Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Zamieszkaj w Mławie, za śmieci zapłacisz najdrożej


Wytarty mławski slogan „Zamieszkaj w Mławie” wyciera się coraz bardziej. Spod pozłacanego „darmową” komunikacją i przedszkolami wizerunku, wyłania się coraz mniej różowa i dająca się ubarwić propagandą sukcesu rzeczywistość. Przyznać jednak trzeba, że dzielna drużyna etatowych propagandzistów rozrasta się, dwoi i troi, wypuszcza różne macki na boki, a bywa, że nawet staje na głowie w zaklinaniu rzeczywistości.

Jednak konkret to pieniądz. Bo o ile można spierać się, czy wydanie miliona na plac zabaw w parku, czy trzech na wiecznie zabrudzone płytki wokół „handlowca” było zasadne, nie dotyczy to w sposób bezpośredni kieszeni każdego z mieszkańców. W takich sprawach zawsze znajdą się malkontenci, którym się to nie podoba i wytykają niedoróbki oraz zwolennicy, którym podoba się wszystko. Liczba tych ostatnich topnieje jednak w momencie, gdy ktoś dobiera się im do kieszeni. A wiadomo, rachunek za wodę, ścieki i odpady każdy z nas otrzyma osobiście i zapłacić go musi. Tu już nie pomoże propaganda, cyfry bowiem nie kłamią.

Jeszcze nie przebrzmiały echa podwyżki za ścieki, a to głównie za sprawą skargi i wyroku NSA, a władze miasta zafundowały kolejną zachętę do zamieszkania w Mławie. Ci, którzy zechcą zamieszkać w Mławie zapłacą za śmieci najdrożej na północnym Mazowszu. Tu trzeba zadać takie wydawałoby się proste pytanie, dlaczego?

Dlaczego w Żurominie, Przasnyszu, Ciechanowie, Płońsku, Sierpcu płacą śmiesznie mało, w porównaniu do cen mławskich? Przecież tam również płacą opłaty marszałkowskie, a firmy odbierające śmieci nie robią tego za darmo!. Czy winien jest tu teraz tylko żądny zysków  chiński monopolista, spółka Novago, która jeszcze dzieli się z podwykonawcą? I jaki zysk sobie kalkuluje?

Dlaczego nikt oficjalnie nie wie dlaczego składowisko odpadów w Uniszkach Zawadzkich, gdzie od wielu lat trafiały mławskie, a potem inne śmieci, nie otrzymało pozwolenia?

 Dlaczego miasto, które wiedziało już przynajmniej od początku tego roku, co dzieje się na rynku odpadów (a może nie interesowało się i nie wiedziało?) nic nie zrobiło by je zminimalizować?

Dlaczego miasto nie wdraża żadnych rozwiązań proekologicznych mających na celu zmniejszenie potoku odpadów trafiających do składowania, jak np. automaty do butelek PET?

To tylko kilka takich podstawowych „dlaczego?”. Bo można stawiać też i inne.

A niezależnie od tych pytań, przecież to nie koniec kłopotów mieszkańców w tym temacie. Jak zapowiada ratusz jeżeli mieszkańcy chcąc płacić mniej, masowo zmienią deklaracje na zbiórkę selektywną to czeka nas kolejna podwyżka. A co czeka nas jak firma odbierająca odpady zacznie na dobre kontrolować prawidłowość sposobu segregacji? To temat jednak już na oddzielny felieton.

Zamieszkaj w Mławie, za śmieci zapłacisz najdrożej.

ZygZak

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

26
KOMENTARZE

avatar
1500
jaa
Gość
jaa

Pierwsze podwyżki opłat ,,na maxa”w Mławie – to były opłaty od nieruchomości-już dawno mamy najwyższe ! Ci w ratuszu obiecują, że ich nie będą podwyższać, bo więcej już się nie da..Tak nam się w mieście Mława mieszka..

Misiek
Gość
Misiek

Ale w Mławie ciągle płacimy 8 i 12 zł. To chyba najmniej na Północnym Mazowszu. czy się mylę? Co będzie w innych miastach na początku 2020 roku czas pokaże.

Cwaniak mławski
Gość
Cwaniak mławski

Zamelduje się z jednym dzieckiem u Cioci w Chruszczewie i po problemie. A miejsce zamieszkania i pobyt stały, to już inna para kaloszy. Całe szczęście Polskie prawo jest tak „precyzyjne”, że trzeba mieć WOLĘ zamieszkiwania. A ja… Jak patrzę na to co się w Mławie dzieje, to z tych nerw, raz ją mam, raz nie mam. Możemy tak bujać się latami. Powodzenia w szukaniu kreatywnych rozwiązań na głupotę innych…

Marcelina
Gość
Marcelina

Ostatnio od mojej babci panowie nie zabrali śmieci, bo jak stwierdzili „jest źle posortowane”. Jak tak dalej pójdzie to znowu śmieci zaczną trafiać do lasów i pieców, bo sortowanie niby takie proste, a i tak większość ludzi tego nie ogarnia.

spidy
Gość
spidy

coraz częściej słyszę od znajomych o przypadkach „uznaniowego” odbioru selekcjonowanych odpadów. „panowie” potrafią wyrzucić śmieci z worków na podwórku,żeby udowodnić swoje racje i dla przykładu folia aluminiowa wg nich nie jest drobnym metalem tak jak kawałek łańcucha i zakrętka od słoika, a folia strech nie jest tworzywem sztucznym, gdy tymczasem zepsute jedzenie w opakowaniach próżniowych można ich zdaniem zapakować do „bio”. czy ja coś źle sortuję?

