Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Humorystyczna inscenizacja wręczenia aktu lokacyjnego Mławie i pokaz musztry kawaleryjskiej


Pierwszy dzień tegorocznych dni Mławy nawiązuje do 590 rocznicy otrzymania praw miejskich przez nasze miasto. Stało się to 13 lipca 1429 roku. Z okazji rocznicy „urodzin” miast humorystyczną wersję tamtego wydarzenia historycznego przygotowali członkowie Bractwa Rycerskiego XXVI Chorągwi Zamku Bratian i Nowego Miasta wraz z miejskimi urzędnikami. Po wręczeniu aktu lokacyjnego burmistrzowi i przewodniczącemu rady miasta bractwo zaprezentowało kilka tańców średniowiecznych zapraszając do wspólnej zabawy także mieszkańców.


Zanim jednak ze sceny parkowej estrady usłyszeliśmy jakie przywileje i obowiązki otrzymało niegdyś nasze miasto, w parku mogliśmy zobaczyć pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu kawalerzystów w barwach 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich im.płk. Bolesława Mościckiego pod dowództwem rtm. Adama Sujeckiego. Jak zwykle przy takich pokazach widzowie dowiadują się wielu ciekawostek związanych z życiem, zwyczajami i tradycją kawalerzystów i towarzyszących im nieodłącznie koni.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

red.

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
10 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Waldi
Waldi
4 lata temu

Była nauczycielką teraz dyrektorka i ta druga pani jak anioły dla głównego aktora. Hahaha. Pośmiewisko i dobra minka do złej gry bo ten kto zna dyrektorkę to wie jaki z niej człowiek fałszywy A na scenie odgrywa słodką paniusię z pensją dyrektorską. Stanowisko dostała bo na układy niema rady a z butów i głowy słoma wychodzi. Obciach ją gdzieś pokazywać i tak mizerny teatrzyk robić. Ale za kasę to ludzie są skłonni zawsze zrobić z siebie odlotów.

anka
anka
4 lata temu

Burmistrz – SUPER !

Dzidek
Dzidek
4 lata temu
Reply to  anka

anka— czyżbyś pracowała w wydziale propagandy u Pani Grzywacz.???

Anna
Anna
4 lata temu

Było super

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Anna

No oczywiste, zależy dla kogo bylo super, najważniejsze w tej calej zabawie, bylo to że glowny „aktor swoją rolę odegral” , i oto w tej calej zabawie chodzi, mlawscy wladcy pokazali się w calej krasie====i za rok, właśnie co bedzie za rok??? Pamiętajcie ze ma byc REFERENDUM, CZAS DAC ODPOCZAC TYM AKTOROM ONI JUZ NIC NOWEGO NIE WNIOSA DO ZYCIA MIESZKAŃCÓW. oby niebylo gorzej.

Green
Green
4 lata temu

Sławmir z Trzcińca i jego wierny giermek Lechosław dostali pozwolenie na deweloperkę, zastali Mławę drewnianą a zostawią murowaną i skanalizowaną. Tylko daniny podnoszą a UE o datki nie proszą…i tyle

dzidek
dzidek
4 lata temu

Po obejrzeniu tej relacji nasuwa mi się taka refleksja Panie Burmistrzu– ŻE TAK JAK NA SCENIE–TAK I W ŻYCIU CODZIENNYM JEST PAN DOBRYM AKTOREM—ale te pańskie talenty to tylko strata dla mławian!!! po takiej imprezie warto zajrzeć na inne portale, gdzie jest więcej zdjęć, podopiecznych Burmistrza, zwłaszcza Pani rzecznik i dyr. muzeum—-które przybrały ciekawe postacie. Panie Burmistrzu, w rekonstrukcji historycznej zegarek jest tylko przeszkodą, i umniejsza Pańską rolę, a już Pana podwładny Przew. Rady PREJS już całkiem się nie popisał, czyżby zabrakło tych strojów dla niego z tamtej epoki, bo w tym garniturku nie pasował do tego przedstawienia, a najzabawniejsze w tym wszystkim są te planszę, proszące o GROMKIE OKLASKI !!! / to chwyt poniżej pasa tych giermków/

Max
Max
4 lata temu

Nuda…

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Max

Max—oczywiste że nuda, ale przynajmniej poznaliśmy zdolności aktorskie, Burmistrza Kowalewskiego, który tak jak na scenie, gra z nami mieszkańcami, cały czas, i z kolarza przeistoczył się w aktora, chyba ta rola pasuje do P. Kowalewskiego, to może już lepiej niechby Pan został tym aktorem, bo pańskie rządy pokazują że do RZĄDZENIA NIE MA PAN TALENTU a bycie cały czas aktorem i odgrywanie roli na stanowisku BURMISTRZA MIASTA MŁAWY mija się z celem. NASZE MIASTO POTRZEBUJE GOSPODARZA A NIE AKTORA.!!!!!!

every
every
4 lata temu

Tak, święta racja:
„NASZE MIASTO POTRZEBUJE GOSPODARZA A NIE AKTORA.!!!!!!”
Widowiska nie widziałam, a więc na jego temat się nie wypowiadam, ale
prawda jest właśnie taka, że nasze miasto potrzebuje gospodarza a nie dobrego oratora i gawędziarza, który nie ma w sobie nic z prawdziwego gospodarza.

10
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x