Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Ratownicy medyczni zepchnięci z drogi przez kompletnie pijanego traktorzystę!


Do skandalicznej sytuacji doszło w nocy 14 lipca na trasie Przasnysz – Jednorożec. Powracająca z akcji karetka pogotowia została zepchnięta z drogi przez pijanego traktorzystę. O zdarzeniu poinformowało Ratownictwo Medyczne Przasnysz. Poniżej opis sytuacji.


„Około godziny 0:15 nasz zespół „P” Jednorożec po zakończonym wyjeździe wracał do swojego miejsca wyczekiwania. Na drodze pomiędzy miejscowościami Kuskowo i Szla, zostaliśmy zepchnięci z drogi przez ciągnik rolniczy, który zjechał na przeciwległy pas ruchu. Kierowca ciągnika nawet się nie zatrzymał.

Emocje opadają, sprawdzamy uszkodzenia pojazdu i sprzętu medycznego. Tylko opanowanie i doświadczenie naszego kolegi sprawia, że wyprowadza z tego zdarzenia nieuszkodzoną karetkę. Zapada decyzja (jak się później okazuje – słuszna), zgłaszamy zdarzenie na Policję i ruszamy w pościg. Doganiamy ciągnik i nie jest dla nas zaskoczeniem – kompletnie pijanego kierowcę. Postanowiliśmy dokonać zatrzymania i uniemożliwienia dalszej jazdy temu kierowcy. Na miejsce dojeżdża patrol Policji i przekazujemy „traktorzystę”. – informują ratownicy.

Jak podaje statystyka policji tylko w 2018 roku użytkownicy dróg (kierujący, piesi, pasażerowie), będący pod działaniem alkoholu, uczestniczyli w 2 779 wypadkach drogowych (8,8% ogółu wypadków), śmierć w nich poniosło 370 osób (12,9% ogółu zabitych), a 3 112 osób odniosło obrażenia (8,3% ogółu rannych). W porównaniu z rokiem ubiegłym jest to mniej wypadków o 9 (-0,3%), więcej zabitych o 29 osób (+8,5%) i mniej osób rannych o 38 (-1,2%).

za: www.infoprzasnysz.com

fot.: RMP

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x