Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie

Parafia Św. Stanisława BM ma już nowego proboszcza


W minioną niedzielę miał miejsce ingres obejmującego parafię Św. Stanisława BM w Mławie nowego proboszcza ks. kan. Sławomira Krasińskiego. Urzędowego wprowadzenia w obowiązki proboszcza tej wspólnoty parafialnej dokonał ks. kan. Kazimierz Ziółkowski dziekan Dekanatu Mławskiego Zachodniego.


Po odczytaniu dekretu Biskupa Płockiego Piotra Libery, księdza proboszcza witali parafianie, dzieci, dyrektorzy szkół leżących na terenie parafii, a także władze powiatu i miasta. Ks. Sławomir Krasiński poprzednio był proboszczem parafii pod wezwaniem Św. Stanisława BM w Wieczfni Kościelnej. Teraz będzie 52 proboszczem parafii Św. Stanisława BM, ale w Mławie.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

4
KOMENTARZE

avatar
1500
Bogusław
Gość
Bogusław

Kraj już całkowicie schodzi na psy!! jak można pokazywać udział władz miasta czy powiatu w takich reorganizacjach kościelnych skoro mamy rozdzielność państwa od kościoła. A w dodatku tematy wyznaniowe to są osobiste sprawy i nawet media lokalne nie powinny tym się zajmować. A udział władz, powitania z pompą to już w ogóle nie mieści się w głowie.

Michal
Gość
Michal

No niestety Polska to kraj z kartonu 🙂 Warto byłoby to gdzieś zgłosić

WML
Gość
WML

Zgłaszanie nic nie da gdyż kosciol ma decydujący głos, rozdział państwa od kościoła jak napisał Ow Pan J.w., to teoria. Państwem rządzi kosciol i PiS.

mławianka
Gość
mławianka

Dziennikarze? – nie mam nic przeciwko zajmowaniu się dziennikarzy takimi tematami. Tylko kler powinien pilnować swojego podwórka, a władze swojego. Nie rozumiem i nie popieram wszystkich uroczystości państwowych z udziałem kleru (kler w pierwszych, honorowych rzędach). Żadne otwarcia biura, drogi, chodnika nie może obyć się bez kropidła. Każde święto policji, jakakolwiek uroczystość w policji i zawsze obecna czarna kiecka. Policja to w ogóle powinna być instytucja świecka i apolityczna, a czy jest świecka i apolityczna? Moim zdaniem od dawna nie jest instytucją świecką, a ostatnimi czasy już nie jest i apolityczna. Tak samo jak radio i telewizja publiczna nie jest… Czytaj więcej »