Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec decyzji komisji konkursowej


Kilka dni temu pisaliśmy o wystosowanym przez nauczycieli SOSW proteście w sprawie wyboru nowej dyrektor tej placówki. Wspominaliśmy wtedy, że podobne odczucia wyraża przynajmniej część rodziców uczniów ośrodka. Treść takiego stanowiska wpłynęła do redakcji i na prośbę jej autorów publikujemy to pismo. Nadesłany protest podpisało sześcioro rodziców, jednocześnie trwa dalsza akcja zbierania podpisów wśród rodziców.


red.

PROTEST

My, rodzice dzieci – uczniów SOSW w Mławie wyrażamy kategoryczny sprzeciw wobec decyzji Komisji Konkursowej z dn. 3.07.br. w sprawie powołania na stanowisko Dyrektora SOSW w Mławie, osoby niedoświadczonej, niekompetentnej, nie znającej realiów oraz specyfiki pracy z osobami niepełnosprawnymi intelektualnie oraz innymi niepełnosprawnościami, w tym sprzężonymi, a także nie mającej żadnego doświadczenia w kierowaniu i zarządzaniu placówką kształcącą takie osoby.
Pani kandydatka, którą poparła część osób z Komisji, czyli te, które być może, nie mają na co dzień bezpośredniego kontaktu z naszymi dziećmi, nie kierowały się, jak widać, ani kompetencjami kandydatki, ani dobrem dzieci niepełnosprawnych, skoro uznały, że od profesjonalizmu, doświadczenia, rzetelności i oddania w spełnianiu misji (nie boimy się tego słowa) ważniejsza jest „młoda krew”, bo tylko to przemawia za panią kandydatką, która uzyskała ich poparcie. Na dyrektorze ciąży ogrom odpowiedzialności, bo bycie dyrektorem, to nie tylko stanowisko i zaszczyty, ale też podejmowanie trudnych decyzji i odpowiedzialność za nie, to nie tylko gratulacje, ale ciągłe zmaganie się z trudnościami i problemami natury administracyjnej i pedagogicznej. Wiemy o tym, bo od lat obserwujemy Panią Dyrektor w jej pracy i walce o dobro naszych dzieci.

Nie chcemy na skórze własnych dzieci przekonywać się, co do zaoferowania ma osoba, która nigdy z dziećmi niepełnosprawnymi nie miała kontaktu, nie pracowała z nimi, nie opiekowała się nimi, nie edukowała ich ani nie wychowywała.

Nie zgadzamy się, żeby nowa pani dyrektor, która nie może się wylegitymować żadnymi realnymi sukcesami na polu pracy jako pedagog specjalny oraz sprawowania funkcji kierowniczej w jakiejkolwiek placówce, eksperymentowała na naszych dzieciach, wprowadzając własne „porządki”. Dzieci specjalnej troski, takie jak nasze, nie chcą zmian, przyzwyczajają się do nauczycieli, pedagogów i szkolnych „rytuałów”.

Obecna Pani Dyrektor, która z większością naszych dzieci jest od początku ich pobytu w placówce, zanim objęła stanowisko, przez wiele lat pracowała jako pedagog szkolny. Zanim zaczęła zarządzać Ośrodkiem, poznawała tajniki pracy od strony pedagoga, łącząc je z opieką i terapią. Dopiero, jako doświadczony pedagog specjalny, znając potrzeby, ograniczenia i możliwości naszych dzieci, zdecydowała się na udział w konkursie na Dyrektora Placówki. W ciągu ponad 10 lat Pani Dyrektor „wyciągnęła” Ośrodek z impasu, podwoiła liczbę uczniów, zorganizowała na dużą skalę dowóz dzieci z miasta i okolic, poprawiła warunki zarówno pod względem lokalowym (remonty niskiego parteru i poddasza, gdzie obecnie mieszczą się gabinety terapeutyczne i klasy), jak i oferty edukacyjnej: stworzyła przedszkole specjalne oraz wczesne wspomaganie rozwoju, czyli specjalistyczne indywidualne zajęcia, których celem jest poprawa sprawności małych dzieci z różnymi deficytami rozwojowymi.

My, rodzice cenimy Panią Dyrektor za zaangażowanie, poświęcanie ogromnej ilości pracy i czasu naszym dzieciom, za jej „walkę” o coraz lepsze warunki w placówce, za Jej fantastyczne relacje z dziećmi i młodzieżą, bardzo dobrą współpracę z nami rodzicami.  Każde nasze spotkanie jest nacechowane jej troską
o nasze dzieci, życzliwością, zrozumieniem i empatią. Pozostawiając dzieci w placówce, jesteśmy spokojni, że są bezpieczne i szczęśliwe. Nie chcemy tego zmieniać. Jako rodzice  dzieci, które powinny być w placówce edukacyjno – opiekuńczo – wychowawczej, najważniejsze, odnosimy wrażenie, że, niestety, stają się one przedmiotem, nie podmiotem, i my się na to nie zgadzamy.

