Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Jak segregować śmieci? To ważne!


Po ostatniej, wysokiej podwyżce ceny odbioru odpadów, wielu mieszkańców naszego miasta postanowiło zmienić deklarację i segregować odpady. Ważne jest jednak, aby robić to w sposób prawidłowy, aby odbierający nie kwestionował prawidłowości segregacji. Przydatny poradnik opublikowało na swojej stronie internetowej Ministerstwo Środowiska.

Jolanta Karpińska pozycja 19 PiS Powiat Mławski zasługuje na posła wybory 2019


Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Środowiska z 29 grudnia 2016 r. w sprawie szczegółowego sposobu selektywnego zbierania wybranych frakcji odpadów (Dz.U. z 2017 r. poz. 19), mamy do dyspozycji różnokolorowe worki i pojemniki na odpady segregowane (są one dodatkowo opatrzone napisami informującymi o frakcji, na którą są przeznaczone): niebieskie – na papier, w tym tekturę; żółte – na metal, tworzywa sztuczne i odpady wielomateriałowe; brązowe – na odpady biodegradowalne; zielone – na szkło.

„No dobrze, skoro segregowanie jest takie łatwe, to co należy zrobić z takimi odpadami jak np. karton po mleku? Czy należy wyrzucić go do pojemnika na papier, czy na aluminium, którym ten karton jest wyścielony od środka? Czy tłusty słoik po pulpetach wrzucać do szkła czy może do odpadów zmieszanych? A co z obierkami warzyw?” – czytamy na stronie internetowej „Nasze Śmieci” stworzonej przez Ministerstwo Środowiska, a sfinansowanej ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Właśnie tam znajdziemy przydatny poradnik na temat tego, które odpady do którego pojemnika powinny trafić, których natomiast do danej frakcji nie powinniśmy wrzucać: https://naszesmieci.mos.gov.pl/jak-segregowac.

Informacje o prawidłowym sposobie segregacji odpadów znajdziemy również w „Informatorze Miejskim”  Urzędu Miasta Mława dostępnego w ratuszu oraz jednostkach miasta.

red.

źródło: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
AntoN
Gość
AntoN

No to poczytałem ściągę ministerstwa. Wytyczne swoje a mławski operator swoje; Zaczynamy małą krucjatę w sprawie odbioru odpadów segregowanych; Ceny poszły w górę a jakość usług diametralnie w dół; W zeszłym tygodniu wystawiłem 2 worki żółte, jeden niebieski i jeden zielony. Zaskoczenie – Panowie zostawili jeden z żółtych worków a w zamian dostałem jeden żółty (albo jestem matematycznym debilem i przestałem rozróżniać kolory albo ktoś mnie w trąbę robi… wróć-tydzień temu miałem badania okulistyczne i wszystko było w porządku); U sąsiada podobnie… tylko po telefonie do UM operator przyjechał ponownie i zabrał pozostałe worki ale… zostawił metalowe wiadro. Hmmm… pewnie… Czytaj więcej »