Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Zadziała służba leśna. Jeziorko w Krajewie bez śmieci


Służba leśna Nadleśnictwa Dwukoły razem z pracownikami Zakładu Usług Leśnych w dniu 23 lipca 2019 roku, postanowiła uporać się z ciągle powracającymi śmieciami nad krajewskim jeziorkiem.


W ciągu jednodniowej akcji zebrano kilkanaście worków śmieci, które zostaną przewiezione na swoje miejsce, czyli na wysypisko. W trosce o otaczające nas środowisko, Miasto Mława oraz Nadleśnictwo Dwukoły, połączyły siły we wspólnej kampanii społecznej dotyczącej działań mających na celu ograniczenie zaśmiecania lasu będącego własnością Skarbu Państwa i znajdującego się w granicach administracyjnych Miasta Mława. Na uwagę zasługuje fakt, iż w bezpośrednim sąsiedztwie krajewskiego jeziorka, występuje jedyne w całym Nadleśnictwie siedlisko sosnowego boru bagiennego w skład którego wchodzą rzadkie  i chronione rośliny bagienne.

Do sprzątania przyłączyła się również straż leśna, która w okresie letnim uczestniczy w akcji „Bezpieczny wypoczynek w lesie”, zorganizowanej przez Regionalną Dyrekcję Lasów Państwowych w Olsztynie. Wspomniana akcja ma na celu zwalczanie i zapobieganie niewłaściwemu korzystaniu z terenów leśnych takich jak: nieuprawnione wjazdy i parkowanie w lesie, łamanie przepisów przeciwpożarowych oraz zaśmiecanie i zanieczyszczanie terenów leśnych. Po zebraniu góry śmieci z terenów wokół jeziorka, postawiono tablice informacyjne przekazane przez Wydział Środowiska Urzędu Miasta, które przypominają, że nie należy pozostawiać śmieci w lesie.

Lasy Nadleśnictwa Dwukoły, coraz częściej są wybierane, jako miejsce wypoczynku i rekreacji, równocześnie przybywa coraz więcej pozostawionych w nich śmieci. Leśnicy pomimo ogromnych starań edukacyjnych, informacyjnych oraz prewencyjnych, każdego miesiąca są zmuszeni do sprzątania i wywożenia śmieci z terenów swoich leśnictw.

Źródło: Nadleśnictwo Dwukoły

Fot. Mateusz Rykowski

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

8
KOMENTARZE

avatar
1500
Piotr
Gość
Piotr

Ukraina i tak wszystko zasypie smiecmi.To co oni robia to sie w glowie nie miesci.

mławianka
Gość
mławianka

Polacy, a szczególnie mławianie to śmiecą? Jak nie było Ukrainy, to kto tam śmiecił? – ufoludki? Nie pisz człowieku głupot.

Piotr
Gość
Piotr

Przejdz sie kobieto po lesie.Pala ogniska,melanzuja w lesie.Zostawiaj wszystko co przyniosa,a Ty piszesz zebym nie pisal glupot.Wez sie zastanow a potem pisz.A moze czerpies zyski z ukraincow w mlawie,moze im wynajmujesz cos i dla tego tak ich obecnosc Cie cieszy

mławianka
Gość
mławianka

„Czemu to widzisz drzazgę w oku swego brata, a belki we własnym oku nie dostrzegasz? Jak możesz mówić swemu bratu: Bracie, pozwól, że usunę drzazgę, która jest w twoim oku, gdy sam belki w swoim oku nie widzisz? Obłudniku, wyrzuć najpierw belkę ze swego oka, a wtedy przejrzysz, ażeby usunąć drzazgę z oka swego brata.”

XYZ
Gość
XYZ

Ukraina? Policz ile jest Ukraińców a ilu Polaków. tubylcy robią największy śmietnik czy to w kraju czy poza nim. Polacy – jestesmy flejuchami i trzeba to glosno powiedziec- choć nie każdy oczywiscie. Jedzcie do krajów zachodnich, zobaczcie jak ludzie segreguja śmieci. PAPIER, KARTON wożą w wyznaczone punkty by to wyrzucić. Mentalność i jeszcze raz mentalność. By ja zmienić trzeba edukować, uświadamiać ludzi A za nie wywiazywanie się, surowo karać. Bez skrupolow. Nieuchronnie. Idziesz do lasu, jedziesz nad wodę wrzuć brudy po sobie do reklamówki i zabierz ze sobą czy do kartonu. Naucz rodzicu swoje dzieci, że jak coś je nie… Czytaj więcej »

Piotr
Gość
Piotr

Wiem ze Polacy mlawiacy to fleje,smieca na potege.Ale wiem rowniez ze Mieszkancy mlawybza wschodniej granicy przekraczaja wszelkie normy.

Bob
Gość
Bob

W Mławie jest za mało koszy. Ludzie są leniwi, nie chce im się zabierać śmieci ze sobą.

mławianka
Gość
mławianka

Masz rację, koszy jest za mało, ale…
kosze nic nie pomogą, jeśli ludzi nie nauczy się porządku. Najlepszą nauką dla brudasów byłyby mandaty. Jeśli nie będą karani za rzucanie śmieci gdzie popadnie, to zawsze będzie śmietnik wokół.