Pani Dyrektor miała w planach organizację Warsztatów Terapii Zajęciowej po zakończeniu przez uczniów edukacji w Ośrodku. Co z tego zostanie ? chyba wiadomo. Pani Dyrektor potrafiła postawić sobie cel związany z udoskonalaniem funkcjonowania placówki i go zrealizować. Ufamy Jej, bo wielokrotnie swoim działaniem udowodniła, że niemożliwe staje się możliwe.

Zdajemy sobie sprawę, że kiedyś Jej na stanowisku zabraknie i jeżeli Jej miejsce zajmie osoba niekompetentna, nie mamy złudzeń, co do dalszej poprawy warunków kształcenia i rehabilitacji naszych dzieci, a większość z nich ma przed sobą jeszcze kilka dobrych lat nauki. Walczymy o nasze dzieci, o ich prawo do rzetelnej edukacji, terapii i rehabilitacji. Rozumiemy, że nie ma osób niezastąpionych, ale oczekujemy, że następca będzie równie kompetentny, znający potrzeby naszych dzieci i realia placówki.

Nie rozumiemy i nigdy nie zrozumiemy, dlaczego część Komisji zapragnęła „wymienić” sprawdzoną, kompetentną, znaną z ponadprzeciętnej aktywności na rzecz osób niepełnosprawnych i ich środowiska, oddaną swojej pracy zawodowej, pełniącą
z ogromnym powodzeniem funkcję dyrektora, osobę, na kobietę, która z małej wiejskiej szkoły, bez doświadczenia na stanowisku kierowniczym, ma „ambicje” do zarządzania sporą (ok. 70 pracowników i 240 uczniów) placówką miejską o tak specyficznym charakterze? Kandydatka, której nikt z nas nie zna i nigdy nie widział na oczy, nawet nie zadała sobie trudu, żeby pofatygować się do placówki, którą chce zarządzać i przynajmniej „rozejrzeć się” w niej, nawiązać kontakt z nauczycielami
i rodzicami, czy porozmawiać z uczniami. Czyż nie świadczy to o lekceważeniu nas rodziców oraz kadry, z którą być może przyjdzie jej pracować, a także o przedmiotowym potraktowaniu uczniów i wychowanków? Jako rodzice czujemy się potraktowani jak nieistotny „element” walki o stołki. Obawiamy się, że nie przemówiły tu ani względy merytoryczne, ani troska o rozwój naszych dzieci, a jedynie czyjeś osobiste interesy. Nie chcielibyśmy tak myśleć, ale co nam pozostaje? Państwo z Komisji, głosując za kandydaturą tej pani uznali, że jest ona bardziej kompetentna i lepiej będzie służyć naszym dzieciom. Uważamy, że jest to (delikatnie mówiąc) ewidentne mijanie się z prawdą i faktami. My rodzice czujemy się w tej sytuacji „stroną”, z którą nie trzeba się liczyć.
Jesteśmy oburzeni, zaszokowani, pełni obaw o przyszłość naszego Ośrodka i naszych dzieci. Jak to się stało, że Komisja, w której zasiadały osoby wykształcone, doświadczone, również pedagodzy, mogła nam, rodzicom i naszym niepełnosprawnym dzieciom uczynić taką krzywdę i narzucić „swojego człowieka”, którego my nie chcemy i się na niego nie godzimy ?

Informujemy, że pismo identycznej treści wyślemy również m.in. do Mazowieckiego Kuratora Oświaty w Warszawie. Jeśli zajdzie potrzeba powiemy głośne i zdecydowane NIE! a także, w ramach naszej niezgody, poinformujemy media.

Rodzice uczniów SOSW w Mławie

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
69 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Najwięcej komentarzy jest chyba od samej zainteresowanej . PONIŻONEJ I RZĄDNEJ WŁADZY BYŁEJ PANI DYREKTOR .

Wierna
Wierna
4 lata temu

I tak będziemy wierni naszym przekonaniom!!!

