Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Pomóżmy Filipowi stanąć na nogi! Możliwość wparcia będzie też podczas Dni Mławy


Pomóżmy Filipowi stanąć na nogi! Najbliższa impreza, podczas której będzie można poznać i wspomóc Filipa, będą Dni Mławy- Summer City Festival w dniach 13-14 lipca.


Filip Prątnicki, mieszkaniec Szreńska, ma 11 lat i od urodzenia choruje na artrogrypozę.  Chorobę tę cechuje sztywność stawów, przykurcze rąk, bioder, kolan oraz stopy końsko-szpotawe. W ciągu swojego życia przeszedł kilkanaście trudnych operacji, m.in. 2 operacje w niemieckiej klinice w Vogtareuth oraz pozostałe w Centrum Leczenia Artrogrypozy w Krakowie-Prokocimiu. Każda z operacji wiązała się z bólem i ciężką rekonwalescencją. Od początku codziennością Filipa są również intensywne i czasami bolesne rehabilitacje. Mimo wszystko Filip jest dzielnym i uśmiechniętym chłopcem, jednak cały czas jego największym marzeniem jest to, by móc stanąć na własnych nogach.

Dotychczasowe starania nie przyniosły oczekiwanego efektu i Filip nie chodzi. Porusza się na wózku inwalidzkim, nie jest w stanie sam wstać z łóżka, sam jeść, pić ani wykonywać czynności higienicznych, więc wymaga stałej opieki.  Rodzice nie poddali się i obiecali sobie zrobić wszystko, aby stan zdrowia Filipa uległ poprawie. Zaczęli oni szukać pomocy wszędzie, gdzie tylko to możliwe i dzięki znajomej dowiedzieli się o European Paley Institute. Postanowili jak najszybciej zapisać się na konsultację w klinice. To, czego dowiedzieli się podczas wizyty, na nowo rozbudziło w nich nadzieję, że Filip będzie chodził. Szansą na to, by mógł stanąć na własnych nogach, są 2 rozległe operacje nóg (bioder i kolan). Operacje będzie przeprowadzał doktor Feldman z USA, który co jakiś czas przyjeżdża do Warszawy i operuje dzieci z podobnymi problemami. Tylko on dał nadzieję na to, że Filip będzie chodził i grał w piłkę tak, jak jego rówieśnicy, jednak cena za sprawność to blisko 500 tys.złotych. Niestety przerasta to możliwości finansowe rodziców Filipa, dlatego też zdecydowali się oni prosić  o pomoc ludzi dobrej woli, bo dla zdrowia swojego dziecka każdy rodzic stara się zrobić wszystko, co jest możliwe.

W pomoc Filipowi i jego rodzicom zaangażowało się mnóstwo ludzi dobrego serca, którzy wspierają ich w walce o sprawność chłopca. Kilka miast zaangażowało się w zbiórki pieniędzy, zbiórkę korków, które zostaną sprzedane, a kwota zostanie przeznaczona na operacje. Rodzice wraz z wolontariuszami, dzięki uprzejmości Organizatorów, uczestniczą w różnych imprezach masowych, podczas których zbierają pieniądze do puszek, starając się dotrzeć do jak największej grupy ludzi, by poznali oni sytuację Filipa, bo tylko w ten sposób jest szansa zgromadzić tak duże środki na operacje. Do zebrania została nadal ogromna kwota- około 280 tys., a termin pierwszej operacji wyznaczono już na 14 września. Czas płynie nieubłaganie, a pieniądze powinny wpłynąć na konto kliniki już 3 tygodnie przed planowanymi operacjami.

Najbliższa impreza, podczas której będzie można poznać i wspomóc Filipa, będą Dni Mławy- Summer City Festival w dniach 13-14 lipca.

Do zamknięcia zbiórki na Siepomaga zostało niewiele czasu, a naprawdę każde wsparcie jest na wagę spełnienia dziecięcego marzenia o sprawności.

Zbiórka na stronie siepomaga: https://www.siepomaga.pl/pomagamy-filipowi

Strona Filipa na Facebooku: https://www.facebook.com/pomozfilipowi

Strona internetowa Filipa: http://postawfilipa.pl/

 

Darowizny na rzecz Filipa można przekazywać na konto:

Odbiorca
Fundacja Siepomaga
ul. Za Bramką 1
61-842 Poznań

Numer w Alior Banku
89 2490 0005 0000 4530 6240 7892
IBAN: PL SWIFT: ALBPPLPW

Tytułem
16830 Filip Prątnicki darowizna

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x