Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nowi terytorialsi z Mławy. Jest nauczycielka z dwoma uczniami


W minioną niedzielę szeregi 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej powiększyły się o 12 nowych żołnierzy pochodzących z powiatu mławskiego. Są to głównie ludzie młodzi, w większości uczniowie, absolwenci i studenci, którzy realizowali szkolenie w ramach projektu Wakacje w WOT. Wśród przysięgających znalazł się również kolejny nauczyciel jednej z mławskich szkół – Pani Joanna Zadrożna, która wstąpiła w szeregi 5.MBOT wraz ze swoimi 2 uczniami. 


Żołnierze, którzy wczoraj wypowiedzieli słowa roty przysięgi wstąpili do służby 22 czerwca, wtedy to w 5. Mazowieckiej Brygadzie Obrony Terytorialnej wystartował projekt „Wakacje w WOT”. Przyciągnął on ponad 170 ochotników w tym 25 kobiet. Wśród 135 przysięgających, ponad 63% to ludzie młodzi, uczniowie, absolwenci szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci. Terytorialsi, bardzo często zachęcani są do służby przez swoich krewnych czy znajomych, którzy już służą w Wojskach Obrony Terytorialnej, tak było i tym razem. Wśród przysięgających pojawiło się kilku żołnierzy, którzy w naszych szeregach mają rodzeństwo czy nawet jednego z rodziców. Przysięgę złożyło też 7 uczennic klasy o profilu pożarniczym, które po ukończeniu szkoły, postanowiły w niecodzienny sposób, wspólnie rozpocząć wakacje.

Miniona niedziela to nie tylko przysięga, ale przede wszystkim Święto 5. Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej. Przypomnę, że w marcu 2018 r. Minister Obrony Narodowej podpisał Decyzję nadającą 5 Brygadzie nazwę wyróżniającą „Mazowiecka”, imię patrona st. sierż. Mieczysława Dziemieszkiewicza oraz datę Święta, które zostało ustanowione na dzień 7 lipca. To właśnie 7 lipca’ 44 roku miała miejsce jedna z największych operacji z udziałem naszych poprzedników, czyli żołnierzy AK czyli operacja Ostra Brama.

Połączenie tych dwóch uroczystości było doskonałym momentem do wręczenia pierwszych awansów żołnierzom pełniącym Terytorialną Służbę Wojskową, wyróżnień i odznaczeń. Podczas uroczystości został również odczytany list Premiera RP oraz Ministra Obrony Narodowej, w których oboje podkreślili, rolę żołnierzy WOT w systemie bezpieczeństwa państwa.

Motto Terytorialsów „Zawsze gotowi, zawsze blisko”, doskonale wyraża Wasze zadania. Od dziś będziecie stać na straży bezpieczeństwa mieszkańców Waszej najbliższej okolicy, ich zdrowia, życia i mienia, gotowido działania w każdejchwili. Podejmujecie to zobowiązanie dobrowolnie, alby realizować swoją pasjęi potrzebę działania na rzecz innych.- pisał Mariusz Błaszczak w swoim liście.  

Uroczystość zaprzysiężenia nowych żołnierzy 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej zakończył koncert orkiestry wojskowej, który jednocześnie dał początek Piknikowi z okazji Święta 5.MBOT. To pierwsza tak duża i hucznie obchodzona uroczystość w ciechanowskich koszarach. Święto Brygady, po raz pierwszy, uczczono w zeszłym roku, uroczystą zbiórką. Tegoroczne obchody natomiast to liczne koncerty, pokazy oraz warsztaty i atrakcje o charakterze wojskowym dla dzieci jak i dorosłych.

źródło i fot. Aneta SZCZEPANIAK

Rzecznik prasowy

5. Mazowiecka Brygada Obrony Terytorialnej

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
27 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
gość
gość
4 lata temu

Super!! 🙂

Żołnierz zawodowy
Żołnierz zawodowy
4 lata temu

Ciemnota i tyle w temacie. Piszą głupoty, nie mając pojęcia o czym mówią (bo nie myślą) . W innych krajach już od dawna są formacje typu gwardii narodowych takich jak terytorialsi w Polsce.
Czysto po ludzku ŻAL D.PĘ ŚCISKA.

Majka
Majka
4 lata temu

Innego nicka nie mogłeś sobie wymyślić?
Z Ciebie żołnierz zawodowy jak z koziej d.py tr.ba

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Majka

To powiedzenie to bardziej pasuje do CIEBIE MAJKA , nie czytaj rylko Nick ów, czytaj ze zrozumieniem posty.

Majka
Majka
4 lata temu

Dziadek to Ty czy taj komentarze ze zrozumieniem,
Nie widzisz tego, że niby „żołnierz zawodowy” a popiera terytorialsów Maciarewicza?
Żaden żołnierz zawodowy ich nie popiera, bo żołnierz to jest żołnierz z przeszkoleniem, a nie dorosły niedzielny harcerzyk latający po lecie z kijkiem.
Oni uważają tylko, że dobrze im w mundurze, bo za mundurem przecież panny sznurem.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Majka

Tak słuszna uwaga, PRZEPRASZAM CIĘ MAJKA, za swój post był błędny w ocenie, fakty są po Twojej stronie..Masz rację to żołnierz MACIEREWICZA.

