Pisą Barczewo. Popisał się celnym uderzeniem głową po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

Na przerwę Mławianka mogła schodzić nawet z przewagą czterech goli. Ostatecznie trafili dwukrotnie, z bliska przymierzył precyzyjnie Damian Matusiak. Natomiast Dominik Lemanek i Marcin Tomczak pocelowali w słupek.

Niestety ta przewaga nie wystarczyła, żeby odnieść triumf. Aziewicz szybko wpuścił do boju wszystkich rezerwowych, a gdy kontuzji doznał Jakub Wróblewski, mławianie kończyli mecz w dziesięciu. Czwartoligowcy z Mazur nie mieli problemów z wykorzystaniem takiego osłabienia naszych graczy. Po zmianie stron odwrócili zupełnie losy meczu, strzelając aż cztery gole.

Mławianka Mława – Pisa Barczewo 2:4 (2:0)

Mławianka: Grzegorz Jabłonowski, Hubert Jaworski, Arkadiusz Koprucki, Łukasz Wodzyński, Przemysław Cieślak, Przemysław Radziszewski, Maciej Rogalski, Jakub Wróblewski, Marcin Tomczak, Dominik Lemanek, Damian Matusiak. Po przerwie zagrali Mateusz Berestowski, Łukasz Wróblewski, Jakub Mazurkiewicz i Krystian Gosik.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500