Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Rekrutacja zasadnicza do szkół średnich zakończona. Tylko 4 osoby nieprzyjęte


W powiecie mławskim zakończona została rekrutacja zasadnicza do szkół średnich absolwentów zlikwidowanych gimnazjów i szkół podstawowych, a więc podwójnego rocznika. Nie obyło się bez nerwów, ale nie było też problemów takich, jakie wystąpiły w dużych miastach. Tylko dla czterech osób nie znalazło się miejsce w Zespole Szkół nr 4.  


Według danych starostwa, niemal komplet uczniów ma I LO w Mławie. Tam na absolwentów gimnazjum czekało 144 miejsca, wpłynęło 243 wnioski, ale ostatecznie uczniowie złożyli 126 oryginałów świadectw. Z kolei na absolwentów klas ósmych czekało 120 miejsc, wpłynęło 213 wniosków, a oryginałami świadectw wolę nauki potwierdziło 115 uczniów.

W Zespole Szkół nr 1 na absolwentów gimnazjów czekało 120 miejsc. Wpłynęło 241 wniosków, a oryginały świadectw złożyło 139 uczniów. Tu bardzo dużym zainteresowaniem cieszyło się Technikum Informatyczne.
Na absolwentów szkół podstawowych czekało 100 miejsc, wpłynęło 241 wniosków, a ostatecznie 86 uczniów złożyło oryginały świadectw.

W Zespole Szkół nr 2 na absolwentów gimnazjów czekało 116 miejsc. Wpłynęło 181 wniosków, 84 uczniów złożyło oryginały świadectw.

Na absolwentów ósmych klas czekało 116 miejsc, wpłynęło 222 wnioski, przyjęto 97 uczniów.

W Zespole Szkół nr 3 na absolwentów gimnazjów czekało 156 miejsc. Wpłynęło 242 wniosków, a oryginały świadectw złożyło 116 uczniów.
Na absolwentów szkół podstawowych czekało 128 miejsc, wpłynęło 253 wniosków, a ostatecznie 128 uczniów złożyło oryginały świadectw.

W Zespole Szkół nr 4  na absolwentów gimnazjów czekało 144 miejsca. Wpłynęło 391 wniosków, przyjętych zostało 144 uczniów.
Na absolwentów szkół podstawowych czekało 120 miejsc, wpłynęło 341 wniosków, przyjęto 120 uczniów.  

Trzeba tu pamiętać, że w procesie rekrutacji uczniowie mieli prawo złożyć wnioski do 3 szkół. Do 24 lipca musieli dokonać wyboru jednej z nich, do której zostali przyjęci poprzez złożenie oryginału świadectwa ukończenia szkoły. Szkoły rozpatrując złożone wcześniej wnioski, kierowały się głównie kryterium liczby punktów uzyskanych ze sprawdzianu ósmoklasisty lub egzaminu gimnazjalnego.

Ogłoszenie przez komisję rekrutacyjną list kandydatów przyjętych i nieprzyjętych, dla tych którym się nie udało znaleźć miejsca w oczekiwanej szkole nie kończy jeszcze drogi ubiegania się o miejsce. Niezadowoleni z decyzji o nieprzyjęciu mogą się jeszcze odwoływać.  Do 28 sierpnia trwać będzie również rekrutacja uzupełniająca.

Starostwo jest zadowolone z wyników rekrutacji zasadniczej do publicznych szkół średnich. – Dla każdego dziecka będzie miejsce w powiatowych szkołach – uspokaja dyrektor wydziału edukacji Bożena Tomkiel.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x