Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Nie pomogła manifestacja pracowników i rodziców. Zarząd powiatu powołał nową dyrektor SOSW


Wczoraj zarząd powiatu powołał wyłonioną w drodze konkursu nową dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego Magdalenę Kozakiewicz. Podjęcie tej decyzji poprzedziła rozmowa z zaproszonymi na posiedzenie zarządu przedstawicielami rodziców, których dzieci znajdują się pod opieką tej placówki. Delegatów wspierali stojący na chodniku przed starostwem rodzice, pracownicy SOSW i związkowcy z ZNP.


Jak już wcześniej pisaliśmy, do władz powiatu wpłynęły pisma od pracowników ośrodka oraz rodziców. W obu pismach podnoszone były argumenty, że wskazana przez komisję konkursową jako kandydat na dyrektora Magdalena Kozakiewicz, nauczycielka ze Szkoły Podstawowej w Sarnowie, nie posiada wystarczającego doświadczenia by pokierować taką specyficzną placówką.

Dodatkowo już po zakończeniu konkursu odwołanie od jego rozstrzygnięcia złożył do starostwa Związek Nauczycielstwa Polskiego. Podniesione w nim były zarzuty uchybień formalnych w złożonych przez Magdalenę Kozakiewicz dokumentach. Chodziło m.in. o brak uzasadnienia do aktu mianowania oraz złożenie dokumentów na panieńskie nazwisko bez załączonego aktu małżeństwa,  a także brak podpisu jednego z członków komisji pod protokołem oraz brak w protokole treści odpowiedzi kandydatki na zadawane pytania.

Według relacji delegatów rodziców podczas spotkania z zarządem powiatu odbyła się również rozmowa z Magdaleną Kozakiewicz. Przeprowadzone rozmowy nie przyniosły skutku oczekiwanego przez rodziców. Oczekiwali bowiem unieważnienia  bądź uznania konkursu za nierozstrzygnięty i ponownego  poszukania kandydata posiadającego doświadczenie w pracy z dziećmi niepełnosprawnymi. Podkreślali przy tym, że wcale nie upierają się przy tym, by była to poprzednia dyrektor Anna Drozdowska. Sam przebieg spotkania z zarządem rozgoryczył rodziców, choć nie znali jeszcze ostatecznego rozstrzygnięcia sprawy przez zarząd, które zapadło dopiero po ich wyjściu.

Czy decyzja zarządu zakończy spór?  Nie wiadomo, bo jak zapowiedzieli rodzice przed starostwem  „poruszymy niebo i ziemię by to rozstrzygnięcie zmienić”.

JK

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

81
KOMENTARZE

avatar
1500
czas jak rzeka
Gość
czas jak rzeka

Widzicie drodzy rodzice, wasze obawy były całkowicie bezpodstawne. Nowa Pani dyrektor radzi sobie świetnie z prowadzeniem tej placówki, a była Pani dyrektor ma przeogromną szansę na udowodnienie wszystkim jakim jest świetnym nauczycielem. Ma szansę przypomnieć sobie jak to jest pracować z dziećmi z ośrodka. I wilk syty i owca cała.

od macieja
Gość
od macieja

Jest takie przysłowie, psy szczekają a karawana…. Szanowna Pani była dyrektor czas pojednać się z porażką. Od 1 września widzimy Panią na lekcjach. Zawsze może służyć Pani swoją cenną radą obecnej dyrekcji.

Belfer
Gość
Belfer

Dyrektor też ma pensum i musi zdarzyć się z rzeczywistością witamy w klubie

dzidek
Gość
dzidek

Chyba byla Pani Dyrektor, musiala by byc bardzo naiwną aby idzielac za takie potraktowanie RAD,powinieneś wiedziec że wiedza kosztuje, w obecnych czasach nicza darmo nie ma..

plusy "dodatnie"
Gość
plusy "dodatnie"

z tego co jest mi wiadomo, to nowa dyrektor naprawdę dobrze sobie radzi na tym stanowisku. Więc rady raczej nie będzie potrzebowała.

tolerancja
Gość
tolerancja

Jak nie ma kręgosłupa moralnego to i krzyże w urzędzie i słowa papcia Prezesa „Wara od naszych dzieci ” nie pomogą

