Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Martwe ptaki i pióra pod drzewami. Uwaga drastyczne foto!


W naszym parku znów zagościły wrony. Hałaśliwi, czarni lokatorzy zbudowali gniazda na kilku drzewach od strony ulicy Wyspiańskiego. Jedna z naszych czytelniczek nadesłała zdjęcia dwóch martwych ptaków leżących pod drzewem, a także zdjęcia pierzastego kobierca z piór zrzuconych przez ptaki w parku.


Jak określa czytelniczka, piór było szczególnie dużo w okolicach placu zabaw i nieco dalej w stronę „popówki”. Wygląda to nieco jak z krajobraz z filmu Hitchcocka. O ile  zrzucone pióra można przypisać przypadającemu na lipiec i sierpień pierzeniu się gawronów, to nieznana jest przyczyna śmierci tych dwóch ptaków uwiecznionych na fotografii.

red.

Udostępnij:
Media Expert Mława
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

9
KOMENTARZE

avatar
1500
Bez polotu
Gość
Bez polotu

To już dawno przestał być Mławski Park, teraz jest co najwyżej ogrodem, ale tak się kończy naśladowanie debilnych trendów rewitalizacji.

JA JA
Gość
JA JA

Czy u Chitchcocka grały dwa martwe ptaki!? Kto to pisał?!

Godzilla
Gość
Godzilla

jak się zacznie rozkładać będzie zapaszek

smutno
Gość
smutno

Mławski park ogółem w tym roku to już wygląda wyjątkowo „nieapetycznie”. Wiem, że są zwolennicy tej estetyki, ale na mnie działa po prostu odpychająco.

megi
Gość
megi

Jak piątek przechodziłam ul. Wyspiańskiego obok parku, pas zieleni między chodnikiem a jezdnią wyglądał trochę jakby tamtędy przeszła nawałnica, do tego mnóstwo czarnych piór poutykanych w trawie, martwego ptaka też widziałam, wyglądało to koszmarnie.

Y-23
Gość
Y-23

Jeśli to gołębie,-latające szczury to nie ma czego żałować.

obserwator
Gość
obserwator

Podlot Gawrona i Podlot gołębia grzywacza na 90 % zabite przez koty. podlot to pisklę po opuszczeniu gniazda w fazie nauki latania, W tym okresie życia jest największa śmiertelność ptactwa właśnie z powodu ataków ze strony kotów ludzi.

Wilk
Gość
Wilk

Obserwatorze, a skąd tak duże prawdopodobieństwo, że to koty – a może np. człowiek i wiatrówka ? Kot by raczej zabrał, nie sądzisz ?

Marabu
Gość
Marabu

dokładnie może ktoś strzelał