Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pracownicy SOSW opowiadają się za poprzednią dyrektor. Napisali protest


Pracownicy SOSW są niezadowoleni z wyniku przeprowadzonego przez starostwo konkursu, w którym dyrektorem tej placówki wybrana została Magdalena Kozakiewicz, a nie poprzednia dyrektor Anna Drozdowska. 64 pracowników podpisało się pod protestem skierowanym do starostwa.


Protestujący uważają, że o wyborze nowego dyrektora zadecydowały względy pozamerytoryczne, nowa dyrektor przed konkursem nawet nie zapoznała się z placówką osobiście, a jej wiedza o nauczaniu i wychowaniu dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i schorzeniami oparta jest jedynie na teorii. Pismo  protestacyjne trafiło do Ministerstwa Edukacji Narodowej, wojewody, kuratorium i starostwa. Pracowników ośrodka wsparli rodzice, który również skierowali pismo do tych samych instytucji.

JK

 

Poniżej publikujemy pełną treść pisma pracowników SOSW

                                                                        Nauczyciele i pracownicy            Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego
im. Janusza Korczaka w Mławie
ul. Słowackiego 16, 06-500 Mława

My, pracownicy SOSW w Mławie wyrażamy swoją głęboką dezaprobatę co do wyniku wyłonienia kandydata na Dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego im. Janusza Korczaka w Mławie.

Nasz Ośrodek jest specyficzny, aby nim kierować, trzeba mieć  doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą z niepełnosprawnością intelektualną, ruchową, sprzężoną i z różnymi zaburzeniami psychicznymi. Pani Kozakiewicz nie posiada takiego doświadczenia i nigdy nie pracowała z takimi dziećmi. Dlaczego zatem chcecie Państwo powierzyć losy prawie stu pracowników i ponad dwustu uczniów tej osobie?

Do konkursu przystąpiła także obecna pani dyrektor – Anna Drozdowska, ale jesteśmy pewni, że nie wzięto pod uwagę ani jej bogatego doświadczenia zawodowego, ani wiedzy, jaką posiada z zakresu oligofrenopedagogiki i zarządzania placówką oświatową.

Pani Anna Drozdowska od wielu lat kieruje Ośrodkiem i to za jej kadencji nastąpił wyraźny rozwój tej placówki. Pani Anna prawie od 30 lat jest pracownikiem SOSW w Mławie, przez 14 lat pełniła funkcję pedagoga. Ma szeroką wiedzę na temat problemów, potrzeb i możliwości uczniów z niepełnosprawnością intelektualną oraz problemów, z jakimi borykają się ich środowiska rodzinne. W podejmowanych decyzjach zawsze kierowała się dobrem dziecka. Drzwi gabinetu dyrektora, od 2007 roku, od kiedy objęła funkcję dyrektora zawsze były otwarte nie tylko dla nauczycieli i innych pracowników, a przede wszystkim dla uczniów i ich rodziców, którzy chętnie korzystali z jej rad i wsparcia. To dzięki niej mamy wszyscy poczucie tworzenia wspólnego dzieła na rzecz edukacji, wychowania i zapewnienia bezpieczeństwa uczniom, dla których inne szkoły nie były w stanie stworzyć optymalnych do rozwoju warunków. To dzięki niej wielu z nas odkryło w sobie pasję i swoistą misję działania na rzecz osób chorych i niepełnosprawnych.

Dotychczasowa dyrektor przyczyniła się do znaczącego rozwoju naszej placówki:
otworzyła działalność oddziałów przedszkolnych oraz powołała do życia zajęcia wczesnego wspomagania rozwoju dla najmłodszych dzieci. Od 2017 roku nasza placówka jest wiodącym w powiecie mławskim Ośrodkiem koordynacyjno – rehabilitacyjno-opiekuńczym. Pani Anna Drozdowska pozyskiwała i nadal pozyskuje znaczące środki pozabudżetowe, które poprawiają jakość funkcjonowania naszej placówki. Obecnie są realizowane projekty, do których zakwalifikowaliśmy się przede wszystkim dzięki jej zaangażowaniu i przedsiębiorczości.