Pracownik SOSW
Gość
Pracownik SOSW

Jestem dumna, że otaczają mnie tak wartościowi ludzie. Jestem dumna, że jestem członkiem tak zjednoczonego zespołu, który działa w obronie wartości i prawdy. Jestem dumna, że z tak ogromną odpowiedzialnością walczymy o poziom edukacji i rozwój tych dzieci. Dziś wiele środowisk może nam pozazdrościć tej jedności.
Jestem dumna, że jestem pracownikiem SOSW w Mławie. I… pomimo wszystko, jakoś nie czuję się przegrana.
P. S. Dziękuję naszej Pani Dyrektor, że podjęła (nierówną) walkę o nas, rodziców uczniów, o nasz ośrodek.

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Już nie dziekuj czekają nowości

Do Młaeiaka
Gość
Do Młaeiaka

Do Mławiaka
Ten komentarz pokazuje klasę osób biorących udział w tej dyskusji. Żenująca jest twoja wypowiedź.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

To tylko prawda kazdy kto wie kim jest pan Wice .. Powie to samo .To moze przypomiec z poprzednej pracy gdy tex byl Woce szerko opisywano w gazetach a moze przypomiec slandal obyczajowy .To szczera prawda a poziom dyskusji taki sam jak poziom P Wice…

Z daleka
Gość
Z daleka

Wielki szacunek

Rozzalona
Gość
Rozzalona

Ja dołączam się do wypowiedzi wyżej !!!!dziekujemy Pani Aniu i Pani Beato za cudowne lata współpracy ❤️Za otwartość i zrozumienie szacunek i calokasztalt

5 wspaniałych
Gość
5 wspaniałych

Dziękujemy pięknie za wsparcie Dzieciom i Młodzieży, Rodzicom, Pedagogom, Mediom i Wszystkim za.
Dopiero teraz nowej Pani, która tak bacznie obserwowała net i zarzucała nam hejtowanie (a może przyganiał kocioł garnkowi), my naprawdę nie mamy czasu na takie pierdoły. Gratulacje dopięła Pani swego, życzymy takiej samej zaciętości przy stosach papierkologi, która na Panią czeka.

Ewka
Gość
Ewka

LICZY SIĘ PRAKTYKA PAPIER WSZYSTKO PRZYJMNIE

koziołek matołek
Gość
koziołek matołek

nie ma ludzi niezastąpionych, była stara teraz jest nowa, za 10 czy 20 lat ona będzie stara i przyjdzie nowa, życie. Najgorsze jest to że ktoś sobie uzurpuje wyłączność do piastowania stanowiska dożywotnio, trzeba zawsze pamiętać – dyrektorem się bywa. to samo czeka tą nową dyrektorkę. tylko miejmy nadzieję że ona będzie potrafiła odejść z honorem i nie będzie sra… we własne gniazdo.

Jarosław K
Gość
Jarosław K

Ciekawi mnie jak Komisja uzasadnia swój wybór? Jakie konkretnie padły argumenty przemawiające za wyborem nowej pani dyrektor? Skoro osoba mająca wykształcenie i przede wszystkim doświadczenie w pracy w specyficznej jednostce jakim jest Ośrodek przegrywa konkurs, to trzeba mieć merytoryczne argumenty na to,ze nowa pani dyrektor jest świetnie przygotowana do nowej roli. Jeśli wybór nie został konkretnie uzasadniony, to jest przykład kim stają się ludzie, którzy dostaną trochę władzy!