Zbuntowana
Zbuntowana
4 lata temu

Dziś największą wartością jest honor, pokora i szacunek dla ludzi. Nie znajdziecie ich wśród włodarzy powiatu i gabinecie tej Pani, którą nazwali – dyrektor Ośrodka. Dziś to już tylko puste słowa…

Niezgodna
Niezgodna
4 lata temu

Szok… arogancja i pogarda władzy powala!!! Brak szacunku dla rodziców i nauczycieli. Dziś pokazali „klasę”. Mogliby się wiele nauczyć od dzieci z ośrodka, które na co dzień pokazują większą klasę.

The end
The end
4 lata temu

I TO JUŻ KONIEC

ciąg dalszy nastapi
ciąg dalszy nastapi
4 lata temu
Reply to  The end

NIE, TO JESZCZE NIE KONIEC…

Zdruzgotani rodzice
Zdruzgotani rodzice
4 lata temu

Dziś mieliśmy okazję poznać kandydatkę, która jasno i wyraźnie oznajmiła nam, że chęć pełnienia funkcji dyrektora naszego ośrodka jest spowodowana tym, że mieszka w Mławie i jej dziecko tu chodzi do przedszkola. I to są zdaniem zarządu kompetencje i poważne argumenty do powierzenia jej tego stanowiska? Ludzie opamiętajcie się!!!

DO OSZUKANI RODZICE
DO OSZUKANI RODZICE
4 lata temu

Tak to prawda . Kosztem Waszych dzieci niektórzy się dobrze ustawiali . Trwa to wiele lat i ciężko z tego zrezygnować .

Matka
Matka
4 lata temu

Gdybyśmy byli o tym przekonani, to po cóż byśmy protestowali? To jakaś bzdura, kto wypisuje takie niedorzeczne rzeczy?

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

No cóż … Brak słów … Żal …
Jutro posiedzenie Zarządu i przyklepią nową dyrektorkę. Nie znam kobiety ale mi jej szkoda. To nie będzie łatwa ani przyjemna praca.

kto rządzącym zabroni
kto rządzącym zabroni
4 lata temu
Reply to  Obserwator

Hasło ‚Trzeba dać szansę’, to naczelne hasło ‚Dobrej Zmiany’! I jak wiemy Władza ‚daje szanse ‚ : przedszkolankom w NBP, ekspedientkom, pomocnikowi aptekarza na szefa gabinetu politycznego i rzecznika prasowego Ministerstwa Obrony Narodowej itede.. były szofer PiS znalazł zatrudnienie w państwowej instytucji. Jego syn Dominik jest wiceprezesem Agencji Mienia Wojskowego. – „Posiada odpowiednie kwalifikacje, wygrał w konkursie”!!!! Szwagierka Sasina – zast dyr w lubelskim urzędzie, siostrzeniec Ziobry – SPAWACZ – Doradca u wiceministra Morawieckiego; była makijażystka szefową Gabinetu Politycznego Elżbiety Witek,; siostra Elżbiety Witek, była salowa na Inspektora Agencji rozwoju i Modernizacji Rolnictwa; córka posłanki PiS z wykszt podstawowym zatrudniona w Ministerstwie Sportu i Turystyki; żona polityka PiS z pracownica sklepu na wiceszefową strefy ekonomicznej i tak dalej, i tak dalej… DAJEMY SZANSĘ MŁODYM ZDROWYM I AMBITNYM! ‚szybko się uczą’ Niech żyje Partia!

mławianka
mławianka
4 lata temu

Niech żyje!!!
Nie przetłumaczysz w żaden sposób ludziom. PIS chyba zaczarował polskie społeczeństwo i żadne dane nie są w stanie odwrócić ludzi od PIS. Dostali 500+, dostali 13-te emerytury, dostali emerytury dla matek mających 4 i więcej dzieci, mają dostać „+” ileś na krowy i świnie i co im więcej potrzeba.
Pić, nie umierać i PIS obiema rękami popierać.
Smutne to ale prawdziwe.
Druga sprawa, że dzisiejsza opozycja, to żałosna opozycja, a szczególnie szeef PO. Ten człowiek winien dawno zniknąć ze sceny politycznej tak jak pani Kopacz.

Nauczycielka
Nauczycielka
4 lata temu

Jestem nauczycielką szkoły podstawowej, z której kilkoro dzieci z niepełnosprawnością umysłową przeszło do SOSW. Rodzice podchodzący sceptycznie do zmiany szkoły przez ich dzieci, później dziękowali nam, że pomogliśmy im podjąć decyzję o przeniesieniu dziecka. Byli zachwyceni Ośrodkiem oraz dyrektorką, która bardzo im pomagała i wspierała ich. Dobra dyrektor to dobra kadra. nie rozumiem, dlaczego człowieka oddanego szkole i dzieciom upośledzonym w taki sposób dziękuje się za pracę. Jeżeli ktoś zna mentalność tych dzieci, to nie powinien eksperymentować. Zastanawiam się, czy warto się poświęcać dla dobra dzieci. Jeżeli tak się dziękuje za pracę to my jako nauczyciele mamy wiele do przemyślenia. Nas nie obchodzą partie polityczne, tylko praca z dziećmi. Moim zdaniem komisja sama się skompromitowała. Podziwiam nową Panią dyrektor za odwagę, tylko nie wiem, czy jest świadoma na co się porywa. Pozdrawiam panią Annę Drozdowską. Pani Aniu dziękuję za te wszystkie lata pani niestrudzonej pracy.

