Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
kursy operatorów maszyn ziemnych budowlanych i drogowych Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pucharowe emocje jako pierwsze. Kto przejdzie dalej?
W połowie sierpnia rozpoczną się rozgrywki piłkarskie. Premierowym akordem nowego sezonu będą spotkania pierwszej rundy Pucharu Polski na szczeblu okręgowym. Trofeum bronią reprezentanci Korony Ostrołęka.

W poprzednich rozgrywkach najwyżej z naszych przedstawicieli doszła Mławianka. Po wygranej w Żurominie z tamtejszą Wkra 2:1 (dwa gole Michała Pocieżnickiego),  w półfinale podopieczni wówczas Adama Fedoruka polegli 0:2 z MKS-em Przasnysz.

Mimo spadku do okręgówki mławianie rozpoczną tegoroczną przygodę w pucharach w późniejszych rundach. Na początku przyjdzie czas na zespoły z B-klasy i A-klasy. W ich szeregach nie brakuje drużyn z powiatu mławskiego.

Wkra Radzanów wygrała zmagania w B-klasie – na otwarcie sezonu w środę 14 sierpnia zmierzy się na wyjeździe z Jutrzenką Unieck. Minione miesiące nie były udane dla zespołu z płońskiego okręgu. Dziesięć zdobytych punktów nie wystarczyło, żeby zachować miejsce w A-klasowych szeregach.

Tamka Dzierzgowo podejmie na swoim boisku Olimp Ciechanów. Natomiast Żak Szreńsk wcieli się w rolę gospodarza w konfrontacji z Borutą Kuczbork. W pierwszym przypadku faworytem będzie nasza ekipa – w poprzednim sezonie w dwumeczu z ciechanowianami wygrała 3:2 i zremisowała 1:1. Natomiast szreński klub obchodzi w tym roku piętnastą rocznicę powstania. To z pewnością odpowiednio zdeterminuje poczynania podopiecznych Marka Dobrowolskiego.

I runda (14 sierpnia): Jutrzenka Unieck – Wkra Radzanów, Tamka Dzierzgowo – Olimp Ciechanów, Żak Szreńsk – Boruta Kuczbork.

RS

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

KOMENTARZE

avatar
1500