Nie możemy także pominąć atmosfery pracy, o którą od wielu lat dba dotychczasowa dyrektor Ośrodka. To dzięki niej chętnie podejmujemy nowe wyzwania zmierzające do podnoszenia swoich kwalifikacji zawodowych. Dla wielu z nas jest ona ogromnym autorytetem i szefem, który pomaga odnaleźć własną ścieżkę rozwoju zawodowego. To pod jej kierownictwem cała nasza społeczność tworzy swoista wspólnotę, która służy zarówno wszechstronnemu rozwojowi naszych uczniów, jak i ich lepszemu funkcjonowaniu w środowisku.

Nie można tego zaprzepaścić!!!

Jak to możliwe, że osoba, która przez wiele lat cieszyła się uznaniem organu prowadzącego i nadzorującego, kadry pedagogicznej, pracowników, uczniów i ich rodziców ma zakończyć swoją działalność?

Jak to możliwe, że tak wybitny pedagog i człowiek z ogromnymi pokładami empatii,szczególnie wobec najsłabszych przegrywa konkurs? Pani Kozakiewicz nie wykazała przed konkursem nawet odrobiny zainteresowania, nie pofatygowała się do naszej szkoły, tak chociażby z czystej, ludzkiej ciekawości. Nie zadała sobie nawet trudu, żeby wejść do szkoły, miała przecież takie prawo, a wiedzę o nasze placówce czerpała z nieznanych źródeł. Pani Kozakiewicz nigdy nie była także zainteresowana podjęciem pracy w naszej szkole, więc skąd u niej obecnie takie zainteresowanie?

Jak to możliwe, że podczas konkursu na stanowisko dyrektora zostaje wyłoniona kandydatka, której wiedza o nauczaniu i wychowaniu dzieci z różnymi niepełnosprawnościami i schorzeniami oparta jest jedynie na teorii, a jej przegraną kontrkandydatką jest nauczyciel z takim doświadczeniem, który sprawdził się na tym stanowisku?

Jesteśmy przekonani, że o wyborze kandydatki zaważyły tylko względy pozamerytoryczne,a nie dorobek wieloletniej i ciężkiej pracy, która przyniosła wiele widocznych efektów. Nadrzędnym celem Komisji Konkursowej powinna być troska o wysoki poziom edukacji i kształcenia, a przede wszystkim dobro dzieci, które niestety podczas konkursu zostało pominięte.

Wszyscy znamy reguły przeprowadzania tego rodzaju konkursów. Gdyby wyłoniona osoba wykazała się znajomością specyfiki pracy w tego typu placówce i miała w tym zakresie choć minimalne doświadczenie uszanowalibyśmy demokratyczny wybór Komisji Konkursowej na to stanowisko. W tej sytuacji stanowczo się jej sprzeciwiamy.

Wybór kandydata wyłonionego przez Komisję Konkursową na Dyrektora SOSW w Mławie w dniu 03.07.2019 roku spotkał się z naszą stanowczą dezaprobatą.

Zwracamy się z prośbą o ustosunkowanie się i odpowiedź na powyższe pismo.

 Pracownicy

Specjalnego Ośrodka Szkolno – Wychowawczego w Mławie

Lista z podpisami pracowników jest dostępna u Prezesa Ogniska ZNP SOSW w Mławie.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
275 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
The end
The end
4 lata temu