Nauczycielka
Nauczycielka
4 lata temu

Nie jestem nauczycielką SOSW, ale innej szkoły. Kilkoro dzieci z naszej szkoły z orzeczeniami odeszło od nas do SOSW. Rodzice najpierw sceptycznie nastawieni, później nam dziękowali. Na pierwszym miejscu stawiali Panią dyrektor, że „bezboleśnie” wprowadziła dzieci do ich szkoły. Byli zafascynowani Ośrodkiem. Nie rozumiem jednego, skoro jest człowiek, który sprawdza się na stanowisku, któremu zależy na szkole i jak widać na kadrze nauczycielskiej musi odejść, bo ktoś chce eksperymentować. Widać, że w komisji była większość, która nie zna specyfiki szkoły, ani dzieci uczących się w niej. Pani dyrektor może Pani mieć satysfakcję, że nauczyciele i rodzice doceniają Pani pracę. Szkoda, że nie docenia jej władza i żałośni hejterzy. Pani praca nie poszła na marne, ale „dobrych zmian” nie przeskoczymy. Szkoda!!!!!!!Pozdrawiam serdecznie.

nauczycielka emerytka
nauczycielka emerytka
4 lata temu

Dostali/śmy DYREKTORKĘ przyniesioną przez urzędników w TECZCE! Ciekawe, co TERAZ na to CBA?

tak ma być i koniec
tak ma być i koniec
4 lata temu

COŚ KOMUŚ TO MÓWI?? PRZYKŁAD IDZIE Z GÓRY: ‚dobra zmiana’ galopuje jak inflacja w Polsce 😉
Ośrodek Postaw Twórczych
Po 20 latach zmieniają się władze ważnej instytucji kultury. „Sytuacja jak w PRL. Urzędnicy nowego dyrektora przynieśli nam w teczce”

Jarka Jachimowicza, który kierował Ośrodkiem Postaw Twórczych od dwudziestu lat, zastąpił Paweł Kamiński, który wcześniej był dyrektorem domu kultury w Wiszni Małej. – To była sytuacja jak w PRL-u, dostaliśmy dyrektora przyniesionego przez urzędników w teczce, dyrektor wydziału kultury nie odpowiedział na żadne z naszych pytań, a na koniec oświadczył, że tak ma być i koniec – mówi poeta Krzysztof Śliwka. DLACZEGO STANOWISKO DYREKTORA SOSW W MŁAWIE MA OBJĄĆ NIEKOMPETENTNA AMATORKA? odp.: BO TAK ZADECYDOWALIŚMY! TAK MA BYĆ I KONIEC 😉 Amen

Anonim
Anonim
4 lata temu

Ot, konkret w końcu.
„Tak ma być, bo tak zdecydowaliśmy.”
Wracamy truchcikiem, a może galopem do PRL.
Władza absolutna – PIS, radio ogólnopolskie pisowskie, telewizja ogólnopolska też pisowska, policja też już pisowska.

Przyszłość
Przyszłość
4 lata temu

Była Dyrektor tak się wychwala na portalach , że sama uwierzy w to , ze jest idealna .

do Przyszłość
do Przyszłość
4 lata temu
Reply to  Przyszłość

twoja zła wola, czy zwykła głupota? 😉

DO Obserwatora
DO Obserwatora
4 lata temu

Nie ma ludzi niezastąpionych !!!

