Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Parafia Św. Stanisława BM ma już nowego proboszcza


W minioną niedzielę miał miejsce ingres obejmującego parafię Św. Stanisława BM w Mławie nowego proboszcza ks. kan. Sławomira Krasińskiego. Urzędowego wprowadzenia w obowiązki proboszcza tej wspólnoty parafialnej dokonał ks. kan. Kazimierz Ziółkowski dziekan Dekanatu Mławskiego Zachodniego.


Po odczytaniu dekretu Biskupa Płockiego Piotra Libery, księdza proboszcza witali parafianie, dzieci, dyrektorzy szkół leżących na terenie parafii, a także władze powiatu i miasta. Ks. Sławomir Krasiński poprzednio był proboszczem parafii pod wezwaniem Św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej. Teraz będzie 52 proboszczem parafii Św. Stanisława BM, ale w Mławie.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
4 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bogusław
Bogusław
4 lata temu

Kraj już całkowicie schodzi na psy!! jak można pokazywać udział władz miasta czy powiatu w takich reorganizacjach kościelnych skoro mamy rozdzielność państwa od kościoła. A w dodatku tematy wyznaniowe to są osobiste sprawy i nawet media lokalne nie powinny tym się zajmować. A udział władz, powitania z pompą to już w ogóle nie mieści się w głowie.

Michal
Michal
4 lata temu
Reply to  Bogusław

No niestety Polska to kraj z kartonu 🙂 Warto byłoby to gdzieś zgłosić

WML
WML
4 lata temu
Reply to  Michal

Zgłaszanie nic nie da gdyż kosciol ma decydujący głos, rozdział państwa od kościoła jak napisał Ow Pan J.w., to teoria. Państwem rządzi kosciol i PiS.

mławianka
mławianka
4 lata temu
Reply to  Bogusław

Dziennikarze? – nie mam nic przeciwko zajmowaniu się dziennikarzy takimi tematami.
Tylko kler powinien pilnować swojego podwórka, a władze swojego.
Nie rozumiem i nie popieram wszystkich uroczystości państwowych z udziałem kleru (kler w pierwszych, honorowych rzędach). Żadne otwarcia biura, drogi, chodnika nie może obyć się bez kropidła.
Każde święto policji, jakakolwiek uroczystość w policji i zawsze obecna czarna kiecka.
Policja to w ogóle powinna być instytucja świecka i apolityczna, a czy jest świecka i apolityczna?
Moim zdaniem od dawna nie jest instytucją świecką, a ostatnimi czasy już nie jest i apolityczna. Tak samo jak radio i telewizja publiczna nie jest już publiczna tylko jest tubą PIS.

4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x