Ewka
Gość
Ewka

DO JAROSŁAWA zrozum koltunie ze tamtej P dyr juz nie ma Dyr się bywa A TERAZ DO ROBOTY KONIEC NIESPRAWIEDLIWOŚCI

Jarosław K
Gość
Jarosław K

Do ewka- [wymoderowano] akurat ja pracuję i wcale nie w ośrodku, więc [wymoderowano] jadaczkę i się nie wypowiadaj

Mlawianka
Gość
Mlawianka

No panie Markiewcz taka kampaie zrobil pan PISOWI przed wyborami ze nawet sam Prezes panu podziekuje .Wszyscy wiedza ze panu to niezalezy bo emerytura tuz tuz i wsadza Pan te swoje znajome Ale ludzie wam podziekuja i w Mlawie zaden z PISU juz niedostanie glosu MATKI ZONY I ZNAJOME

every
Gość
every

Widzę, że podwórko krajowe nie robi na ludziach wrażenia, ale podwórko lokalne, własne już tak i moim zdaniem bardzo dobrze, że w końcu zaczynacie przecierać oczy i zaczynacie widzieć jak PIS galopuje z obsadzaniem stanowisk swoimi ludźmi, ludźmi niekompetentnymi, często z brakiem jakiegokolwiek przygotowania zawodowego i bez żadnego doświadczenia.
Sprzątaczki, kelnerki, pracownicy fizyczni zostają obsadzani na bardzo wysokich i odpowiedzialnych stanowiskach dyrektorów, prezesów itp.
Tu przynajmniej pani nie była sprzątaczką ale nauczycielką.

Media
Gość
Media

DO EVERY niekiedy sprzątaczka czy kasjerka w Biedronce jest madrzejsza i cenniejsze niż leniwa zasiedziala hiena które myśli ze to jak FOLWARK

Next
Gość
Next

DO MLAWIANKI co Ty piszesz za wszystkich DOSTANĄ GŁOS I TO OD MASY LUDZI nie podoba się ze robię porządek z zasiedzialym leniwym towarzystwem.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Nie porzadki mialy byc pNext ale nie takie .Pewnie jedynym kryterium tej zmiany to byl argument ze daleko dojezdza do pracy i ze to zmajoma jak P Sekretarz i czy to jest dobra zmiana?? Ciekawe czy to tez z tej samej rodziny obydwie obsadzone przez pana wice …. I obydwie niemaja pojecia co robia ito jest problem …Zmieniac to na lepsze a nie co jedna to gorsza .niemowiac o ty panu ze stupska bo ten to tylko jedno potrwfi butelki butelki ityle

Prostak
Gość
Prostak

Toż to gotowy scenariusz do filmu. Bareja – klasyk takiej groteski niestety już go nie nakręci. Może jednak tą farsą zainteresuje się inny filmowiec? Mława niejednokrotnie pojawiała się w takich filmach jako prowincja, zaścianek, a jej mieszkańcy jako prostacy o zaweżonych horyzontach.

Adam
Gość
Adam

Szkoda że ten Vega w Mławie fimu nie kręci a było by co ogladać zczynajać od bumistrza jak to niecheć to Pis zminenia sie w przyjażń

Jarząbek
Gość
Jarząbek

Nie podoba wam sie. To zmienicie prace. Dyrektor jest nowa i koniec. Stara dyrektor i tak za dlugo była na tym stanowisku. Co zrobila dyrektor z tą szkola. Wstyd. Czy ona miala jakieś kompetancje? Czy zrobiła „papiery” pracując już w SOSW?

do jarząbka
Gość
do jarząbka

STARA DYREKTOR SOBIE NIE RADZIŁA: Magister pedagogiki na UW, podyplomowo oligofrenopedagogika APS, terapia pedagogiczna i zarządzanie. Ekspert kształcenia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w MEN, dwie kadencje w odwoławczej komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej.Zajęcia ze studentami w Wyższej szkole im. Włodkowica w Płocku, wiele nagród i wyróżnień, m.i. Marszałka Województwa Mazowieckiego. Ośrodek Jako jeden z pierwszych w kraju rozpoczął rehabilitację ruchową uczniów. Stara dyrektor ściągnęła do placówki specjalistów behawiorystów,neurologopedów, fizjoterapeutów.Dotychczas rodzice musieli korzystać z kosztownych usług w prywatnych gabinetach poza Mławą, ponieważ nie było żadnego fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii i rehabilitacji dzieci. Przez 3 lata placówka… Czytaj więcej »

Matrix
Gość
Matrix

No to nowa ma wyzwanie żeby się wykazać jeszcze lepiej albo przynajmniej tak dobrze jak stara.

