Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Znów oszuści w akcji. Senior stracił 50 tys. zł


Po piątkowych dwóch próbach, w poniedziałek 8 lipca, znów doszło na terenie Mławy do pięciu usiłowań oszustwa metodą „na policjanta”. Niestety w szóstym, zgłoszonym przypadku sprawcy udało się wyłudzić pieniądze.


Nieznani sprawcy dzwoniąc na telefon stacjonarny i podając się za policjanta, prokuratora, usiłowali wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie mławian w wieku 67 – 79 lat. Zamierzonego celu jednak nie osiągnęli, ze względu na postawę zgłaszających.

Natomiast w jednym przypadku, sprawca dzwoniąc na telefon komórkowy i podając się za policjanta KPP Mława i Prokuratora Okręgowego w Mławie, wyłudzić pieniądze zgromadzone na koncie 74 – letniego mężczyzny. Jak wynika z ustaleń sprawcy wprowadzili w błąd seniora, mówiąc, że dane jego rachunku bankowego zostały przejęte i konieczne jest przelanie wszystkich posiadanych na nim środków na podany przez nich rachunek bankowy, który miał być rachunkiem policji celem ich zabezpieczenia przed kradzieżą. Senior przekazał oszustom swoje oszczędności w kwocie około 50 tys. zł.

źródło: KPP Mława

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
mławianka
mławianka
4 lata temu

Nie rozumiem, dlaczego ludzie mają więcej zaufania do niby policjanta (przez telefon!!!) niż do banku.
Jakiż problem iść do banku czy też do niego zadzwonić i sprawdzić co się dzieje albo po prostu iść na policję i sprawdzić.
Tyle pisze się o oszustwach, a ludzie ciągle dają się nabrać, czyż ci ludzie nie mają rodziny, która mogłaby ich uświadomić?

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x