I TO JUŻ KONIEC

Z R ..
Z R ..
4 lata temu

Oj po luzowaliście sobie panstwo ,,nauczycielstwo”
Z tych wpisow wynika ze to jakis ogromny moloch pewnie z 10 tysiecy podopiechnych i niezmiezone zasoby wspanialej kadry ktora zarządza wspaniała dyrektor ktora nie jest dyrektorem hm od roku
Moze temu trzeba sie przyjrzeć co tam sie wydarzyło i kto rządził
A no i przychodzi nowa ze szkoły na wsi. Na a wiadomo tam dzieci 10 cioro zeszyt i piszą z kalamarza tak żeby kleksow nie było
Wasz jedyny argument logicznie wynikajacy z ,,protestu” to nie przyszła nas zapytać czy może czytaj zapoznać z osrodkiem
A moze obserwowala osrodek skąd wiecie?
Ludzie widzieliscie wiejskie szkoły to o was jednak swiadczy to obecnie duze szkoły niezle funkcjonujace
Z solidną jeszcze dyscypliną.
A tak ogolnie jak sie odrzucić wasze wpisy i moje 5 to zostanie ok 40 tyle co pod postem z atrakcją w parku taka jest skala zainteresowania innych i tu sie z wami zgodzę ludzi interesuje ich + nie wasze fanaberie
Tak na koniec grozicie kobieci nie znając je hm uwazacie ze ze wsi to bidulka jak jest ambitna a jest i cwana przynajmniej tak jak Wy to hm bedziecie musieli z nią pracowac a wtedy oj mozecie sobie ząbki pokruszyć
He he

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu
Reply to  Z R ..

Do Z R…
Moloch, nie Moloch. To miejsce, w którym pomaga się chorym dzieciom. One już dość przeszły. A teraz Wy chcecie na nich testować kompetencje tej „zacnej” Pani?

Do Z R..
Do Z R..
4 lata temu
Reply to  Z R ..

Żenujący komentarz

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

A ja na msc kadry ośrodka bym się ze wstydu i strachu zes…

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

No i srają w gacie przed nowym i nieznanym – widać po komentarzach.
Normalny człowiek czytając te komentarze, to ze śmiechu się turla po podłodze.
Dajcie kobiecie zaistnieć, bo z takim podejściem do nowej dyrektorki, to sami wypadniecie z obiegu.
Boicie się tak nowej dyrektorki jak mławianie boją się nowego burmistrza i wybierają po raz kolejny tego samego, a jemu tylko oponka się rozrasta, o wodzie sodowej, która uderzyła mu do głowy już nie wspominam.

Do Anonima
Do Anonima
4 lata temu
Reply to  Anonim

Tak, może tak być, wszyscy wypadną z obiegu, a nowa p. dyrektor zostanie w ośrodku sama, no może w towarzystwie 3 zwolenniczek.

Do Mlawiaka
Do Mlawiaka
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

Myślę, że kadra to akurat powinna być dumna z tego, że jest taka solidarna, jeśli wiesz, co to pojęcie oznacza!!!

Nina
Nina
4 lata temu

Dojna zmiana!

Strachliwa
Strachliwa
4 lata temu

Niezłą odwgę musi mieć ta nowa dyrektorka, żeby tak teraz stanąć przed tymi ludźmi. Ja bym się chyba obsr…. ze strachu.

Być czy mieć
Być czy mieć
4 lata temu
Reply to  Strachliwa

Niech się może poważnie zastanowi, czy warto. Ludzie tak szybko tego syfu, co się będzie ciągnął nie zapomną… Odwieczne pytanie – „być czy mieć”?
Teraz sama musi sobie na nie odpowiedzieć.

Aaa
Aaa
4 lata temu

A mozeco tak by się czas przyjżec majątka diałaczy pisu oraz burmistrza

mławianka
mławianka
4 lata temu

Chciało się PISu to ma się PIS i nie mówić przypadkiem, że PIS ogólnopolski to inny, lepszy PIS niż ten mławski. Taki sam jeden i drugi. Tylko własne podwórko jest bardziej widoczne. Wicestarosta jest doskonałym odzwierciedleniem człowieka PISu. Jego motto to zemsta, zemsta i jeszcze raz zemsta.
Nic tu nie pomogą protesty i biadolenia. Trzeba przyjmować wszystkie decyzje na klatę.
Zobaczymy za rok jaki poziom będą miały szkoły. Szczególnie będę się przyglądać ogólniakowi.
Wszyscy dyrektorzy nie związani z PIS winni trząść tyłkami.