Next
Gość
Next

DO MATRIX wystarczy KULTURA OSOBISTA PRACOWITOŚĆ I POKRA a nie MANIPULACJA PLOTKARSTWO I LENISTWO

do jarząbka
Gość
do jarząbka

Zarejestrowano w KRS Stowarzyszenie,dzięki któremu można korzystać z projektów dla organizacji pozarządowych i 1% z podatku dochodowego.Wychowankowie każdego roku wyjeżdżają na Turnusy Rehabilitacyjne. Zajęcia Dogoterapii z ośrodkowym psem rasy labrador, to też pomysł starej dyrektor. Organizacja Wczesnego Wspomagania rozwoju (90 dzieci).TAK właśnie NIE RADZI SOBIE Stara dyrektor! a oto ciąg dalszy NIERADZENIA SOBIE: Remonty i dostosowanie do potrzeb dzieci niskiego parteru oraz całkowity REMONT strychu,na którym powstały klasy I-III oraz nowoczesne gabinety terapii (ZAPRASZAMY!). Zorganizowany dowóz dzieci z całego powiatu mławskiego i ościennych, z którego korzysta kilkudziesięciu uczniów itde, itde…Teraz ‚Ktoś nowy’ (a dokładnie trzydziestoparoletnia szeregowa nauczycielka z wiejskiej 6-klasowej… Czytaj więcej »

Rodzic
Gość
Rodzic

Ta obserwacja to chyba się telefonem bawiła na tym spotkaniu. Bo my dokładnie słyszeliśmy, jakich odpowiedzi na nasze pytania udzielała ta pani.

Obserwacja
Gość
Obserwacja

Hahahaha stara dyrektor ściągneła fachowców….którzy pracują w konkurecji i jadą po szkole ile wejdzie.
Nauczyciele nie piszcie w imieniu rodziców i innych wymyslanych osób. Prawda jest taka, że tam juz sie zrobiło za duże kolesiostwo…też wczoraj byłem na tym śmiesznym strajku i nie słyszałem nic nowa dyrektor kandydowala dla polepszenia sytuacji…to stek bzdur.
Skończcie juz plucie jadem…jeżeli chodzi wam tak o dzieci to udowodnijcie to i nie utrudniajcie.

Do Obserwacja
Gość
Do Obserwacja

Kłopoty ze wzrokiem? Chętnie polecę okulistę. Strajk nauczycieli to najprawdopodobniej będzie ale od września. To była jedynie grupa wsparcia dla rodziców.

Specjaliści
Gość
Specjaliści

Jakich fachowców?

Do Ewka
Gość
Do Ewka

Pewnie zwalniać samodzielnie myślących, inteligentnych to wizytówka władzy rządzącej. Ty Ewka o nic się nie musisz martwić poziom umysłu zapewnia ci dalszą pracę, z taką inteligencją to przynajmniej na ministra a może Bruksela?

Smutna
Gość
Smutna

Ale mi szkoda tych dzieci

Obiektywny
Gość
Obiektywny

Ludzie współczuję Wam mieć takiego butnego i bezkrytycznego szefa! Trzymajcie się.

Mławianin
Gość
Mławianin

Trzeba przyznać, że jeden cel już osiągnęła. Jest mławską celebrytką. Wszyscy dziś o niej mówią!

Wyborca
Gość
Wyborca

Panie Rakowski, miałem Pana za porządnego człowieka, jak Pan mógł na to pozwolić?

Zniesmaczony
Gość
Zniesmaczony

Jak ta kobieta spojrzy tym ludziom w oczy? Oburzające!!!

Ambitna
Gość
Ambitna

Droga władzo, też mieszkam w Mławie, a pracuję w Działdowie. Mam już dość tych dojazdów. Zostało jeszcze kilku dyrektorów do wymiany, więc zgłaszam swoją kandydaturę. Nie mam wprawdzie doświadczenia i kompetencji, ale szybko się uczę.

Bankier
Gość
Bankier

Trzeba przyznać, że słabe aspiracje ma ta Pani. Myślę, że z Taką arogancją i butą spokojnie mogłaby zastąpić równie kompetentną p. Martynkę Wojciechowską u boku prezesa NBP. Może jeszcze przemyśli sprawę i przeprowadzi się do Wawy. Tam będzie choć trochę anonimowa, bo tu już wszyscy ją znają.