Ja29
Gość
Ja29

Kiedy nasz ratusz pozyskał środki z Europy? Pracownicy to grupa bardzo nieudolna.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Pan burmistrz w 2016 roku wynegocjował nam takie ceny za odpady. Osobiście był w Chinach. Brawo!

dzidek
Gość
dzidek

No i po paru latach tej wycieczki do CHIN, przychodzi teraz nam mieszkańcom, za tą wycieczkę zapłacić.

Demobil
Gość
Demobil

Dalej Ciemny Narodzie głosuj na różnego rodzaju Dyzmów od siedmiu boleści, uwierzcie drodzy Seniorzy uśmiech i ukłon to nie wszystko za 10 – 20 lat będzie to miasto wyglądało jak jeden wielki Dom Starości z pustostanami i bez pracy. powodzenia

200 km od Mławy
Gość
200 km od Mławy

Mława jest miastem brudnym. Plyty przy Handlowcu są w okropnym stanie. Nie dość, że się ruszają, to jeszcze mijscami są tak brudne, że nie widać ich koloru. Okrzyknięty, cudowny park jest również bardzo zaniedbany. Na trawnikach peno uschnietych liści i jakichś innych spadow z drzew. To jeszcze nie jest najgorsz widok mławskiego parku. Duz2 gorszm widokim są pióra wron i same truchla wron. To takie moje. spostrzeżenia z tego miasta zachecajacego do zamiszkania. Dużo by jeszcze pisać, ale chyba na tym skończę. Nie będę się zagłębiać w sprawy bardziej przyziemne dla mieszkańców, bo mni człowieka nie niemieszkajacego w Mlawie po… Czytaj więcej »

Inwestor
Gość
Inwestor

Mam zamiar położyć kostkę na posesji, spodobały mi się te ruchome granitowe płyty takie jak przy ” handlowcu”
Wie ktoś czy to jakaś specjalną technologią? 😉

Emma
Gość
Emma

Bardzo mi się podoba ta naklejka na koszu.

PiS
Gość
PiS

Podziękujcie partii PiS za takie przepisy, jakie mamy i za ceny takie, jakie mamy.

Mławiak
Gość
Mławiak

Tak, partia PIS ustawiła przetarg w Mławie. Burmistrz ani większość radnych którzy nie są z PIS nie ponoszą za to odpowiedzialności… Zacznij myśleć samodzielnie a nie o wszystko obwiniać PIS bo Ci na tvn tak powiedzieli.

DZIDEK
Gość
DZIDEK

Mławiak jednak to oglądane ciągłe tvp KURSKIEGO BARDZO CI SZKODZI, zwolnij zacznij oglądać TV REPUBLIKA—A TVN ZOSTAW W SPOKOJU TO STACJA NIE DLA CIEBIE.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Haha a czemu PiS? Człowieku nie wiesz a piszesz głupoty, żaden PiS czy PO

ciekawy
Gość
ciekawy

Temat pokrewny na mojej ulubionej na stronie urzędu miasta można przeczytać, że „Nowa oczyszczalnia ścieków w Mławie już działa!” No to ona na w końcu już działa? Są pozwolenia?
Wklejam link:
http://mlawa.pl/artykul/nowa-oczyszczalnia-sciekow-w-mlawie-juz-dziala

Green
Gość
Nikoś Dyzma
Gość
Nikoś Dyzma

Czy prezydent Ciechanowa udziela korepetycji z gospodarowania pozyskiwania i dobrego wykorzystywania funduszy???

DANUTA
Gość
DANUTA

Dlatego tez zacheca sie do zamieszkania w Mlawie,poniewaz jest stanowczo za malo ogolnodostepnych koszy na plastik,szklo czy papier.Te powinny byc bardzo dostepne dla wszystkich ludzi,na kazdej ulicy,na kazdm osiedlu.To jest bardziej potrzebne niz parkingi pod lasem.

mławianin
Gość
mławianin

Gdyby Mława była bezpiecznym, czystym i przyjaznym środowisku miastem, gdzie dba się o zieleń i jest czym oddychać, nie ma smrodu z kurników, kiedy odrosną drzewa zabytkowym w parku, a w Seraczu zamieszkają ryby… – mogę wtedy, słowo honoru, mogę za te śmieci zapłacić nawet 3 razy więcej.

Ramzes
Gość
Ramzes

Celny artykuł. Widać że autor ma przysłowiowe „jaja”.

Hmmm
Gość
Hmmm

Na otarcie łez można posiedzieć i odpocząć przy teżniach:-)

Aaaa sorry to Mława, obywatele nie mają tu nic do powiedzenia 🙂

Cindy 26
Gość
Cindy 26

Tężnie ha ha ha

spidy
Gość
spidy

i ryby w suchym korycie Seracza, i park na Wólce, i obwodnica zachodnia, i miejskie wysypisko’ i dzienny dom seniora.wszystko to mamy. WSZYSTKO JEST – W ZŁOTYCH USTACH i tylko tam buuu.

Wow
Gość
Wow

Gdyby z nazwy rzeki Seracz zabrać e ??? …
To powstałe słowo oddało by sytuację w mieście 😎