Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Prezydent RP powołał Wiolettę Orłowską na sędziego Sądu Rejonowego w Mławie


Pochodząca z Iławy Wioletta Ewa Orłowska znalazła się w gronie 21 nowo powołanych sędziów sądów rejonowych. Zgodnie z nominacją swój pierwszy urząd obejmie właśnie w Sądzie Rejonowym w Mławie. Oprócz niej pojawią się też nowi sędziowie w sądach rejonowych m.in. w Nidzicy i Ostrołęce.


Wioletta Orłowska została wybrana spośród dwójki kandydatów ubiegających się o dwa wolne miejsca w mławskim sądzie. Drugi kandydat nie uzyskał pozytywnej rekomendacji Krajowej Rady Sądownictwa, tak więc w Mławie przybędzie tylko jeden nowy sędzia.

Nowa pani sędzia ukończyła wyższe studia prawnicze na Uniwersytecie im. Mikołaja Kopernika w Toruniu, odbyła aplikację sądową, a ostatnio pracowała jako asystent sędziego w sądach rejonowych w Nowym Mieście Lubawskim i Iławie.

10 lipca w Pałacu Prezydenckim Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda wręczył także nominacje sędziowskie dwóm sędziom wojewódzkiego sądu administracyjnego, trzem Sądu Apelacyjnego, trzydziestu sędziom Sądów Okręgowych  oraz powołał jednego asesora.

źródło: Kancelaria Prezydenta

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
15 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Sąd
Sąd
6 miesięcy temu

Ta pani idealnie przestawia kulturę w PiS. W sądzie padają z jej ust takie testy jakich by się wstydzili nie jedni ludzie. Ktoś taki nie powinien reprezentować takiego urzędu. WSTYD !

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Jeśli jesienią Trybunał Sprawiedliwości UE orzeknie, że neo-KRS jest nieprawidłowo powołana, jak to zrobił już Rzecznik Generalny TSUE, to wyroki wydawane przez tę panią będą mogły zostać podważone.

Stanie się tak, jeśli TSUE orzeknie np., że sędziowie, którzy zostali przez neo-KRS pozytywnie zaopiniowani, nie spełniają wymogu niezawisłości w rozumienia prawa unijnego (art. 19. 1 Traktatu o Unii Europejskiej).

xyz
xyz
4 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Na razie sędziowie z nadania PiS-u próbują udowodnić, że to oni są pierwszymi od dawna powołanymi prawidłowo – a wszyscy poprzedni, powołani za poprzedniego rządu, byli powoływani nieprawidłowo i w związku z tym ich orzeczenia są nieważne. Cyrk.

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

Prawidłowo nie będzie RĘKA REKE… I RĘKĄ W REKE..

MIESZKANIEC
MIESZKANIEC
4 lata temu

NAWET W MŁAWIE PIS PRZEJMUJE SĄDY. LUDZIE PRZEBUDŻCIE SIĘ Z LETARGU I WYCIĄGNIJCIE WNIOSKI NA KOGO GŁOSOWAĆ, 5OO+ JUŻ NIK NIE ZABIERZE, A ONI CIĄGLE STRASZĄ LUDZI GRAJĄC NA EMOCJACH.

Media
Media
4 lata temu
Reply to  MIESZKANIEC

A wiesz co panuje tam teraz kolesiostwo od komornikow począwszy skończywszy na …developerom też wszystko wolno

Oko prezesa
Oko prezesa
4 lata temu
Reply to  Media

Yhy….tyle wiesz co zjesz. Czyli byle co. Ciekawe skąd to wiesz? A może by pociągnąć do odpowiedzialności żebyś język rozwinął? Skoro masz odwagę to pisać, wydawać oceny podaj listę nazwisk kolesiostwa i sam się przedstaw tchórzu Taki odważny to każdy potrafi być. Deweloper? Sędzia? Komornik? Ciekawe z kim masz na pienku skoro pomawiasz z taka łatwością ludzi. Wyrok nie po twojej myśli? Mieszkanko za drogie czy może zobowiązanie nie splacane wobec wierzyciela? Co, za darmoche by się chciało? A może w podsłuchy się bawisz? Albo nagrywasz? Teraz to modne szczególnie w pewnych szeregach.

dzidek z bliska
dzidek z bliska
4 lata temu
Reply to  Oko prezesa

Piszesz, ze ktos jest anonimowy, bo w swoim poście nie podaje nazwisk, a sam ro robisz, co teraz jest modne w tych pisowskich szeregach, ano mają specjalistę, szczurka Kaminskiego + Macierewicz, to duet nie zastapiony.

Oko prezesa
Oko prezesa
4 lata temu

Dzidek dostosowuje się do reszty. Schodze do ” poziom.u” 🙂 zaskoczę Cię : jestem przeciwnikiem obecnych rządów naszego państwa. Nie zgadles…, jeśli chodzi o deweloperów zgadzam się. I to na tyle. Co do reszty uwazalbym co pisze.

Media
Media
4 lata temu
Reply to  Oko prezesa

DO OKO PREZESA ja z kim mam na pianku Z NIKIM !może to Ty masz na pienku bo się poruszasz wszystkim przeszkadzaja zmiany a przez 20 lat bylo dobrze jak cala Mława była obsadzona.Teraz się zmienia i Ok kulturalny człowiek dostosuje się do zmian .

Sąd
Sąd
6 miesięcy temu
Reply to  Media

Ale PiS nie daje kultury w postaci tej baby.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Media

Media. Lepiej zajmij sie historią kombatanta Solidarnosci Mlawskiej Łukasika, polecam bardzo ciekawa.

Media
Media
4 lata temu

DO DZIDEK Z BLISKA sam sie zajmij LUKASIKIEM bo ja nie mam zamiaru widze ze wiecznie pijesz to napisz .Piszac o K OLESIOSTWie Wyżej mam na myśli ze wszędzie to jest to jest od 20 lat starej władzy .

Kamikadze mlawskie
Kamikadze mlawskie
4 lata temu
Reply to  MIESZKANIEC

Oni się nie przebudza bo są NIEREFORMOWALNI;/

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu
Reply to  MIESZKANIEC

DLACZEGO POMAWIARZ JAKIE SĄDY PRZEJMUJE CO TY PISZESZ TO POMAWIANIE

15
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x