Absolwent
Absolwent
4 lata temu
Reply to  mławianka

Liceum pracuje obecnie siłą rozpędu po dyrektorze Kubinskim. Niedługo to się skończy. Odchodzą starzy, dobrzy pedagodzy. Zobaczymy, jak będzie dobierania nowa kadra. Obecny dyrektor nie ogarnia wszystkiego…

Wiocha
Wiocha
4 lata temu

Znam wiele instytucji gdzie ludzie bez wykształcenia panisza się jak dyrektorzy nic kultury osobistej a to dziś jest bardzo potrzebne i zmiany właśnie w takich zasiedzialych towarzystwach Gdyby było normalnie w tym ośrodku nie byłoby tego co czytamy Boicie się ciężkiej pracy i rodzina straci stołki kierowcy wozne i nowobogaccy bez klasy

Mała
Mała
4 lata temu
Reply to  Wiocha

Po prostu Wiocha ! Nick godny wypowiedzi!

Z R ..
Z R ..
4 lata temu

Jak by na to nie patrzył to brakuje tam podpisów okolo 40 % pracownikow wiec daje to do myslenia
Z opowiesci wiem ze wcale w osrodku idylli nie było
Czy osrodek bez tej pani ktora od roku tam nie rządzi upadni nie pewnie bedzie działał
A mlawskie elyty sie przyzwyczaiły ze to im sie należy no niestety są konkursy he he i tyle usuniecie kogos ze stanowiska to dyskredytacja jak mozna po takim błędzie startować ponownie pozostawiam ocenie czytelników

Do Z R...
Do Z R...
4 lata temu
Reply to  Z R ..

A może to nauczyciele chcieli, aby ponownie startowała, bo jednak dobrze wykonywała swoją robotę.

Zniesmaczony
Zniesmaczony
4 lata temu

Brawo pracownicy Ośrodka ,Markiewicz promuje kolejną bibliotekarkę na dyrektora, W budowlance bez kwalifikacji pedagogicznych to też jego zasługa . Bylejakość wystarczy zobaczyć wyniki z matur

Media
Media
4 lata temu
Reply to  Zniesmaczony

DO ZNIESMACZONEEGO czy Ty orientujesz się jaki studia należy ukończyć aby być bibliotekarka to ciężki kierunek To co tu widzę to podwarzanie kompetencji ludzi którzy się ksztalcili Nikt nie ma takiego prawa bo nie dawaliscie DYPLOMU nie znam kobiety ale pedagodzy ze szkoły specjalnej pokazują klasę

Do Media
Do Media
4 lata temu
Reply to  Media

Człowieku, bo to nie jest malutka szkółka gdzieś na prowincji i praca zupełnie inna.

Maciej
Maciej
4 lata temu

Tonący brzytwy się chwyta i tak jest z byłą Dyrektor . Chyba cała rodzina cały czas siedzi i odpisuje na komentarze . Walczy o stołek jak lwica . Widać , że jest o co …DXi8G

do macieja
do macieja
4 lata temu
Reply to  Maciej

Niedziela a oni w pracy

Media
Media
4 lata temu
Reply to  do macieja

Właśnie niedziela a tam walka o siedzenie i ploty bez honoru ludzie DO PRACY PRZYCHODZIMY PRACOWOWAC ludzie dziś nie mają życia prywatnego bądź maja baardzo UBOGIE dlatego panisza się w pracy

Do Maciej
Do Maciej
4 lata temu
Reply to  Maciej

Widać, że Ty piszesz na czyjeś zlecenie. Ja jestem zwykłym obywatelem tego coraz bardziej cuchnącego miasta. I nie dowierzam, co tu się wyrabia.