Dobra Zmiana
Dobra Zmiana
4 lata temu
Reply to  DO Obserwatora

Jak Powiadasz „Nie ma ludzi niezastąpionych”: „Szybko poszło.Dwa lata po „dobrej zmianie” w państwowych stadninach koni w Janowie Podl. nie będzie już ani narodowego czempionatu koni arabskich, ani słynnej na cały świat aukcji Pride of Poland. Spełnia się najczarniejszy scenariusz,jaki znawcy polskiej hodowli przewidywali, kiedy w lutym 2016 r. Minist Rolnictwa postanowiło dokonać zmian w polskich stadninach.Przypomnijmy – odwołano wówczas światowej sławy hodowców,prezesów stadnin w Janowie Podlaskim i Michałowie,Marka Trelę i Jerzego Białoboka oraz wybitną specjalistkę ds. hodowli w Agencji Nieruchomości Rolnych Annę Stojanowską.Odwołano ich bez podania przyczyn.Dopiero kiedy opinia publiczna zaczęła głośno protestować,Ministerstwo Rolnictwa wraz z nowym kierownictwem ANR zaczęło pospiesznie fabrykować „powody” odwołania.Przy wsparciu dziennikarzy mediów prorządowych oskarżano odwołanych o nadmierne pobieranie zarodków,zgony klaczy w stadninach, o dosypywanie trucizny do paszy, o niegospodarność,a nawet złodziejstwo.I chociaż wszystkie zarzuty obaliły śledztwa prokuratury oraz opinie ekspertów, a dokumenty finansowe pokazały,że akurat stadniny w Janowie i Michałowie ekonomicznie przed „dobrą zmianą” wyglądały świetnie,szkody stadninom zostały wyrządzone.Tych szkód nie da się już odwrócić.Lawina złych zmian ruszyła i pomimo wielu symptomów postępującego upadku nikt nie zamierzał jej zatrzymać” DOBRYCH LUDZI NALEŻY ZASTĘPOWAĆ LEPSZYMI a nie ‚ambitnymi’ ignorantami, czy nie?

DO Obserwatora
DO Obserwatora
4 lata temu

Nie wiedziała jakie korzyści może mieć cała rodzina .

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Czytam te wpisy i nie rozumiem jednego – moja znajoma była dyrektorem szkoły masowej i twierdzi, że nigdy by się nie zdecydowała na tę funkcję w szkole specjalnej bo to zupełnie inna specyfika pracy. Czy nowa kandydatka i Komisja wiedzą co robią? Dobra zmiana?

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Obserwator

Tak, wiedzą.
Podobna sytuacja jak ta z Misiewiczem w rządzie.
Tyle, że decyzje zapadły i chyba nie ma odwołania. Najwyżej będą niedługo zwalniać nową panią dyrektor.

Maciej
Maciej
4 lata temu

Pani D. od roku nie jest Dyrektorem i Ośrodek funkcjonuje .

nauczyciel
nauczyciel
4 lata temu
Reply to  Maciej

Pani D. od roku sprawuje funkcję zastępcy Dyrektora, a osobą po dyrektora jest była zastępca, więc Ośrodek funkcjonuje, jak funkcjonował 🙂 Może warto by to wiedzieć zanim się zabierze głos?

od macieja
od macieja
4 lata temu
Reply to  nauczyciel

To znaczy że wszystko było ustawione, tylko PIS plany pokrzyzowal

do macieja
do macieja
4 lata temu
Reply to  od macieja

wszystko, czyli CO? ‚ustawione’, żeby Ośrodek funkcjonował na pełnych obrotach pod kierownictwem profesjonalnej Dyrekcji? no to faktycznie ‚PiS plany pokrzyżował’! ale nie od dzisiaj wiadomo, że TERAZ ma być MIERNY BIERNY ALE WIERNY Amen

nauczycielka emerytka
nauczycielka emerytka
4 lata temu

Do Władz Powiatu Mławskiego! Jeśli ktoś, tak z czystej ciekawości, zagląda na tę stronę i pochłania wzrokiem komentarze dot. tego zadziwiającego wydarzenia… to ja, wieloletnia nauczycielka Ośrodka (od kilku lat na emeryturze) PYTAM: Czy ktoś z nowych Władz przekroczył choć raz progi tej Szkoły? Czy wiecie, na czym polega praca pedagogiczna z osobami niepełnosprawnymi i zarządzanie taką palcówką? Czy tak, jak wasza protegowana, która pojęcia nie ma o pracy w szkolnictwie specjalnym i zarządzaniu placówką specjalną i nawet jej to nie interesuje, jesteście przekonani, że ‚każdemu należy dać szansę’? Tylko KTO będzie ponosił odpowiedzialność za eksperymenty całkowitego amatora? Na kim wy chcecie testować pedagogiczne ‚talenty’ tej pani? Na niepełnosprawnych dzieciach? Konkurs, na którym ‚prezentowała’ swoją ‚WIZJĘ Ośrodka osoba, która na oczy nie widziała Ośrodka, wywołał ‚zachwyt’ części komisji, która ośrodka nie widziała na oczy! JEST W TYM JAKAŚ LOGIKA? CO komisję ‚urzekło’ w kandydatce? Pamiętamy SUKCESY nowych Prezesów Stadniny Koni w Janowie Podlaskim.Tam, też WŁADZE zadecydowały, że musi być zmiana, bo ponoć stary prezes ‚przyspawał się do stołka’ 🙁 Nowi Prezesi objęli w posiadanie słynną świetnie funkcjonującą Stadninę i…Na koniec 2015 roku (kiedy prezesem był jeszcze Marek Trela) spółka zanotowała 3,2 mln zł zysku,rok później było to 81 tys. zysku, a 2017 rok zakończył się dla stadniny 1,6– milionową stratą. No cóż, jak widać, DOBRA ZMIANA trwa w najlepsze… 🙁

