Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Kierowcy przekraczali dozwoloną prędkość w sposób rażący


fot. ilustracyjne


Mławscy policjanci w miniony wtorek prowadzili działania „Kaskadowy pomiar prędkości”. Celem akcji było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości oraz eliminowanie z dróg „piratów drogowych”. Niestety nie obyło się bez kierowców, którzy w sposób rażący przekraczali dozwoloną prędkość.

W ramach akcji funkcjonariusze dyscyplinowali kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość. Policjanci ruchu drogowego wykorzystali do działań dostępne urządzenia do pomiaru prędkości, w tym również pojazdy wyposażone w wideorejestrator. Mundurowi sprawdzali prędkość z jaką poruszali się kierowcy, kontrolowali ich stan trzeźwości oraz stan techniczny pojazdów i wymagane dokumenty. Podczas prowadzonej akcji policjanci skontrolowali 31 pojazdów w tym ujawnili 21 kierowców, którzy przekroczyli dozwoloną prędkość.

Nie ulega wątpliwości, że wraz ze wzrostem prędkości pojazdu wydłuża się droga jego hamowania, trudniej zapanować nad pojazdem, opóźnia się reakcja na sytuacje mogące wystąpić na drodze. Z powodu nadmiernej prędkości giną nie tylko kierowcy pojazdów i ich pasażerowie, niestety giną również inni uczestnicy ruchu drogowego m.in. piesi. Wzmożone działania prowadzone przez policjantów ruchu drogowego miały m.in. charakter prewencyjny. Natomiast kierujący, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy tę prędkość rażąco przekraczali musieli liczyć się z konsekwencjami.

Apelujemy o przestrzeganie obowiązujących ograniczeń prędkości!

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
AntoN
AntoN
4 lata temu

No to się Panowie popisali. Przez cały dzień skontrolowali 31 pojazdów i ujawnili 21 przekroczeń prędkości; Gratuluję sukcesu; Urobili się po łokcie; Mławskim odcinkiem „siódemki” dane jest mi jeździć codziennie do pracy i 21 przekroczeń prędkości jestem w stanie ujawnić w ciągu 21 minut. Po pierwsze nasz odcinek jest najbardziej frustrujący i blokujący ruch na całej trasie z Gdańska do Warszawy. Sygnalizacja świetlna która nie widziała synchronizacji, ograniczenia na bezsensownych odcinkach, brak normalnego rozwiązania skrzyżowań (pasy rozbiegowe, ronda, pasy do wyprzedzania itd); Można wymieniać do bólu; Po drugie kierowcy są przyzwyczajeni do normalnej jazdy a nie do wleczenia się 60km/h za ciężarówką; Po gehennie przejazdu „obwodnicą Mławy” na prostej między Modłą a Wiśniewem jest jedyne miejsce, gdzie można pozbyć się zawalidrogi. Na wjeździe do Wiśniewa stoi dyskoteka. Dwa wyjścia: Hamulec w podłogę przed tablicą miejscowości i TIR w bagażniku, albo mandat mimo stopniowego zwalniania . Szach mat;

anka
anka
4 lata temu

to, że przekroczyli prędkość to są sami sobie winni. Jakby coś odrobine pomyśleli, to by yanosika odpalili. Gdzie sie wam tak spieszylo?

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x