Alina
Gość
Alina

Bardzo dobrze ze tą panią odsuneli ze stanowiska. W osrodku panowalo kolesiostwo i coraz wiekszy nieporzadek.

Oburzony rodzic
Gość
Oburzony rodzic

Jakim prawem Alina opowiada takie bzdury? Wczoraj to już było apogeum hipokryzji. Wybrana Pani z niezwykłym tupetem, zupełnie bez skrępowania oznajmiła nam, że głównym powodem jej przystąpienia do tego konkursu było jedynie polepszenie swojej sytuacji. Ona po prostu mieszka w Mławie, a jej syn chodzi tu do przedszkola. To był jej główny argument. Szok, mogła się chociaż wysilić i udać, że jej marzeniem była praca zawodowa z naszymi dziećmi. Ale nie, po co kłamać i się wysilać skoro i tak jest przyklepana. Z taką pogardą, lekceważeniem jeszcze nigdy się nie spotkałam. Nie odpuścimy, poruszymy niebo i ziemię, nie pozwolimy, by… Czytaj więcej »

Zainteresowany
Gość
Zainteresowany

Po prostu nie wierzę. Ma tupet!!!

Media
Gość
Media

DO OBURZONY RODZIĆ z takimi ludźmi tak należy postępować BUTNIE I Z AROGANCJA bo dzis ludzie sa okropni nie myślą o innych tylko o sobie

Do Aliny
Gość
Do Aliny

Alina to u nas nie pracuje, więc skąd wie jaki porządek u nas panuje?

Niezależny
Gość
Niezależny

Prawda jest taka ze pis wsadza swoch wszedzie by mogli sie dochlapac! Mialem Staroste Rakowskiego za porzadnego czlowieka. Ale niestety nie od staje niczym od reszty swoich kolegow z PiSu

Media
Gość
Media

A jaki Rakowski pisowiec

Dociekliwy
Gość
Dociekliwy

Kto z kim przestaje takim się staje…
Podejrzewam, że w tej sprawie za nitki pociągał wice starosta, a nie starosta.
PIS rządzi całą gębą, a Rakowski to może sobie poruszać palcem w bucie pod biurkiem, żeby nikt nie zauważył.

Suweren
Gość
Suweren

Tam Rumcajs rządzi a nie pan J.R.

obierzy świat
Gość
obierzy świat

Oj, Trójkąt Bermudzki Bogurzyn, Strzegowo i flancowany Żuromin do Mławy

Do Nizależnego
Gość
Do Nizależnego

Widać władza odbiera rozum, przyzwoitość i resztki honoru.

Fryga
Gość
Fryga

Ale najpierw ten honor,przyzwoitość i rozum trzeba mieć

Mława
Gość
Mława

DO NIEZALEŻNEGO Niee Władza Nowa władza po 20 latach starocia i KOLESIOSTWA właśnie przywraca rozum i daje świeże trzezwe spojrzenie na wszystko.Ludzie kulturalni inteligentni i nie pyszni powinni mieć zdanie a nie KOLESIOSTWA

Nauczyciel
Gość
Nauczyciel

T nie była żadna Manifestacja! to była grupa wsparcia dla rodziców, którzy zostali (łaskawie) ‚wpuszczeni’ na Zarząd. Czekaliśmy na ‚efekty rozmów’ z Władzami, więc nie piszcie głupot 🙁

Rozzalona
Gość
Rozzalona

A mnie zastanawia jeden fakt jak tej Pani nowej dyrektor będzie się pracowało z kadra oraz rodzicami którzy nie chcą współpracować ta Panią ?ja bym zrezygnowała od razu pomimo wszystko!! po co wchodzić tam gdzie mnie nie chcą !!pewnie będą wykonywać swoje obowiązki związane z praca z dziećmi ale to nie wszystko przecież !trzeba realizować o wiele więcej czy sama da radę wątpię !wtedy zobaczymy te wspaniałe efekty i założenia bez zespołu dyrektor nie jest w stanie niż zrobić nawet jak się przyjdzie ze swoją koleżanka na wice …we dwie wątpię !pozyjemy zobaczymy mam Nadzieje ze placówka przez rok nie… Czytaj więcej »

