Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pomóżmy Filipowi stanąć na nogi! Możliwość wparcia będzie też podczas Dni Mławy


Pomóżmy Filipowi stanąć na nogi! Najbliższa impreza, podczas której będzie można poznać i wspomóc Filipa, będą Dni Mławy- Summer City Festival w dniach 13-14 lipca.


Filip Prątnicki, mieszkaniec Szreńska, ma 11 lat i od urodzenia choruje na artrogrypozę.  Chorobę tę cechuje sztywność stawów, przykurcze rąk, bioder, kolan oraz stopy końsko-szpotawe. W ciągu swojego życia przeszedł kilkanaście trudnych operacji, m.in. 2 operacje w niemieckiej klinice w Vogtareuth oraz pozostałe w Centrum Leczenia Artrogrypozy w Krakowie-Prokocimiu. Każda z operacji wiązała się z bólem i ciężką rekonwalescencją. Od początku codziennością Filipa są również intensywne i czasami bolesne rehabilitacje. Mimo wszystko Filip jest dzielnym i uśmiechniętym chłopcem, jednak cały czas jego największym marzeniem jest to, by móc stanąć na własnych nogach.

Dotychczasowe starania nie przyniosły oczekiwanego efektu i Filip nie chodzi. Porusza się na wózku inwalidzkim, nie jest w stanie sam wstać z łóżka, sam jeść, pić ani wykonywać czynności higienicznych, więc wymaga stałej opieki.  Rodzice nie poddali się i obiecali sobie zrobić wszystko, aby stan zdrowia Filipa uległ poprawie. Zaczęli oni szukać pomocy wszędzie, gdzie tylko to możliwe i dzięki znajomej dowiedzieli się o European Paley Institute. Postanowili jak najszybciej zapisać się na konsultację w klinice. To, czego dowiedzieli się podczas wizyty, na nowo rozbudziło w nich nadzieję, że Filip będzie chodził. Szansą na to, by mógł stanąć na własnych nogach, są 2 rozległe operacje nóg (bioder i kolan). Operacje będzie przeprowadzał doktor Feldman z USA, który co jakiś czas przyjeżdża do Warszawy i operuje dzieci z podobnymi problemami. Tylko on dał nadzieję na to, że Filip będzie chodził i grał w piłkę tak, jak jego rówieśnicy, jednak cena za sprawność to blisko 500 tys.złotych. Niestety przerasta to możliwości finansowe rodziców Filipa, dlatego też zdecydowali się oni prosić  o pomoc ludzi dobrej woli, bo dla zdrowia swojego dziecka każdy rodzic stara się zrobić wszystko, co jest możliwe.

W pomoc Filipowi i jego rodzicom zaangażowało się mnóstwo ludzi dobrego serca, którzy wspierają ich w walce o sprawność chłopca. Kilka miast zaangażowało się w zbiórki pieniędzy, zbiórkę korków, które zostaną sprzedane, a kwota zostanie przeznaczona na operacje. Rodzice wraz z wolontariuszami, dzięki uprzejmości Organizatorów, uczestniczą w różnych imprezach masowych, podczas których zbierają pieniądze do puszek, starając się dotrzeć do jak największej grupy ludzi, by poznali oni sytuację Filipa, bo tylko w ten sposób jest szansa zgromadzić tak duże środki na operacje. Do zebrania została nadal ogromna kwota- około 280 tys., a termin pierwszej operacji wyznaczono już na 14 września. Czas płynie nieubłaganie, a pieniądze powinny wpłynąć na konto kliniki już 3 tygodnie przed planowanymi operacjami.

Najbliższa impreza, podczas której będzie można poznać i wspomóc Filipa, będą Dni Mławy- Summer City Festival w dniach 13-14 lipca.

Do zamknięcia zbiórki na Siepomaga zostało niewiele czasu, a naprawdę każde wsparcie jest na wagę spełnienia dziecięcego marzenia o sprawności.

Zbiórka na stronie siepomaga: https://www.siepomaga.pl/pomagamy-filipowi

Strona Filipa na Facebooku: https://www.facebook.com/pomozfilipowi

Strona internetowa Filipa: http://postawfilipa.pl/

 

Darowizny na rzecz Filipa można przekazywać na konto:

Odbiorca
Fundacja Siepomaga
ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań

Numer w Alior Banku
89 2490 0005 0000 4530 6240 7892
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem
16830 Filip Prątnicki darowizna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x