Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pościg w centrum miasta. Uciekał przed policjantami jak na gangsterskim filmie


fot. ilustracyjne


Kierowca opla nie zatrzymał się do policyjnej kontroli w centrum Ciechanowa. Kilka kilometrów dalej porzucił auto, a sam próbował się ukryć. Policjanci zatrzymali 33-latka w bezpośrednim pościgu. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie, jak się okazało był pod wpływem alkoholu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

W nocy z soboty na niedzielę w centrum Ciechanowa w rejonie placu Jana Pawła II, ciechanowscy policjanci zauważyli srebrnego opla, którego kierowca narusza przepisy ruchu drogowego, kierujący wprowadził samochód w poślizg a następnie przejechał przez wysepkę oddzielającą pasy ruchu, z piskiem opon zmieniał kierunek ruchu, widząc wyczyny kierowcy policjanci natychmiast podjęli próbę zatrzymania kierującego oplem astra pokazując tarcze do zatrzymywania pojazdów, następnie  używając sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Kierowca jednak nie reagował. Mężczyzna gwałtownie przyspieszył i zaczął uciekać, poruszał się ul. 17 Stycznia w kierunku ul. Tatarskiej.

Mężczyzna skręcił w ulicę Jesionową na skrzyżowaniu z ul. 17 Stycznia pomimo czerwonego światła. Tam samochód zaparkował a sam ukrył się w zaroślach. Policjanci szybko znaleźli kierującego. Podczas zatrzymania czuć było od niego alkohol. Od kierującego pobrano krew do badań. 33-letni mieszkaniec Ciechanowa spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut z art. 178b kk – niezatrzymanie się do kontroli drogowej do czego się nie przyznał. Po uzyskaniu wyników badań z krwi nie wykluczone, że usłyszy zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. 33-latkowi zostaną również przedstawione zarzuty za wykroczenia w ruchu drogowym.

red.

źródło: KPP Ciechanów

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x