Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Mieszkańcy spalają nieczystości nawet latem. Mandat nawet 500 zł


W ostatnim czasie Straż Miejska w Mławie odnotowała spalanie nieczystości w ogniskach, a także w piecu. Jeden z mieszkańców postanowił wypalić przewody elektryczne i po zmroku rozpalił w tym celu ognisko, inny spalał nieczystości na placu, a kolejny robił to w piecu domowym. Sprawcy nie uniknęli kary – wszyscy otrzymali mandaty, a największy opiewał na sumę pół tysiąca złotych.


Urząd miasta apeluje o zwracanie uwagi na to, czym palimy w piecach lub ogniskach. Spalanie nieczystości jest niezgodne z obowiązującym prawem, a przede wszystkim – niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzkiego. To, co uwalniamy do atmosfery, wdychamy później sami, a ponadto szkodzimy sąsiadom.

źródło: UMM

fot.: Straż Miejska w Mławie

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

17
KOMENTARZE

avatar
1500
KULT
Gość
KULT

„Polska, mieszkam w Polsce, mieszkam w Polsce, mieszkam tu, tu, tu, tu… „

kacper
Gość
kacper

Jutro spotkają się w kościele…

spidy
Gość
spidy

Od dłuższego czasu nurtuje mnie poruszany w komentarzach problem deklaracji śmieciowych osób prowadzących działalność gospodarczą. Wiele osób określa to mianem NIESPRAWIEDLIWOŚCI, bo jak prowadzi działalność to ma z czego płacić i na pewno śmieci „produkuje” dodatkowo.
Proszę mnie oświecić, w jaki sposób „ośmieciować” np zegarmistrza, księgową, glazurnika, rolnika, murarza co bloki buduje, taxówkarza, babcię od pierogów czy pana od szambiarki? Od kilograma towaru, od wielkości warsztatu, od dochodu czy od „łebka”. Nie wiem jak byłoby „sprawiedliwie”, spać mi to czasem nie daje.
Przy okazji- „bohater artykułu” też prowadzi swego rodzaju „działalność gospodarczą” bo chyba nie wypala kabli, żeby rodzinę ogrzać?

mławianka
Gość
mławianka

No tak, wg ciebie bohaterowi artykułu wolno wypalać kable, bo to jego sposób na życie, ale ten bohater truje przy okazji nas wszystkich,świadomie przyczynia się do smogu, do ocieplenia klimatu. Powinien zapłacić minimum 1000zł mandatu, to następnym razem wziąłby nożyk i ręcznie wyłuskiwał swój metal na handel.

spidy
Gość
spidy

jestem dokładnie tego samego zdania, ale dopisałbym go jeszcze do ZUSu, podatku dochodowego, podatku od nieruchomości i opłat środowiskowych. Skoro działalność prowadzi jak inni w celach zarobkowych niech płaci jak inni.

mławianka
Gość
mławianka

Za takie coś oraz za wywożenie śmieci do lasu czy też na inne dzikie wysypiska powinny być dużo większe kary. Inaczej ludzie nie zmienią swych złych nawyków.
Ciekawe czy ci ludzie mają dzieci? wnuki? można nie dbać o własne zdrowie, ale o zdrowie dzieci, wnuków powinno się dbać.
Potem wielkie zdziwienie, że rodzą się dzieci z różnymi wadami, a sami się do ich powstawania przyczyniamy.
Co to jest 500zł w dzisiejszych czasach za zatruwanie środowiska.
To przecież przyczynia się do smogu, do ocieplenia klimatu,, no i truje wszystkich.

kuba
Gość
kuba

Wywóz odpadów jest coraz droższy, teraz dopiero się zacznie. Znów lasy będą pełne śmieci.

Fadek
Gość
Fadek

No i co z tego . Strasznych przestępców zlapali .

xyz
Gość
xyz

Tylko po co truć się wzajemnie. Każdy obowiązkowo płaci za wywóz śmieci, czemu w takim razie ludzie nadal wolą spalać je w swoich piecach i zatruwać całą okolicę?

mławianka
Gość
mławianka

Jak się okazuje, nie wszyscy płacą. Do opłat za śmieci w Mławie zgłoszonych jest około 25 tys. mieszkańców.
Gdzie reszta?
Ratusz nie radzi sobie z nakłonieniem wszystkich mieszkańców do płacenia za śmieci, a powinien.

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Mlawianko powiedz a z czym w ogóle, MŁAWSKI ratusz SOBIE RADZI, bo potrzac na inne oscienne miasta, to efekty ich pracy sa mizerne.

spidy
Gość
spidy

Niektórzy Mławianie zameldowani w Mławie mieszkają i uczą się lub pracują w innych miastach. Do Mławy zjeżdżają sporadycznie bo i po co. Chyba że w odwiedziny do rodziny, bo nie na urlop czy wakacje-jest wiele innych wartych odwiedzenia miejsc przygotowanych na gości.
Swoją drogą, jeśli spodziewam się gości na tydzień lub dwa to powinienem to uwzględnić w deklaracji „śmieciowej”? Cy planując urlop wyjazdowy z rodziną mogę się „wypisać” z deklaracji z cała rodziną, sam czy w ogóle nie mam do tego prawa?

mławianka
Gość
mławianka

Spidy masz rację, ale UM powinien naliczać opłaty za śmieci zgodnie z zameldowaniem w danym gospodarstwie domowym. To do danego gospodarstwa domowego powinno należeć udokumentowanie, że dana osoba uczy się, studiuje, czy pracuje poza miejscem zamieszkania i bywa tylko gościem.
Ponadto czy właściciele mieszkań wynajmujący mieszkania, pokoje płacą za śmieci za swych lokatorów? – śmiem w to wątpić.
Tu nie chodzi o uwzględnianie gości w deklaracji śmieciowej, nie przeginaj.

spidy
Gość
spidy

znam co najmniej kilka przypadków pracujących „na czarno” w delegacjach długoterminowych. to są „pracownicy”, którzy na własną prośbę zrezygnowali z umów o pracę, żeby im 500+ na pierwsze dziecko nie uciekło. Jak mają udowodnić, że pracują żeby nie płacić za śmieci? Ukarać za , ich zdaniem, zaradność życiową? Co do zasady zgadzam się z Tobą w całej rozciągłości. Na marginesie: w Przasnyszu burmistrz zaproponował podwyżkę opłaty za śmieci o 1(słownie: jeden) złotych. Takie się larum podniosło,że mało stanowiska nie stracił. Ale w Mławie nikt się na to nie odważy i nie złotówkę chodzi, a o setki procent. Czas się chyba… Czytaj więcej »

mławianka
Gość
mławianka

Popieram w całej rozciągłości. 🙂

czytnik
Gość
czytnik

którzy niby pamiętają? bo chyba nie psl?

spidy
Gość
spidy

A kto oprócz nich nie zagłosował za podwyższonymi stawkami dla novago.Reszta wepchnęłaby wszystkie nasz pieniądze do jedynie słusznej kieszeni właściciela śmieciowej spółki. Czas się obudzić. Cala rada oprócz tych kilku rozsądnych z zielonej strony jedzie po bandzie na pasku kilku możnych w tym mieście. ” Miasto prywatne” – tak o Mławie mówią w sasiednich gminach.
I jeszcze brak nam mieszkańcom prywatyzacji przez ppp miejskich wodociągów, ulic, chodników, parku i stadionu, bo ratusz już jest sprzedany przez koalicję i wodza. My za to wszystko będziemy płacić i następne pokolenie. SMUTNE