Facebook
Facebook
4 lata temu
???
???
4 lata temu
Reply to  Facebook

No i co ?! Ośrodek szkolno-wychowawczy w Mławie.

Ewka
Ewka
4 lata temu
Reply to  ???

Właśnie no i cooo?Dobrze ktoś napisał na dole ZARZARTE ZASIEDZIALE HIENY bo człowiek z klasą który wie że poelnil błąd odchdzi bez względu na to jaki błąd poelnil A dziś w instytucjach źle się dzieje

CzołemPaniDyrektor
CzołemPaniDyrektor
4 lata temu

Nowa Pani Dyrektor to trochę tak, jak Pan Misiewicz u Macierewicza! Młoda Zdolna Ambitna i Szybko Się Uczy;) Pewnie marzy jej się przywitanie: CZOŁEM PANI DYREKTOR!

Do Czołem Pani Dyrektor
Do Czołem Pani Dyrektor
4 lata temu

Tak, tak już zapewne medal władze nowej pani dyrektor wykuwają za wybitne osiągnięcia na rzecz rozwoju ośrodka. Tylko patrzeć, jak na dzień Edukacji Narodowej wręczą go jej z należytymi honorami i salwami.

Anna
Anna
4 lata temu

Dokładnie pare lat temu gdy byłam w ciąży wzystkie badania były darmowe. Teraz powttarza sie sytułacja tylko za badania musz. ę płacić wiec gdzie widać polepszenie

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

Powiem drodzy radni jesteści wybrani dzięki jednej rzeczy 500 + . Gdy proogram by znikł z braku kasy tak i wasza paria traci władze . Dzięki temu programowi szeży się bezrbocie wy mówicie że według danych maleje ok tylko wiekszość bezrobotych nie jest zgłolszoych w urzedzie jako bezrobotni. Zus znowu idzie do gory wiec lepiej pracwać na czarno i sobie 1500 odkladac . Bo co nam ze skadek jak do lekarza prywatnie trzeba chodzic. A jak nie doczekamy emerytury nie mamy nic jak zbieramy sobie na konto pieniądze zostana dla dzieci. Szara prawda

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

Nie było 500+i też głosowałem na tych ludzi nie będzie też będę glosowaci taka jest rzeczywistość nienakarmoione wiecznie głodne kasy hieny

xxl
xxl
4 lata temu

Nie wierzę. Pani Drozdowska dożywocie dostała. Jak za komuny całe życie w jednym zakładzie. Jak jest taka operatywna to sobie poradzi. Inni nauczyciele też nie dostali dożywocia. Zwolnić kilku a reszta zmadrzeje

Do xxl
Do xxl
4 lata temu
Reply to  xxl

Pani Drozdowska i nauczyciele dożywocia nie dostali, ale tobie bym dał w pierdlu za ten komentarz prostaku.

Obserwuje
Obserwuje
4 lata temu
Reply to  Do xxl

Bardzo brzydko…., co za ludzie…. Nienawidzicie chyba samych siebie…..

Obawa
Obawa
4 lata temu
Reply to  xxl

Nikt dożywocia nie dostał – zrozum człowieku !!! Czy wiesz na jakim poziomie jest Ośrodek !!!nie wyobrażam sobie , żeby to zaprzepaścić. !!! Myśl , ale widzę, ze z mysleniem u Ciebie jest problem

Do xxl
Do xxl
4 lata temu
Reply to  xxl

Pani Dyrektor na pewno sobie poradzi, proszę się o to nie martwić.

Pytek
Pytek
4 lata temu

Panie burmistrzu czy pańscy radni poprą tę szopkę? Nie rzecz w tym kto wygrał tylko w jaki sposób do tego doszło. Czy nie sądzi pan są granice współpracy?

Inny.
Inny.
4 lata temu
Reply to  Pytek

Pytek nie ten adres twojej krytyki. SOSW podlega Stoście !

