Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Znów oszuści w akcji. Senior stracił 50 tys. zł


Po piątkowych dwóch próbach, w poniedziałek 8 lipca, znów doszło na terenie Mławy do pięciu usiłowań oszustwa metodą „na policjanta”. Niestety w szóstym, zgłoszonym przypadku sprawcy udało się wyłudzić pieniądze.


Nieznani sprawcy dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za policjanta, prokuratora, usiłowali wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie mławian w wieku 67 – 79 lat. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, ze względu na postawę zgłaszających.

Natomiast w jednym przypadku, sprawca dzwoniąc na telefon komórkowy i podając się za policjanta KPP Mława i Prokuratora Okręgowego w Mławie, wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie 74 – letniego mężczyzny. Jak wynika z ustaleń sprawcy wprowadzili w błąd seniora, mówiąc, że dane jego rachunku bankowego zostały przejęte i konieczne jest przelanie wszystkich posiadanych na nim środków na podany przez nich rachunek bankowy, który miał być rachunkiem policji celem ich zabezpieczenia przed kradzieżą. Senior przekazał oszustom swoje oszczędności w kwocie około 50 tys. zł.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

1
KOMENTARZE

avatar
1500
mławianka
Gość
mławianka

Nie rozumiem, dlaczego ludzie mają więcej zaufania do niby policjanta (przez telefon!!!) niż do banku.
Jakiż problem iść do banku czy też do niego zadzwonić i sprawdzić co się dzieje albo po prostu iść na policję i sprawdzić.
Tyle pisze się o oszustwach, a ludzie ciągle dają się nabrać, czyż ci ludzie nie mają rodziny, która mogłaby ich uświadomić?