Ewka
Gość
Ewka

DO ROZZALONEJ kadre zawsze można zwolnić a jeśli nie potrafią i nie lubia zmian niech się zwolnią Inteligentne umysły potrafią dostosowywać się do każdej sytuacji i każdego człowieka ☺

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Ewka. Trzeba mieć, koniecznie tak inteligentny, umysł jak TWÓJ, bo widac że Ty bardzo do tego srodowiska pasujesz, i do tych zmian sie szybko przystosujesz. Tylko ze w MŁAWIE takich inteligentow, jest bardzo dużo.

Sąsiad
Gość
Sąsiad

Ewko, do sytuacji to chyba najsprytniej dopasowała się nowa dyrektorka? A kto zastąpi tą kadrę? Może Ukraińcy?

Rozzalona
Gość
Rozzalona

Nauczycieli dyplomowanych a jest ich większość zwolnić trochę trudno Ewka karta nauczyciela !!!!
A tak wogole zycze powodzenia w szukaniu doświadczonych nauczycieli bo tacy bez doświadczenia to raczej polegną w placówce dzieci ich dojada a wiesz mi trzeba się czasami na gimnastykować !!Powodzenia wiec ….

Zaciekawiony Mławianin
Gość
Zaciekawiony Mławianin

To jest cyrk. Zastanawiam się, czy arogancja i bezczelność osiągnęły już szczyt, czy to dopiero początek. Misiewiczostwo na szczeblu samorządowym zagościło na dobre. To już drugi konkurs, który odbył się w kontrowersyjnych okolicznościach. Pozwolę sobie zadać kilka pytań przewodniczącemu mławskiego PiS – p. Markowi Kiełbińskiemu. Czy tak wygląda pisowska praworządność i moralność pana partii ? Powołanie przez pana partyjnych kolegów, których pan jest przełożonym na stanowisko dyrektora SOSW osoby bez doświadczenia w kierowaniu tak specyficzną jednostką i wyłonionej w konkursie, gdzie wystąpiły pewne uchybienia jest w porządku wobec rodziców, dzieci i nauczycieli ? Czego wy młodzież uczycie ? No, ale… Czytaj więcej »

Mławianka
Gość
Mławianka

Dajmy szanse nowej Pani Dyrektor.

Do Mławianki
Gość
Do Mławianki

Tak, trzeba jej dać szansę, żeby sama zrezygnowała.

Rozzalona
Gość
Rozzalona

Po co?

Maria
Gość
Maria

Powiat to PIS i daje wszystkim równe szanse. Dajmy też szanse nowej dyrektorce. Nie oceniajmy ludzi z góry. Może okazać się lepszą dyrektorką od poprzedniej. Poczekamy zobaczymy.

Anonimowo
Gość
Anonimowo

Szumne słowa raczej na wyrost
Rodzice
Nauczyciele raplem zaliczyłem 10 osób

Wakacje
Gość
Wakacje

Tak? Przecież to czas urlopów!!! Kto mógł to przyszedł.

Rozzalona
Gość
Rozzalona

Może dlatego ze są wakacje !i niektórzy powyjeżdżali ale to nie oznacza ze nie stoimy murem za Nasza Panią Dyrektor!!!Anna

matamatyk
Gość
matamatyk

Naucz się pisać i zaliczaj dalej

Mławianin
Gość
Mławianin

Powiat to pis.
A dopiero teraz widać jak pis traktuje niepełnosprawnych i ich rodziców.
Brawo powiatowy pis…

Mlawianin
Gość
Mlawianin

Proszę państwa dyrektorem się bywa.

Wujek dobra rada
Gość
Wujek dobra rada

Życzę wszystkim dyrektorom takiego dorobku i takiej wdzięczności za włożony trud!

Karwasz
Gość
Karwasz

Bardzo się cieszę że będą zmiany i ktoś nowy pokieruje tą placówką, bo stara dyrektor sobie nie radziła.

