Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Martwe ptaki i pióra pod drzewami. Uwaga drastyczne foto!


W naszym parku znów zagościły wrony. Hałaśliwi, czarni lokatorzy zbudowali gniazda na kilku drzewach od strony ulicy Wyspiańskiego. Jedna z naszych czytelniczek nadesłała zdjęcia dwóch martwych ptaków leżących pod drzewem, a także zdjęcia pierzastego kobierca z piór zrzuconych przez ptaki w parku.


Jak określa czytelniczka, piór było szczególnie dużo w okolicach placu zabaw i nieco dalej w stronę „popówki”. Wygląda to nieco jak z krajobraz z filmu Hitchcocka. O ile  zrzucone pióra można przypisać przypadającemu na lipiec i sierpień pierzeniu się gawronów, to nieznana jest przyczyna śmierci tych dwóch ptaków uwiecznionych na fotografii.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
9 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Bez polotu
Bez polotu
4 lata temu

To już dawno przestał być Mławski Park, teraz jest co najwyżej ogrodem, ale tak się kończy naśladowanie debilnych trendów rewitalizacji.

JA JA
JA JA
4 lata temu

Czy u Chitchcocka grały dwa martwe ptaki!? Kto to pisał?!

Godzilla
Godzilla
4 lata temu

jak się zacznie rozkładać będzie zapaszek

smutno
smutno
4 lata temu

Mławski park ogółem w tym roku to już wygląda wyjątkowo „nieapetycznie”. Wiem, że są zwolennicy tej estetyki, ale na mnie działa po prostu odpychająco.

megi
megi
4 lata temu

Jak piątek przechodziłam ul. Wyspiańskiego obok parku, pas zieleni między chodnikiem a jezdnią wyglądał trochę jakby tamtędy przeszła nawałnica, do tego mnóstwo czarnych piór poutykanych w trawie, martwego ptaka też widziałam, wyglądało to koszmarnie.

Y-23
Y-23
4 lata temu

Jeśli to gołębie,-latające szczury to nie ma czego żałować.

obserwator
obserwator
4 lata temu

Podlot Gawrona i Podlot gołębia grzywacza na 90 % zabite przez koty. podlot to pisklę po opuszczeniu gniazda w fazie nauki latania, W tym okresie życia jest największa śmiertelność ptactwa właśnie z powodu ataków ze strony kotów ludzi.

Wilk
Wilk
4 lata temu
Reply to  obserwator

Obserwatorze, a skąd tak duże prawdopodobieństwo, że to koty – a może np. człowiek i wiatrówka ? Kot by raczej zabrał, nie sądzisz ?

Marabu
Marabu
4 lata temu
Reply to  Wilk

dokładnie może ktoś strzelał

9
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x