Darek
Darek
4 lata temu

No niestety to tylko mięso armatnie toczące za 570 zł na miesiąc wojnę z kleszczami.
Szkoda kasy lepiej wyposażyć armię zawodową

eryk
eryk
4 lata temu

*”Żołnierze”

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  eryk

„żołnierzyki”…ołowiane generała Maciarewicza.

mławianka2
mławianka2
4 lata temu

!!!!!Gratulacje!!!!!

Miechu
Miechu
4 lata temu

Gratulacje! Nie przejmujcie się barachłem co ma siano w głowie zamiast mózgu. Jak będą potrzebowali pomocy, to wtedy powiecie im że to „tylko atrapa”.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Miechu

Miechu. Przestań gratulowac ,tylko szybko zglos się do jednostki, zarobisz parę zlotych, no i spotkasz tsm cale to barachlo, które, dla rych paru groszy, robi z siebie BLAZNOW, tak hak Ty tym swoim postem, naprawdę masz siano w głowie.

Takie tam przemyślenia
Takie tam przemyślenia
4 lata temu

Znowu reklama żołnierzyków MACIORY. Żadnego z nich pożytku. Nie da się tego wyszkolić w krutkim okresie czasu, a trzeba to ubrać i jeszcze im zapłacić. Łatwa kasa od państwa – nasza kasa wyrzucona w błoto.

AntyKo
AntyKo
4 lata temu

Tak, za to niektórzy, w długim czasie, nie potrafią opanować ortografii.

Takie tam przemyślenia
Takie tam przemyślenia
4 lata temu
Reply to  AntyKo

AntyKo – dlaczego jeszcze nie pracujesz jako recenzent u Kaczora?

AntyKo
AntyKo
4 lata temu

Ałaaa! aleeee!!! cóż za błyskotliwy wpis ! Jesteś przykładem, że państwowa kasa (czyli nasza) na Twoją edukację też w błoto. Nie wstyd Ci ? Ech, zapomniałem, to wszystko przez tego Kaczora.

dzidek
dzidek
4 lata temu

Bardzo TRAFNE przemyslenia, no ale Maciora to specjalista, od wszystkiego, zastąpił Gowina, na funkcji ministra obrony,

mławianka
mławianka
4 lata temu

Ta broń to atrapy? – strach takich spotkać na ulicy. Testów nie przechodzą, a broń dostają.
Pobawić się w żołnierzyków zachciało – niedzielne wojsko tak samo dobre jak niedzielni kierowcy.

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  mławianka

Zazdrościsz mławianko ?

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

…ale żeś wymyślił 😀 😀 😀
Siano w głowie? – oni się przydadzą w razie czego? do czego?
Aha, ćwiczą w lasach, a więc będą wiedzieli w jakich krzaczorach się chować.

tik tak
tik tak
4 lata temu
Reply to  mławianka

gdyby głupota potrafiła fruwać to mławianka fruwałaby jak gołębica

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  tik tak

Tik tak zastanów się raczej nad sobą i najpierw oceń swoje własne IQ, które zapewne nie jest wyższe niż 70.
Terytorialsi to zabawa dla dużych chłopców, a że część facetów nigdy nie wyrasta z krótkich spodenek, to mamy chętnych do niedzielnego wojska.
Tylko, że ci „dorośli” faceci bawią się w wojsko za moje i twoje pieniądze. Dostają umundurowanie, wyżywienie i jeszcze jakąś kasę na swoje hobby, bo oni nigdy nie będą takimi żołnierzami jak ci co odbywają normalną zasadniczą służbę wojskową. Ich ćwiczenia to jest tylko wyrzucanie naszych pieniędzy w błoto.

tik tak
tik tak
4 lata temu
Reply to  mławianka

hahahaha mławianka naoglądała się chyba TVN-u . No ale nie wszyscy mogą myśleć samodzielnie. Są mławianki które musza powtarzać bzdury. Podejrzewam też że na naukę u mławianki jest już za późno.

Wiesiek
Wiesiek
4 lata temu
Reply to  tik tak

tik tak – A Ty przesiąkłeś tvpis-em. i sianem z 500-MiSieNalezy. Łatwo Tobą manipulować do tego stopnia, że treści które piszesz uważasz za swoje przemyślenia. Po prostu wypali Ci mózg. Uprzedzę Twoją odpowiedź – nie popieram żadnej partii co nie wyklucza, że nie lubię komunistów z pis.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  tik tak

W ogóle nie oglądam telewizji, słuchałam radia „Trójki”, ale tego też się już nie da słuchać oprócz piątkowych poranków z Wojciechem Mannem.
Umiem myśleć samodzielnie i nie jestem przekupna ani podatna na hipnozę PIS. Ciebie jak widzę zmanipulowali i uważasz ich zdanie za swoje własne.
Tylko nawiasem mówiąc, nie wiem po co to piszę, bo przecież Ty tik tak i Tobie podobni jesteście już ich i nic do Was nie dotrze. Dotrze może wtedy jak obudzicie z ręką w nocniku, a raczej z ręką w szambie.

hehe
hehe
4 lata temu
Reply to  mławianka

mławianka mławianka… ciekawe czy mławianka to kobieta? bo pisze jak facet

Gość
Gość
4 lata temu
Reply to  hehe

Bo to pewnie ten konfident. On usrywa się na te dwa tematy. Ekspert od siedmiu boleści. Ale ludzie mali tak mają. Wieczny ból (wymoderowano)

27
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x