Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Powiat mławski zagrożony afrykańskim pomorem świń


fot. jarbla


Powiat mławski zagrożony afrykańskim pomorem świń. 26 lipca ukazało się rozporządzenie nr 8 Wojewody Mazowieckiego w sprawie zwalczania afrykańskiego pomoru świń na terenie powiatów ciechanowskiego i mławskiego.

W związku ze stwierdzeniem w miejscowości Gumowo, gmina Ciechanów ogniska afrykańskiego pomoru świń, wojewoda ustalił obszar zapowietrzony, który na naszym terenie obejmuje część gminy Strzegowo. Przy drogach pojawią się tablice z napisem: „AFRYKAŃSKI POMÓR ŚWIŃ OBSZAR ZAPOWIETRZONY”.

Obszar zapowietrzony w naszym powiecie obejmuje miejscowości: Budy Giżyńskie, Budy Wolińskie, Czarnocinek, Nowiny Giżyńskie, Wola Kanigowska.

Na tym obszarze zakazuje się m.in.: wywożenia świń oraz materiału biologicznego świń z gospodarstw, przywożenia do gospodarstw lub wywożenia z gospodarstw zwierząt innych niż świnie, bez zgody właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii. Zakaz obejmuje także transport świń po drogach publicznych lub wewnętrznych, z wyjątkiem transportu świń do rzeźni za zgodą właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii.

Nie można też organizować targów, wystaw, pokazów lub konkursów zwierząt i odłowów zwierząt łownych ani wywozić  ściółki oraz nawozu naturalnego pochodzącego od świń bez zgody właściwego miejscowo powiatowego lekarza weterynarii.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Adam W.
Adam W.
4 lata temu

Tylko jak to zrealizować. Chytry na każdą złotówkę polski mieszkaniec wsi, będzie kombinował jak ominąć zakazy.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x