Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Gminy Wieczfnia Kościelna i Strzegowo z dofinansowaniem na edukację


fot. ilustracyjne


Tylko dwie gminy z powiatu mławskiego znalazły się na liście rankingowej 71 projektów edukacyjnych, które Zarząd Województwa Mazowieckiego skierował do dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2014-2020. Ogółem wśród mazowieckich szkół rozdzielono ponad 62,2 mln zł.

Gmina Wieczfnia Kościelna  złożyła projekt Kompetencje i umiejętności drogowskazem do sukcesu w przyszłości”. Uzyskał on bardzo wysoką ocenę punktową, znalazł się na 5 miejscu wśród 71 dofinansowanych. Jego wartość to  932 435,94 zł a kwota dofinansowania wyniosła 885530,17zł.

Gmina Strzegowo realizować będzie projekt “W pogoni za wiedzą”. Jego wartość to 1 606 044 zł  a kwota dofinansowania wyniosła 1 521 996 zł.

Na liście projektów przyjetych do realizacji znalazły się też oscienne samorządy: powiat ciechanowski, Miasto Przasnysz i gmina Lubowidz.

Jak informuje urząd marszałkowski, Szkoła aktywna, kreatywna, cyfrowa i nowoczesna – to główny cel wszystkich projektów, które otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu z Działania 10.1 Kształcenie i rozwój dzieci i młodzieży, Poddziałania 10.1.1 Edukacja ogólna.  Nabór cieszył się dużym powodzeniem, wnioskodawcy złożyli blisko 300 wniosków o dofinansowanie. Udział w projekcie da szansę młodzieży zdobyć niezbędne na rynku pracy kompetencje kluczowe, np.  zdolność samodzielnego myślenia i rozwiązywania problemów czy umiejętności cyfrowe. Wsparcie skierowane będzie zarówno do uczniów, w tym uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, uczniów z niepełnosprawnościami oraz uczniów młodszych. Wspomagany będzie rozwój poprzez terapie, a nauczyciele zostaną przeszkoleni jak prowadzić indywidualne lekcje, jak rozpoznawać potrzeby rozwojowe i edukacyjne dzieci i młodzieży oraz jak skutecznie wykorzystywać ich możliwości psychofizyczne.

red.

źródło: UMWM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
3 lata temu

Młody Wójt i odmłodzona rada. I od razu mamy efekty.

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x