Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pijana matka opiekowała się 15-miesięcznym dzieckiem! Chłopiec spadł ze schodów.


fot. ilustracyjne; Pixabay


Pijana matka opiekowała się 15-miesięcznym dzieckiem! Dzięki natychmiastowej i zdecydowanej reakcji mieszkanki Ciechanowa dziecko jest już bezpieczne.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 15:00 w Ciechanowie przy ul. Ściegiennego. Przechodząca obok bloku mieszkanka Ciechanowa usłyszała płacz, a w drzwiach wejściowych zauważyła wystającą nóżkę dziecka. Zaniepokojona widokiem postanowiła sprawdzić co się stało.

Gdy dostała się na klatkę schodową zauważyła jak malutkie dziecko samo wchodzi po schodach, a na półpiętrze stoi matka. Dziecko straciło równowagę i spadło ze schodów. Gdy matka dziecka nie zareagowała, mieszkanka Ciechanowa natychmiast zaopiekowała się maluchem. Wezwała na miejsce karetkę pogotowia oraz policję. Jak się okazało kobieta była kompletnie pijana. Badanie na zawartość alkoholu wykazało, że kobieta ma w organizmie blisko 3 promile alkoholu. 15-miesięczne dziecko trafiło do szpitala, a jego nietrzeźwa matka została zatrzymana przez policję.

Gdyby nie zdecydowana i szybka reakcja mieszkanki Ciechanowa mogło dojść do tragedii. Obecnie chłopczyk przebywa pod doskonałą opieką w szpitalu. Matka natomiast usłyszała zarzut narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Teraz decyzję dotyczącą opieki nad dzieckiem podejmie Sąd Rodzinny.

źródło: KPP Ciechanów/www.infoprzasnysz.com

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
6 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Max
Max
4 lata temu

500+ to ciche przyzwolenie na szerzenie się patologii w niektórych rodzinach poprzez zapewnienie środków na zakup alkoholu, papierosów i innych używek. Tak się kupuje wyborców.

Michal
Michal
4 lata temu

Legalny narkotyk twardy w akcji…

Angela
Angela
4 lata temu

Takie sytuacje zdarzały się nawet jak nie bylo 500+. Żeby sie upić, dużo nie trzeba

every
every
4 lata temu

No i powinno być od razu zabrane 500+ – na stałe.

Mamamija
Mamamija
4 lata temu
Reply to  every

A nie dziecko?

anonimowo
anonimowo
4 lata temu
Reply to  every

Przecież to czy dostaje 500+ zależy od urzędników. W przypadku marnotrawienia świadczenia 500 plus organ wypłacający może zamienić wypłatę pieniężną na rzeczy, tj. żywność, ubrania, lekarstwa itp. albo na opłacanie usług, np. kursów językowych dla dzieci, żłobka, przedszkola, basenu, teatru, kosztów internatu, wykupienie obiadów.

Zgodnie z art. 15 ustawy, w celu ustalenia faktycznej sytuacji danej rodziny zostanie przeprowadzony przez pracownika socjalnego rodzinny wywiad środowiskowy. Uniemożliwienie go lub nieudzielenie wyjaśnień powoduje wstrzymanie wypłaty świadczenia 500 plus.

6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x