Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wiedza o swoim mieście nagradzana była książką


„Poznaj Mławę, biorąc udział w konkursie” – tak pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. B. Prusa w Mławie zachęcali swoich czytelników w wypożyczalni dla dorosłych, w piątek 12 lipca br. Uczestnicy konkursu mogli sprawdzić wiedzę o swoim mieście, wykazać się znajomością ulic, miejsc oraz postaci związanych z Mławą.


Osoby, które wzięły udział w konkursie, odpowiadały na pytania związane z Mławą, dotyczące m.in. znanych postaci z życia społecznego, literackiego i kulturalnego kojarzonych z Mławą, czy nazw ulic. Ciekawostki z życia przedstawiane przez czytelników były trafne, a inne dopowiadali bibliotekarze. Uczestnicy konkursu za poprawne odpowiedzi otrzymywali nagrody książkowe.  

Tego samego dnia w oddziale dla dzieci odbył się również konkurs „Co wiesz o Mławie”, skierowany do młodszych czytelników. Przygotowane zostały dwa zestawy pytań dla dzieci i młodzieży. Uczestnicy tego konkursu mogli wykazali się znajomością historii, zabytków i ważnych wydarzeń z życia Mławy. Każde dziecko, które poprawnie odpowiedziało na trzy pytania wylosowane z kapelusza, otrzymało książkę.

Konkursy „Poznaj Mławę w pytaniach i odpowiedziach” oraz „Co wiesz o Mławie” odbyły się w ramach Dni Mławy 2019.

źródło: UMM

fot.: MBP w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x