Do Radnych
Do Radnych
4 lata temu

Drodzy Radni! Przed wyborami obiecywaliście, że będzie lepiej, inaczej. A teraz CO? Myślicie, że ciemny lud stale będzie wasze obietnice kupował? Myślicie, że nie widzimy, co robicie? Jak się nam sprzeniewierzacie i blatujecie pod stołem? Szczególny żal mam do radnego Chodubskiego, który kreował się na człowieka prawego i z zasadami. Raz Pan oddał przysługę władzy, teraz też Pan tak postąpi? Podobno jesteście przeciwko partiokracji! To my, licząc na pańskie wartości, uczyniliśmy Pana radnym, a nie ta władza. Dalej będzie Pan to popierał? NIE WSTYD Panu?

manager
manager
4 lata temu
Reply to  Do Radnych

Dobrze robią. Niektórych trzeba siła od koryta odciągnąć. Tu jest oczywisty przykład. Ciągle mało.

Do manager
Do manager
4 lata temu
Reply to  manager

Może ty jadasz z koryta, bo ja z talerza.

Marek Kownacki
Marek Kownacki
4 lata temu

To, za co poprzednia dyrektor została usunięta, dyskwalifikuje ją jako dyrektora szkoły. To że inspiruje ten bezsensowny list, dyskwalifikuje ją do reszty. Nie może pogodzić się z koniecznością odejścia i wprowadza ferment, który odbije się na atmosferze w szkole i uderza w dzieci i ich rodziców. Żenada. I wstyd.

Do Marka Kownackiego
Do Marka Kownackiego
4 lata temu
Reply to  Marek Kownacki

No tak, najlepiej by było, żeby nikt o tym nie usłyszał, co tu się stało. Widać Marku, że tobie rozgłos o tej ustawce też przeszkadza.

Pracownik
Pracownik
4 lata temu
Reply to  Marek Kownacki

Z GRUBSZA BIORĄC: „Kontrola przeprowadzona przez CBA wykazała naruszenie ustawy antykorupcyjnej w zakresie posiadania większej niż zezwala prawo liczby udziałów w spółce. Co prawda dyrektor Drozdowska udziały odsprzedała, nie wstrzymało to jednak wniosku o jej odwołanie” KONIEC , Więc już wiemy, za co ‚została usunięta’! Jeśli wiesz coś więcej, to prosze napisać! JAK SOBIE WYOBRAŻASZ, ŻE W PLACÓWCE, KTÓRA LICZY OK 90 PRACOWNIKÓW UDAŁOBY SIĘ ‚SKOMPROMITOWANEMU DYREKTOROWI’ INSPIROWAĆ ‚TEN BEZSENSOWNY LIST’? LIST NAPISALI PRACOWNICY, NIE PANI DYREKTOR! INSPIROWALI SIĘ SAMI, PODPISALI SAMI! NIE PODPISAŁY SIĘ OSOBY, KTÓRYCH NIE MA AKTUALNIE W MIEŚCIE, WSZAK TRWAJĄ WAKACJE. LIST NAPISALI RÓWNIEŻ RODZICE, którzy nie wyobrażają sobie, że ICH niepełnosprawne dzieci ‚oddane zostaną pod opiekę’ osoby BEZ ŻADNYCH KOMPETENCJI I DOŚWIADCZENIA W PRACY, KTÓREJ PLACÓWKA W OGÓLE NIE OBCHODZI (przystępując do konkursu nawet raz jej noga nie przekroczyła progu szkoły) ….. Kim ty, ku*wa, Marek jesteś, ze tak świetnie znasz realia placówki, kto kogo podjudza, inspiruje i kto z czym nie może się pogodzić??? jakimś kretem z Ośrodka??? jakąś łajzą, która nie spełnia się w życiu? jakimś rasowym polaczkiem, który życzy ‚wrogom’ jak najgorzej??? Rozmawiałeś z Pracownikami (może SAM/a Z SOBĄ? 😉 ), z Rodzicami??? ZAJRZYJ DO PLACÓWKI I ‚ROZEJRZYJ SIĘ’ ! Przykro, kiedy aktywność rozwijają nienawistne mendy, których jedynym celem jest przywalić, nie dbając o fakty, prawdę i rzetelność 🙁 🙁 🙁

