Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Oprawa obrazów grafik luster Mława duży wybór ram Mława galeria autorska Przemysław Zalweski sprzedaż obrazów na zamówienie
Logo
meblolux

Ruszyły treningi. Dzisiaj pierwszy sparing
Zaledwie cztery dni po rozpoczęciu okresu przygotowawczego piłkarze Mławianki rozegrają pierwszy mecz kontrolny. Dzisiaj o godzinie 18.30 podejmą na swoim boisku Kryształ Glinojeck.

W przeszłości ta drużyna, z liczącego niewiele ponad trzy tysiące miasta w powiecie ciechanowskim, zaliczyła nawet dwa sezony na poziomie czwartej ligi. Teraz chce nawiązać do tej chlubnej historii. W poprzednich rozgrywkach nie udało się awansować – jako beniaminek Kryształ uplasował się na trzeciej pozycji. Ton grze ekipy prowadzonej przez Włodzimierza Kownackiego nadają głównie Bartłomiej Derbin i Krzysztof Kopciński (w sumie strzelili aż 24 gole). Ten ostatni zaliczył w przeszłości cztery mecze na poziomie ekstraklasy w barwach Polonii Warszawa.

Z takim rywalem zmierzy się Mławianka, która dopiero buduje kadrę na następne rozgrywki. Kilku zawodników już przyszło, na czele z Dominikiem Lemankiem, Arkadiuszem Kopruckim, Szymonem Masiakiem i Damianem Matusiakiem. A to jeszcze nie koniec roszady – wkrótce do kadry ma być włączony bramkostrzelny napastnik mający w dorobku występy m.in. w klubie z Olsztyna, Stomilu (w dorobku m.in. 52 mecze w drugiej lidze). Na pierwszym treningu, inaugurującym początek okresu przygotowawczego, pojawiło się siedemnastu zawodników. Zabrakło m.in. Łukasza Wodzyńskiego, Łukasza Wróblewskiego, Piotra Białoskurskiego i Sławomira Siei. Jednak każdy z tych zawodników wyraził ochotę na dalsze występy w barwach naszego zespołu.

Spadkowicz z czwartej ligi, oprócz sparingu z Kryształem, podczas przygotowań zmierzy się jeszcze z GSZS-em Delfin Rybno, Pisą Barczewo i Stomilem II Olsztyn. Dla przypomnienia sezon w lidze okręgowej rozpocznie się w czwartek, 15 sierpnia.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
Doli
Gość
Doli

Więcej transferów niż przed startem 4 ligi.. a później będzie jaranie się że wygrywamy z każdą wsią w okolicy która z ledwością zebrała 11 ludzi żeby sobie pograć a po meczu iść na piwo i chwilę odpocząć od żony