Do nauczycielki emerytki
Do nauczycielki emerytki
4 lata temu

Trafione w samo sedno!

Oszukani rodzice
Oszukani rodzice
4 lata temu

Ale buta i arogancja, żeby tak się ustawiać kosztem naszych dzieci. Wstydź się władzo. My tej sprawy nie odpuścimy!

Do Macieja
Do Macieja
4 lata temu

No to drodzy Państwo, tak oto wygląda DOBRA ZMIANA, która dotyka nas i naszych dzieci. Dziś widać, jak przyznał Maciej, wszystko można ustawić.

od macieja
od macieja
4 lata temu

To od ilu rodzicow była Pani Dyrektor wyżebrala podpisy? Na tylu uczniow to troche slabo. Troche honoru Kobieto. Cała ta awantura odniesie odwrotny skutek. Władza nie ugnie się przed szantażem. Ttzeba się pogodzić z porazka. A przecież dzieci moze Pani dalej nauczać w doborowym gronie zreszta. Dyrektorem się bywa a nauczycielem sie jest. Chyba ze to tylko puste slowa i nie chodzi o dzieci a ale o stanowisko. Zaskoczyła zmiana władzy w powiecie? Tak to było wszystko ustawione.

Rodzic
Rodzic
4 lata temu
Reply to  od macieja

Czytanie ze zrozumieniem nie jest pana mocną stroną, więc przypomnę – pod protestem podpisało się 6 rodziców i nadal trwa zbieranie podpisów. Ile zebrano – nie wiem, biorąc pod uwagę skalę problemu myślę że dużo.

Do Macieja
Do Macieja
4 lata temu
Reply to  od macieja

Dobrze, że to przyznałeś Macieju. Teraz i ludzie, którzy to obserwują zrozumieją o co chodzi w naszym proteście. Przyznałeś i to potwierdziłeś, że to było wszystko ustawione.
Do wiadomości wszystkich o żadne podpisy p. Dyrektor żebrać nie musiała. To jest nasz głos, głos zdruzgotanych i wściekłych rodziców.

Anja
Anja
4 lata temu
Reply to  od macieja

I co ,ty, człowieku wiesz? ale tak naprawdę! Ciekawi cię, ile ‚podpisów wyżebrała’ (bezmyślna pogarda 🙁 ) idź do szkoły i zapytaj. Pewnie nie wszyscy, ponieważ Są wakacje, a zdecydowana większość dzieci mieszka poza Mławą. Widać, że Jesteś brzydkim człowiekiem (kimkolwiek jesteś), który im mniej wie, tym bardziej obrzydliwą narrację prowadzi 🙁 jeśli chcesz przekonać kogoś do swoich ‚racji’, to spójrz mu w twarz, a nie jako anonim próbujesz z tupetem zakrzyczeć swoją niewiedzę 🙁 Ps. To nie jest ;awantura’, to jest BYĆ albo NIE BYĆ tych wszystkich dzieci, które potrzebują dobrego oddanego gospodarza, który zna je i ich potrzeby. Te dzieci nie mogą czekać, na nich nie można eksperymentować, bo każdy miesiąc złego zarządzania, to ICH straty nie do odrobienia. więc jeśli masz choć odrobinę dobrej woli, dowiedz się PRAWDY, ona może cię wyzwolić 😉

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

A ja myślę że wszystko potoczyłoby się inaczej gdyby członkowie Komisji z ramienia rodziców i nauczycieli nie nie mieli związanych ust podpisanym dokumentem. Są to osoby uczciwe i odpowiedzialne a więc inni to wykorzystują.

Do obserwatora
Do obserwatora
4 lata temu
Reply to  Obserwator

Powinni przeprowadzić tą komisję ponownie, skoro jej wynik budzi takie protesty. Ludzie nie są głupcami, widać mają poważne powody, że nie godzą się na taką zmianę. Nie ma się co dziwić. Teraz to w rękach i sumieniu Zarządu leży los tych dzieciaków. Zobaczymy co zrobi.

od macieja
od macieja
4 lata temu
Reply to  Do obserwatora

Tak do skutku, aż Pani Drozdowska wygra. Taki ekspert to może niech premiera zastąpi. Albo prezesa

Do macieja
Do macieja
4 lata temu
Reply to  od macieja

Myślę, że takiego premiera każdy jest w stanie zastąpić.