manager
manager
4 lata temu
Reply to  Pracownik

Fałszywe oświadczenie za 2015 złożyła. Mało Ci. Jak ja bym oszukał pracodawcę to na zbity pysk. Tu i tak łagodnie poszlo

Nowak
Nowak
4 lata temu
Reply to  manager

Zgadza się. Idąc tym tokiem myślenia, ktoś może kraść, ale jeżeli jest super, przyjemny i uśmiechnięty, to niech ma. Przykład Gdańska. Tylko zawsze ten Polak pierd.lnięty i uśmiechnięty do sera. My już tak mamy, plują nam w twarz, a mówimy że deszcz pada.

Ewka
Ewka
4 lata temu
Reply to  Nowak

Do Nowak SUPER WPIS ZŁODZIEJ SMIEJACY SIĘ W OCZY PRZEŻYWA ZAWSZE LIZE DUOE I SEOJE ROBI SUPERRR POWYPIEPRZAC TAKICH

Facebook
Facebook
4 lata temu
Reply to  Marek Kownacki
Szok
Szok
4 lata temu
Reply to  Marek Kownacki

Żenada to jest Twój wpis ! Osrodek to ośrodek , dobro dzieci to dobro dzieci! A jak masz problem prywatny to zalatwiaj to gdzie indziej !!!

xxl
xxl
4 lata temu

Tego jeszcze nie było żeby dyrektora powoływał pracownicy. Jaka szkoła takie zasady. SPECJALNE.

Malutki
Malutki
4 lata temu
Reply to  xxl

No pewnie, najlepiej niech o wszystkim decydują politycy. To oni najlepiej znają się na prawie, Konstytucji, historii i oczywiście na oświacie. To skąd teraz ten chaos w szkolnictwie?

Mario
Mario
4 lata temu
Reply to  Malutki

Ze strachu że wyrzucą na zbity pysk za nieróbstwo.

kuba
kuba
4 lata temu

Tak przy okazji. Jakie wykształcenie ma Pani Drozdowska bo nie mogę znaleźć? Jakieś Specjalne?

Misiek
Misiek
4 lata temu
Reply to  kuba

tak przy okazji, jak będziesz gdzieś w okolicy Słowackiego 16, zajrzyj do Ośrodka i zapytaj, to z pewnością nie jest wiedza ani tajna, ani tajemna 😉

manager
manager
4 lata temu

A w tym roku gdzie wakacje dla pedagogów Pani Dyrektor wymyśliła. Może Aruba? A Państwo placi. Biedni nauczyciele. Ale za korepetycje 100 leci. Bo w szkole się nie uczy tylko po lekcjach. Wiem bo płacę. I paragonu nie ma.

Do managera
Do managera
4 lata temu
Reply to  manager

Nauczyciele tak jak inni pracownicy mają socjal. Resztę pokrywają z własnych pieniędzy, więc o co chodzi?
P. S. Nie słyszałam, aby nauczyciele z tej szkoły dawali korepetycje. Jeśli ty musisz za nie płacić, to widać, że twoje dziecko odziedziczyło inteligencję po tobie. Może następnym razem poproś o paragon!

manager
manager
4 lata temu
Reply to  Do managera

Social czyli za państwowe. Potracaja Ci z poborów Ale do kasy państwa nie wpływa. Ja płacę podatki zus i za moje to się odbywa. Mów mi sponsor.