Czas przewietrzyć ten ośrodek.

do karwasz
Gość
do karwasz

STARA DYREKTOR SOBIE NIE RADZIŁA: Magister pedagogiki na UW, podyplomowo oligofrenopedagogika APS, terapia pedagogiczna i zarządzanie. Ekspert kształcenia dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi w MEN, dwie kadencje w odwoławczej komisji dyscyplinarnej dla nauczycieli przy Ministrze Edukacji Narodowej.Zajęcia ze studentami w Wyższej szkole im. Włodkowica w Płocku, wiele nagród i wyróżnień, m.i. Marszałka Województwa Mazowieckiego. Ośrodek Jako jeden z pierwszych w kraju rozpoczął rehabilitację ruchową uczniów. Stara dyrektor ściągnęła do placówki specjalistów behawiorystów,neurologopedów, fizjoterapeutów.Dotychczas rodzice musieli korzystać z kosztownych usług w prywatnych gabinetach poza Mławą, ponieważ nie było żadnego fizjoterapeuty specjalizującego się w terapii i rehabilitacji dzieci. Przez 3 lata placówka… Czytaj więcej »

Rozzalona
Gość
Rozzalona

Pęknę ze śmiechu nie radziła sobie

do karwasz
Gość
do karwasz

Zarejestrowano w KRS Stowarzyszenie, dzięki któremu można korzystać z projektów dla organizacji pozarządowych i 1% z podatku dochodowego-w ubiegłym roku ok.58 tys. zł. Wychowankowie każdego roku wyjeżdżają na Turnusy Rehabilitacyjne. Zajęcia Dogoterapii z ośrodkowym psem rasy labrador, to też pomysł starej dyrektor. TAK właśnie NIE RADZI SOBIE Stara dyrektor! a oto ciąg dalszy NIERADZENIA SOBIE: Remonty i dostosowanie do potrzeb dzieci niskiego parteru oraz całkowity REMONT strychu, na którym powstały klasy I-III oraz nowoczesne gabinety terapii (ZAPRASZAMY!). Zorganizowany dowóz dzieci z całego powiatu mławskiego i ościennych, z którego korzysta kilkudziesięciu uczniów itde, itde… Teraz ‚Ktoś nowy’ (a dokładnie trzydziestoparoletnia szeregowa… Czytaj więcej »

Dziadek z bliska
Gość
Dziadek z bliska

Aby nazwać, to sytuację, po tym co przeczytalem, to wychodzi MI na to że poprzednia Dyr. Widac z tego postu, byla za mądrą/wyksztalcona/ dla obecnie rzadzacych powiatem a w szczegolnosci, dka takich tuzow jak Markiewicz, czy też kombatant Łukasik, członkowie komisji, bo teszta osob w niej zasiadajacych to figuranci. Przy okazji APEL, do Łukasiaka, p.kombatant, dzis przechodzilem koło budynku ZWIRKI 17 gdzie wisi tablica, informacyjna, o SOLIDARNOSCI, DLA PANA POWINNO TO BYC OBOWIAZKIEM ABY JA ODNOWIC, BO Z TEJ TABLICY NIE DA SIĘ ODVZYTAC TRESCI, i co tsm dokladnue napisano.

Media
Gość
Media

DZIADEK Z BLISKA oj niecirpisz tego Lukasika to widać i czuć DUŻO nacyrkowal i jego ….W wydziale pamiętasz pewnie ten rocznik …. A on dalej kręci ludzi hehe cicho ciemny

Do Media
Gość
Do Media

Trafnie to ująłeś Media!!! W samo setno

dzidek z bliska
Gość
dzidek z bliska

Media a, a to tylko dlatego ze rozwalil, Zaklady Mięsne, byl jednym z tych ktory przykladal do tego rękę i zostawil po sobie ruiny, ktore strasza do dziś, byl i jest cicho ciemny, zawsze ustawia sie z wiatrem zmian, i dlatego zostal KOMBATANTEM, dla takich dzialaczy ktorzy myślą tylko o SOBIE, to nie mam zadnego szacunku,.ten Pan nic dobrego dla Mlawy nie zrobil, dla SIEBIE TAK.