Obserwator
Obserwator
4 lata temu
Reply to  Do obserwatora

SUMIENIE. Myślę że za wiele oczekujemy 🙂 Szkoda że rodzice nie znaleźli większego poparcia w społeczeństwie, ale niestety ludzie urządzili sobie prawie igrzyska na cudzym problemie. Pewnie cieszą się, że mają zdrowe dzieci i piszą kłamliwe, obraźliwe komentarze. W rzeczywistości od dyrektora zależy bardzo dużo. Myślę że p. Kozakiewicz mogłaby bardzo dużo nauczyć się od ustępującej PANI DYREKTOR.

Matka
Matka
4 lata temu

Tu chodzi o przyszłość naszych dzieci, proszę pana!

do matki
do matki
4 lata temu
Reply to  Matka

Nawet o przyszłość narodu. Dzieci są przyszłością narodu. Po co się ograniczać. Każdy matka powinna być dumna że swojego dziecka.

Mieszkaniec sztuk 1
Mieszkaniec sztuk 1
4 lata temu

Oj ciężko oderwac się od stołka

od macieja
od macieja
4 lata temu

Z szcunkiem prosze. Jak poprzednio ktoś napisal że od koryta t w odpowiedzi było że je z talerza. To że stołka też pewnie nie korzysta

Anna
Anna
4 lata temu

Tylko że nasza władza ma to gdzieś. Oni aby przed wyborami grają takich dobrych i z daleka się kłaniają . Wybory mineły i idąć chodnikiem odkręcaja głowę w drugo strone

Rodzic
Rodzic
4 lata temu

Podpisów nie było 6, tylko dużo, dużo więcej. Proszę o sprostowanie tej informacji.
Rodzic

Suweren
Suweren
4 lata temu

Tak, ja też popieram ich protest ⚠️

Mławianin
Mławianin
4 lata temu

Zarząd powinien rozpatrzeć ich protest. W końcu to obywatele tego powiatu oddali na nich głos w tych wyborach. Wcześniej im zaufali, więc teraz powinni ich wysłuchać.

Dudus
Dudus
4 lata temu
Reply to  Mławianin

To nie jest prywatna szkoła

Do Dudus
Do Dudus
4 lata temu
Reply to  Dudus

Ale nasze dzieci już tak. I tu chodzi o nie, a nie o stołki. Chodzi o to, by uczyły się w takiej atmosferze jak do tej pory. Żeby dyrektor wiedział, jak o nie zadbać, żebyśmy byli pewni, że wszystko jest tak, jak być powinno. Niestety, nowy dyrektor burzy ten świat nasz i naszych dzieci. Więc proszę bez takich uwag.

every
every
4 lata temu
Reply to  Dudus

…a starostwo to prywatny folwark?

Zatroskana mama
Zatroskana mama
4 lata temu

Moje dziecko też chodzi do tej szkoły i nie chcę aby coś się w niej zmieniło. Mam pełne zaufanie do p. Anny Drozdowski i nauczycieli. Inni rodzice mogą zmieniać szkoły dla swoich dzieci, ja takiej możliwości niesyety nie mam, bo to jest jedyna taka placówką w naszym powiecie. Czy to takie dziwne, że jej los tak bardzo leży nam na sercu, czy nikt nie liczy się z naszym zdaniem? Tak nie można, to jest nie w porządku!!!

Zofia
Zofia
4 lata temu

Usłyszycie nasz głos. Ta szkoła różni się od innych. Nasze dzieci spędzają w niej wiele lat. Niektóre odchodzą z niej po 24 roku życia. To szmat czasu. Szkoła dla nich jest po prostu drugim domem. Chcemy, aby czuły się w niej dobrze i bezpiecznie. Dziś nie wiadomo, jak będzie, jaką będzie w niej atmosfera, co zamierza nowa dyrekcja. Nie można tak po prostu zdeptać naszego głosu i nauczycieli, którzy tam pracują. Nasze obawy są uzasadnione, więc usłyszycie nas.

Zoo
Zoo
4 lata temu

Z tego co mi wiadomo to w prasie była informacja o odwołaniu wiec ZR to ty wszystkich wpuszczasz w kanał!

