Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Policjant z Nidzicy z innymi świadkami rzucił się do morza, aby ratować tonącego 17-latka


fot. ilustracyjne


Policjant z Nidzicy podczas urlopu z innymi świadkami rzucił się do morza, aby ratować tonącego 17 – latka. Jak pokazuje przykład Andrzeja, policjantem jest się nawet w czasie wolnym od służby, nieważne gdzie się jest.

Sierżant Andrzej Łochnicki z Komendy Powiatowej Policji w Nidzicy na co dzień pracuje w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. Funkcjonariusz wypoczywał wraz z rodziną nad polskim morzem, a konkretnie w miejscowości Chłapowo. 01 lipca br. około godziny 12:00 szedł plażą wspólnie z rodziną. W pewnym momencie usłyszał krzyk kobiety, która informowała, że jej syn tonie. Andrzej bez chwili namysłu rzucił się do morza i zaczął płynąć w kierunku osoby, która potrzebowała pomocy. W pewnym momencie zauważył, że obok niego płynie również inny mężczyzna w kierunku tonącego. Potrzebujący nastolatek znajdował się około 70 metrów od linii brzegowej, pod nogami nie było czuć już gruntu. Policjant wraz z nieznajomym mężczyzną stanowczo wydawali polecenia aby tonący się uspokoił, a następnie chwycili go płynąc do brzegu. Po chwili dopłynął do nich kolejny mężczyzna, który pomagał im w holowaniu nastolatka do brzegu. Po pewnym czasie w wodzie pojawił się inny mężczyzna z dmuchanym kołem ratunkowym, na który pomagający mężczyźni położyli go cumując do brzegu. Po chwili na brzegu pojawili się ratownicy oraz karetka pogotowia, która udzieliła pomocy 17-letniemu Kamilowi. Matka nastolatka podziękowała ratującym syna. Kamil był przytomny podczas udzielania mu pomocy medycznej. W tej sytuacji można zwrócić uwagę na dwie rzeczy: pierwsza to taka, że 4 nieznane sobie osoby rzuciły się aby ratować Kamila, a druga dotyczy Andrzeja, który słowa Roty Ślubowania wypełnia również poza służbą.

Sierżant Andzrej Łochnicki pracuje w Policji od grudnia 2015 roku w Komendzie Powiatowej Policji w Nidzicy, a konkretnie w Ogniwie Patrolowo – Interwencyjnym. Policjant reprezentuje także nasz garnizon w rozgrywkach piłkarskich na szczeblu międzynarodowym. Z reprezentacją IPA województwa warmińsko – mazurskiego bierze udział w turniejach piłkarskich jako zawodnik. Brawo Andrzej jesteśmy z Ciebie dumni.

źródło: www.warminsko-mazurska.policja.gov.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x