Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Krasne. Wiatr zerwał linię wysokiego napięcia, spłonęła słoma[FOTO]


27 lipca w nocy, w miejscowości Krasne na skutek zerwanej linii energetycznej doszło do pożaru ścierniska ze słomą. Spłonęło ponad 2,5 hektara.


W chwili przyjazdu straży pożarnej ogniem objęte było około 2 hektary ścierniska wraz ze słomą. Początkowe działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia wraz z iskrzącą linią energetyczną przed dostępem osób postronnych. Pogotowie energetyczne zdalnie wyłączyło dopływ energii elektrycznej do zerwanej linii.

Strażacy wykorzystując urządzenie pomiarowe upewnili się, czy nie ma prądu w zerwanej linii, następnie przystąpili do gaszenia pożaru. Po ugaszeniu pożaru słomę przerzucono, a całą powierzchnię objętą pożarem przelano wodą dogaszając pojedyncze ogniska. Na miejsce działań przybył zakład energetyczny, który zabezpieczył uszkodzoną linię energetyczną. Spaleniu uległo około 2,6 ha powierzchni ścierniska wraz ze słomą po ściętym zbożu.

W działaniach gaśniczych uczestniczyły: Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Przasnysza, Ochotnicze Straże Pożarne: Krasne, Zielona.

źródło i fot.: KP PSP Przasnysz

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x