ZORRO
ZORRO
4 lata temu

To prawda. Nie było to nic związane ze szkoła i z jej praca. Głupota jakaś… bali się o swoje stołki i bez powodu ja odwołali! Ale tak to już jest…

Niezrozumiałe
Niezrozumiałe
4 lata temu

Czytałam artykuł ze była pani dyrektor została odwołana bo posiadała tylko za duża ilość udziałów w jakiej spółce? A jaki to ma związek do szkoły?

Mama
Mama
4 lata temu

Byłam na spotkaniu jak panie ze starostwa informowały wszystkich o odwołaniu. Wyjaśnili nam powód, który wtedy wydawał nam się głupi! A wy jak nie byliście to nie piszcie głupot!

Zainteresowany rodzic
Zainteresowany rodzic
4 lata temu

Odwołania tez się sprzeciwialiśmy i mówiliśmy to podczas spotkania z poprzednimi władzami. Zachęcaliśmy panią Anie aby ponownie wzięła udział w konkursie!

Rodzic
Rodzic
4 lata temu

Mam nadzieję, że treść tego listu i nasze zdanie pozna przyszła pani dyrektor!
Rodzic

Rodzic
Rodzic
4 lata temu

Treść listu zbliżona bo dotyczy tego samego problemu. Myślę, że przy braku kompetencji dyrekcji rodzice są w gorszej sytuacji niż nauczyciele bo przecież nie zmienią dzieciom szkoły. Bardzo liczyli na WTZ które są koniecznością w naszym mieście. Trzymam kciuki za rodziców.

Z R ..
Z R ..
4 lata temu

Drodzy stronnicy pani dyrektor odwołane rok temu nie wstyd wam wpuszczacie biednych rodzicow w kanał
W swoim pismie to pomineliscie a tu wpisaliscie im pomowienie o ustawienie konkursu brzydko bardzo. Zwykłe cwaniactwo

Matka
Matka
4 lata temu
Reply to  Z R ..

Szanony Z R… cwaniactwo, to naszym zdaniem miało niestety miejsce podczas tego konkursu.

Rozżalona
Rozżalona
4 lata temu
Reply to  Matka

Bravo !!!tak jest

Anja
Anja
4 lata temu
Reply to  Z R ..

Czy , wy, ludzie, nie potraficie zrozumieć, że rodzicom i nauczycielom NAPRAWDĘ bardzo dobrze współ/pracuje się z panią dyrektor? Że jest ona kompetentna i doświadczona. Zna tę pracę od podszewki i czyni bardzo dużo dobrego dla dzieci niepełnosprawnych. Dlaczego tak źle wypowiadacie się o społeczności szkolnej, której NIE ZNACIE i nie wiecie, na czym polega praca w takich Ośrodkach? Kto z was był kiedykolwiek w placówce? Kto interesował się jej specyfiką? Kto wie, że dyrektor była wielokrotnie nagradzana za wkład pracy i zaangażowanie w rozwój placówki? Dlaczego Atakujecie i Gardzicie nauczycielami i rodzicami , którzy murem stają za Dyrektorką? Odpowiedzcie sobie na pytanie DLACZEGO?

Rozżalona
Rozżalona
4 lata temu
Reply to  Z R ..

ZR czytaj ze zrozumieniem u góry masz wyjaśnione co do udziałów Pani Dyr !!!nikogo nie wpuszczany w kanał jesteśmy jednością i tak się szybko nie podamy!!!! My ROdzice Dzieci Nauczyciele i Kadra Administracyjna stanowimy niezły team i nie damy się !!!!!nastepna będzie TVN UWaga !

Jaro
Jaro
4 lata temu

Jakoś dziwnie podobna treści listu rodziców do odezwy nauczycieli? Stoi chyba nad tym przewodnia myśl. Tylko była dyrektor i nikt więcej. Posuwanie si ę do szantażu do nieco chyba za daleko drodzy rodzice.

Pracownik
Pracownik
4 lata temu
Reply to  Jaro

A jaka ma być treść listów osób protestujących w tej samej sprawie??? Ośrodek to jedna placówka, nauczyciele i rodzice walczący o to samo: Przewodnia Myśl, to: Chcemy dyrektora kompetentnego i doświadczonego. Z odpowiednim przygotowaniem merytorycznym i doświadczeniem pedagogicznym. Jeśli Starostwu nie po drodze z obecną dyrekcją, niech na to stanowisko powoła godnego następcę! TYLE w temacie

Rozzalona
Rozzalona
4 lata temu
Reply to  Jaro

Jaro myślisz co piszesz !
Napisałam stanowimy team jeżeli wiesz co to oznacza !nikt nikogo do niczego nie namawiał tak pracuje się w zespole!

69
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x