Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Trofeum w Szreńsku zgarnęli bracia z Zielonej


Deszczowa pogoda nie odstraszyła uczestników otwartego turnieju siatkówki plażowej rozegranego na boisku w Szreńsku. Do rywalizacji przystąpiło siedem zespołów. Najlepsi okazali się bracia Rochna, Mikołaj i Radosław.


W eliminacjach zbytnio się nie zmęczyli. Udane losowanie sprawiło, że musieli rozegrać zaledwie dwa spotkania. Zarówno Marcin Błaszkiewicz i Marcin Romanowskiego jak i Tomasza Szwęcha i Serafina Gruźlewskiego odprawili z kwitkiem.

Większe trudności siatkarze z Zielonej napotkali dopiero w półfinale. W premierowym secie kontynuowali udaną serią z grupowych zmagań, triumfowali 21:17. Jednak konkurenci z Lipowca Kościelnego nie zamierzali odpuścić. Wyrównali stan rywalizacji, by w tie-breaku rzucić na szalę wszystkie sił. Doszło do zaciętej wymiany ciosów, zakończonej dopiero grą na przewagi. Więcej sił w końcówce zachowali bracia – ostatecznie wygrali 16:14.

Także finał przyniósł wiele emocji. Dwaj Pawłowie, Domżalski i Warda nie zdołali wygrać nawet seta, ale napsuli wiele krwi duetów z powiatu żuromińskiego. Po porażce w pierwszej odsłonie (17: 25), w drugiej partii wytoczyli na piasek wszystkie „działa”. Liczne obrony, widowiskowe kontrataki, tym wszystkim uraczyli siatkarze podczas finałowej batalii. Wszystko rozstrzygnęło się dopiero przy stanie 24:24. Dwie kolejne akcje zakończyły się po myśli Mikołaja i Radosława.

Końcowa klasyfikacja: 1. Mikołaj Rochna / Radosław Rochna, 2. Paweł Domżalski / Paweł Warda, 3. Tomasz Szwęch / Serafin Gruźlewski, 4. Łukasz Cichocki / Damian Bierdnik, 5-6. Michał Góralski / Szymon Drążewski i Marcin Błaszkiewicz/ Marcin Romanowski, 7. Mateusz Kucman / Piotr Kuźniarski.

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x