Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skoki spadochronowe? Pomysł na niezwykły upominek!


Chcesz wręczyć bliskie osobie coś, co będzie wyjątkowe i jedyne w swoim rodzaju? Pomyśl o podarowaniu skoku spadochronowego w tandemie!

Kwiaty, dobry alkohol, coś słodkiego czy kosmetyki – pomysłów na prezenty jest mnóstwo. Jeśli jednak upominek ma być inny niż wszystkie, warto postawić na coś, co na zawsze pozostanie w pamięci. Doskonałym wyborem mogą być skoki spadochronowe tandemowe!

Czym dokładnie jest skok spadochronowy odbywający się w tandemie? Kto może wziąć w nim udział? Jak podarować taki skok jako upominek? W końcu, ile trzeba będzie za niego zapłacić? Sprawdź!

Skok spadochronowy w tandemie – spadochron także dla początkujących

Bardzo dużo osób uważa, że skoki spadochronowe są zarezerwowane wyłącznie dla tych osób, które przeszły odpowiednie przeszkolenie. Jednak do wzięcia udziału w skoku wcale nie potrzeba kosztownego szkolenia!

Alternatywna propozycja to skoki spadochronowe odbywające się w tandemie, czyli inaczej skoki zapoznawcze. W takim skoku może wziąć udział niemalże każdy, kto spełni podstawowe wymagania i odważy się na zrobienie kroku w przestworza.

Skoki tandemowe odbywają się w dwójkę. Uczestnikami są wówczas pilot tandemu – jego rolę najczęściej przyjmuje instruktor spadochroniarstwa, który ma na swoim koncie setki podobnych skoków, a także pasażer tandemu – osoba ta nie musi mieć żadnego wcześniejszego doświadczenia w skokach.

Pilot wraz z pasażerem są ze sobą połączeni uprzężą tandemową na czas lotu. Do skoków spadochronowych w tandemie stosuje się również specjalne spadochrony tandemowe wyposażone w automaty i spadochrony zapasowe, co przekłada się na maksymalne bezpieczeństwo tej podniebne rozrywki.

Kto może skoczyć ze spadochronem tandemowym?

Skoki ze spadochronami tandemowymi stały się tak popularne, ponieważ są łatwo dostępne – aby wziąć udział w skoku, nie trzeba wcześniejszego szkolenia, treningów, a także wizyty u lekarza. Wystarczy tylko spełnić podstawowe wymogi i wykonać rezerwację – można zrobić to także on-line.

Taka łatwa dostępność skoków spadochronowych w tandemie spowodowała, że stały się one również pomysłem na upominek – sprawdzą się na urodziny, imieniny, wieczór panieński czy kawalerski, na ślub, na rocznicę i wiele innych okazji.

Wśród głównych przeciwwskazań do skoku w tandemie znalazły się:

  • niestabilność kręgosłupa
  • wrodzona łamliwość kości
  • epilepsja
  • ostra niewydolność krążeniowa i oddechowa
  • ciężar ciała powyżej 100-120 kg – zależnie od stosowanego sprzętu
  • wzrost poniżej 120 cm

W razie wątpliwości warto skontaktować się z ośrodkiem organizującym skoki spadochronowe w tandemie.

Skok tandemowy – poczuj emocje podczas swobodnego spadania

Przed skokiem tandemowym jego uczestnicy biorą udział w odpowiednich przygotowaniach – podczas nich przechodzi się krótkie szkolenie oraz otrzymuje się wyposażenie (kombinezon, gogle).

Następnie uczestnicy skoków wchodzą do samolotu, który wynosi ich na wysokość 3000 albo 4000 metrów nad ziemią. Wysokość wyskoku ma znaczenie dla czasu swobodnego spadania, czyli spadania bez otwartego jeszcze spadochronu. Swobodne spadanie wynosi od 30 do 60 sekund – to właśnie wtedy uczestnik skoku może poczuć maksimum adrenaliny!

Po uzyskaniu wysokości około 1500 metrów pilot tandemu otwiera spadochron, a uczestnicy skoku przez kilka minut wolno opadają w kierunku lądowiska. Przy skoku spadochronowym w tandemie lądowanie jest miękkie, dlatego nie trzeba obawiać się o ryzyko urazów.

Całe to zdarzenie może być też nagrywane, aby uczestnik skoku miał wspaniałą pamiątkę – należy wykupić wtedy dodatkową usługę.

Ile zapłacimy za skok spadochronowy w tandemie?

Ceny za skoki spadochronowe w tandemie wcale nie są bardzo wysokie – musimy liczyć się z wydatkiem wynoszącym od około 600 złotych za skok z 3000 metrów aż do około 750 złotych za skok z 400 metrów. Usługa filmowania będzie wydatkiem rzędu około 250 złotych, ale warto się na nią zdecydować, gdy chcemy podarować skok w prezencie.

Aby obdarowana osoba mogła sama wybrać termin skoku odpowiadający jej najbardziej, warto podarować jej voucher upominkowy – można kupić go też on-line.

Chcesz podarować skok spadochronowy w tandemie jako prezent? A może chcesz skoczyć sam? Skorzystaj z oferty ośrodka Skydive.pl! Zarezerwuj skok już teraz na stronie internetowej pod adresem https://skydive.pl/tandem-rejestruj/!

 

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]