Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
koparki koparko-ładowarki szkolenia kursy egazmina państwowy Mława
Logo
Upominki Handmade Lucky&Berry

Humorystyczna inscenizacja wręczenia aktu lokacyjnego Mławie i pokaz musztry kawaleryjskiej


Pierwszy dzień tegorocznych dni Mławy nawiązuje do 590 rocznicy otrzymania praw miejskich przez nasze miasto. Stało się to 13 lipca 1429 roku. Z okazji rocznicy „urodzin” miast humorystyczną wersję tamtego wydarzenia historycznego przygotowali członkowie Bractwa Rycerskiego XXVI Chorągwi Zamku Bratian i Nowego Miasta wraz z miejskimi urzędnikami. Po wręczeniu aktu lokacyjnego burmistrzowi i przewodniczącemu rady miasta bractwo zaprezentowało kilka tańców średniowiecznych zapraszając do wspólnej zabawy także mieszkańców.


Zanim jednak ze sceny parkowej estrady usłyszeliśmy jakie przywileje i obowiązki otrzymało niegdyś nasze miasto, w parku mogliśmy zobaczyć pokaz musztry kawaleryjskiej w wykonaniu kawalerzystów w barwach 1-go Pułku Ułanów Krechowieckich im.płk. Bolesława Mościckiego pod dowództwem rtm. Adama Sujeckiego. Jak zwykle przy takich pokazach widzowie dowiadują się wielu ciekawostek związanych z życiem, zwyczajami i tradycją kawalerzystów i towarzyszących im nieodłącznie koni.

Zapraszamy na fotorelację z wydarzenia.

red.

« 1 z 4 »
Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

10
KOMENTARZE

avatar
1500
Waldi
Gość
Waldi

Była nauczycielką teraz dyrektorka i ta druga pani jak anioły dla głównego aktora. Hahaha. Pośmiewisko i dobra minka do złej gry bo ten kto zna dyrektorkę to wie jaki z niej człowiek fałszywy A na scenie odgrywa słodką paniusię z pensją dyrektorską. Stanowisko dostała bo na układy niema rady a z butów i głowy słoma wychodzi. Obciach ją gdzieś pokazywać i tak mizerny teatrzyk robić. Ale za kasę to ludzie są skłonni zawsze zrobić z siebie odlotów.

anka
Gość
anka

Burmistrz – SUPER !

Dzidek
Gość
Dzidek

anka— czyżbyś pracowała w wydziale propagandy u Pani Grzywacz.???

Anna
Gość
Anna

Było super

dzidek
Gość
dzidek

No oczywiste, zależy dla kogo bylo super, najważniejsze w tej calej zabawie, bylo to że glowny „aktor swoją rolę odegral” , i oto w tej calej zabawie chodzi, mlawscy wladcy pokazali się w calej krasie====i za rok, właśnie co bedzie za rok??? Pamiętajcie ze ma byc REFERENDUM, CZAS DAC ODPOCZAC TYM AKTOROM ONI JUZ NIC NOWEGO NIE WNIOSA DO ZYCIA MIESZKAŃCÓW. oby niebylo gorzej.

Green
Gość
Green

Sławmir z Trzcińca i jego wierny giermek Lechosław dostali pozwolenie na deweloperkę, zastali Mławę drewnianą a zostawią murowaną i skanalizowaną. Tylko daniny podnoszą a UE o datki nie proszą…i tyle

dzidek
Gość
dzidek

Po obejrzeniu tej relacji nasuwa mi się taka refleksja Panie Burmistrzu– ŻE TAK JAK NA SCENIE–TAK I W ŻYCIU CODZIENNYM JEST PAN DOBRYM AKTOREM—ale te pańskie talenty to tylko strata dla mławian!!! po takiej imprezie warto zajrzeć na inne portale, gdzie jest więcej zdjęć, podopiecznych Burmistrza, zwłaszcza Pani rzecznik i dyr. muzeum—-które przybrały ciekawe postacie. Panie Burmistrzu, w rekonstrukcji historycznej zegarek jest tylko przeszkodą, i umniejsza Pańską rolę, a już Pana podwładny Przew. Rady PREJS już całkiem się nie popisał, czyżby zabrakło tych strojów dla niego z tamtej epoki, bo w tym garniturku nie pasował do tego przedstawienia, a najzabawniejsze… Czytaj więcej »

Max
Gość
Max

Nuda…

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Max—oczywiste że nuda, ale przynajmniej poznaliśmy zdolności aktorskie, Burmistrza Kowalewskiego, który tak jak na scenie, gra z nami mieszkańcami, cały czas, i z kolarza przeistoczył się w aktora, chyba ta rola pasuje do P. Kowalewskiego, to może już lepiej niechby Pan został tym aktorem, bo pańskie rządy pokazują że do RZĄDZENIA NIE MA PAN TALENTU a bycie cały czas aktorem i odgrywanie roli na stanowisku BURMISTRZA MIASTA MŁAWY mija się z celem. NASZE MIASTO POTRZEBUJE GOSPODARZA A NIE AKTORA.!!!!!!

every
Gość
every

Tak, święta racja:
„NASZE MIASTO POTRZEBUJE GOSPODARZA A NIE AKTORA.!!!!!!”
Widowiska nie widziałam, a więc na jego temat się nie wypowiadam, ale
prawda jest właśnie taka, że nasze miasto potrzebuje gospodarza a nie dobrego oratora i gawędziarza, który nie ma w sobie nic z prawdziwego gospodarza.