Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Główne trofeum zostało w Mławie. Baboszewo wicemistrzemOsiem zespołów rywalizowało w pierwszej edycji ogólnopolskiego turnieju piłki nożnej Oldboy Cup. Po blisko pięciogodzinnej batalii w finale spotkali się mławianie z pierwszego zespołu oraz goście z Baboszewa. Spotkanie przyniosło duże emocje.

Choć obie drużyny mogły się czuć już zmęczone, bliskość głównego trofeum wydobyła dodatkowe pokłady energii. Na szczęście większe rezerwy mieli nasi reprezentanci. Wynik otworzył pięknym strzałem z dystansu Mariusz Walczak, a potem sytuację sam na sam wykorzystał Andrzej Karpiński.

Baboszewianie próbowali jeszcze walczyć, ale trafienie Pawła Bogdańskiego okazało się jedynie honorowe. Na pocieszenie w ręce Roberta Kędzierskiego trafiła statuetka dla najlepszego bramkarza. Korona króla strzelców wylądowała na głowie Andrzeja Karpińskiego (Oldboy Mława). W pięciu pojedynkach pokonał bramkarzy przeciwników aż dziewięciokrotnie. Natomiast graczem numer jeden zawodów uznano Wiesława Korzeba z Olimpii Elbląg.

Elblążanie liczyli się w walce o mistrzostwo – z grupy wyszli na drugim miejscu. Przegrali jedno spotkanie, w konfrontacji z Oldboy II Mława polegli po niezwykle emocjonującym boju 3:4. Do ponownego starcia obu zespołów doszło w meczu o trzecie miejsce. Tym razem futboliści Olimpii dominowali już na całego. Szybko strzelili dwa gole, a po zmianie stron dołożyli trzecie trafienie.

Rywalizacja sportowa doświadczonych piłkarzy nie była jedynym celem turnieju. Organizatorzy wcieli w życie hasło „Sport łączy pokolenia” co zaowocowało prawdziwym meczem pomiędzy oldboyami a młodymi adeptami piłki nożnej. Zarówno turniej jak i sparing wpisują się w cykl różnych działań w naszym mieście pod wspólnym hasłem „Spójrz trzeźwo – Mława jest piękna”.

Końcowa klasyfikacja: 1. Oldboy I Mława, 2. Oldboy Baboszewo, 3. Olimpia Elbląg, 4. Oldboy II Mława, 5. Polonia Warszawa, 6. Oldboy Żuromin, 7. Oldboy Żyrardów, 8. Olimpia Grudziądz.

Oldboy Mława: Andrzej Karpiński, Maciej Wiśniewski, Łukasz Wróblewski, Maciej Rogalski, Mariusz Walczak, Jarosław Szmyt, Krzysztof Osiecki, Wiktor Pełkowski, Artur Cybulski, Maciej Mostek.

Oldboy II Mława: Michał Michalak, Adam Kuligowski, Piotr Król, Rafał Markiewicz, Sławomir Gołębiewski, Krzysztof Butryn, Paweł Olszewski, Mariusz Afanasjew, Marcin Harzyński, Szymon Chmielewski.

RS

fot. własne/KG

Nie wybrano galeria lub galeria została usunięta

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x