Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Mława żegna Zygmunta Żerańskiego


W niedzielę 28 lipca w wieku 82 lat zmarł Zygmunt Żerański – Prezes mławskiego oddziału Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych.

Zygmunt Żerański, mimo problemów zdrowotnych, niemal do końca swoich dni aktywnie uczestniczył w życiu naszego miasta, kultywując tradycje Wojska Polskiego i pielęgnując pamięć o bohaterach walczących za Ojczyznę. Brał udział w uroczystościach patriotycznych i religijnych, spotkaniach z kombatantami, młodzieżą i władzami samorządowymi. W 2018 r. podpisał z Dyrektorem Zespołu Szkół nr 4 im. Obrońców Mławy z Września 1939 r. porozumienie, na mocy którego społeczność placówki sprawuje opiekę nad sztandarem Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych w Mławie i dba o jego spuściznę. „Śmierć Pana Zygmunta to wielka strata dla miasta i dla nas osobiście. Dziękując za to, co zrobił dla Ojczyzny i dla Mławy w latach czynnej aktywności wojskowej oraz jako kombatant, łączymy się z Państwem w bólu” – napisali w liście kondolencyjnym do rodziny zmarłego Przewodniczący Rady Miasta Mława Lech Prejs i Burmistrz Miasta Mława Sławomir Kowalewski.

Msza św. żałobna w intencji Zygmunta Żerańskiego zostanie odprawiona w czwartek 1 sierpnia 2019 r. o godz. 15.30 w kaplicy cmentarza komunalnego w Mławie. Godzinę wcześniej rozpocznie się tam modlitwa różańcowa.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
3 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Stefan
Stefan
1 rok temu

Zmarły Pan Zygmunt Żerański w chwili wybuchu II Wojny Światowej miał 2 lata a gdy wojna kończyła się tylko 7 lat. W jakiej wojnie walczył Ś. P. Pan Zygmunt skoro został kombatantem ?

dzidek
dzidek
1 rok temu
Reply to  Stefan

Stefan, te pytania winieneś skierować do Panów PREJSA I KOWALEWSKIEGO.

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Stefan

Teraz są kombatanci i całkiem powojenni, może kombatanctwo jest dziedziczne… bo represjonowani przez ustrój PRL też nie byli, żyli jak pączki w maśle, ale w pewnym momencie stali się kombatantami.
Dziwny kraj ta nasza Polska.
Im dalej po wojnie, tym więcej kombatantów.