Ręce Opadają
Ręce Opadają
4 lata temu
Reply to  manager

państwowe państwowe państwowe… jakiś po*eb, który nie ogarnął zasad funkcjonowania państwa! jeden jest na państwowym, drugi na tzw swoim, ale każdy płaci podatki AMEN

Do manager
Do manager
4 lata temu
Reply to  manager

A co twoje dziecko robi na lekcjach? Moje się uczy i nigdy na korki nie chodziło. Może mu wytłumacz po co się chodzi do szkoły. Biedactwo.!!!

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu
Reply to  manager

A w ogolniaku matematyka to tylko KORKI

manager
manager
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

W każdej szkole. Tylko nikt nie mówi, angielski, polski, matematyka…. obłuda i tyle

Do Mlawiak
Do Mlawiak
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

Tu nie mówimy o ogólniaku!

Była uczennica
Była uczennica
4 lata temu
Reply to  Mlawiak

W ogólniaku matematyka to już jawnie od tylu lat. W szkole dostajemy jedynki, ale uczymy się na korkach za odpowiednią stawkę godzinową. Że nikt nie zrobił z tym porządku przez tyle lat. Już dawno wszystkie klasy powinny być monitorowane. Zaraz poziom naucznia wzrośnie, bezpieczeństwo na lekcjach, wszystko będzie na talerzu.

Puk Puk menager
Puk Puk menager
4 lata temu
Reply to  manager

Kto/Komu w Szkole Specjalnej udziela korepetycji i do tego bierze 100? ty sie, menager, puknij 😉 taki z ciebie menager, że nie wiesz, że każda placówka szkolna posiada fundusz socjalny, który ma prawo wydać w takim zakresie, jaki ustali…tak jest w całej Polsce! jedne szkoły wyjeżdżają na wycieczki, inne wypłacają nauczycielom tzw ‚wczasowe’ jeśli tego nie wiesz, to CH.j z tobą 😉 Biedni nauczyciele??? i do czego to przypiąć? (HAHA!) oj, menager, jeszcze dużo się musisz nauczyć! ale ty pewnie………szybko się uczysz, prawda? 😉

manager
manager
4 lata temu

Darmozjady i tyle. Zarób sobie a nie czekasz na gotowe i ciągle Ci mało. Budżet rozdzielony to nauczyciele szczęśliwi rok przy żłobie. A głupie na Was pracują. Ale niedługo. Płacisz podatki Państwo Ci daje wypłatę to jak z jednej kieszeni do drugiej. Ta sama kasą. Więc lepiej zamilcz

Puk Puk menager
Puk Puk menager
4 lata temu
Reply to  manager

Czyli WSZYSCY na państwowym, to DARMOZJADY? 😉 Prezydent otrzymuje pensję z budżetu, RZĄD Wypłaca sobie pensje z budżetu, Parlament dostaje kasę z budżetu, Dyrektorzy spółek skarbu państwa dostają kasę z budżetu, więc oni wszyscy to PASOŻYTY! podatki płacą, ale…ZUS-u nie płacą? zaraz zaraz…czyli KTO na NAS pracuje?? Nauczycielom płaci państwo, Dyrektorom płaci państwo, Prezesom SSP płaci państwo… hej! Zrób ty coś z tą swoją LOGIKĄ, bo nie nadążam (haha!) Z CZEGO SKŁADA SIĘ BUDŻET? i na czym polega to TWOJE, za które ‚to wszystko się odbywa?? ty chyba z Wąchocka jesteś, manager, 😉 dziwne to jest

Facebook
Facebook
4 lata temu
Reply to  manager
Panna nikt
Panna nikt
4 lata temu
Reply to  manager

Taki momdrala to sam może uczyć swoje dzieci prawo pozwala

manager
manager
4 lata temu

Pani Anno. Pokaż że jesteś wybitnym managerem. Masz poparcie. Otwórz ośrodek. Zarządzaj przez sto lat Masz już świetna kadrę. Na swoim to nie na państwowym. A ten niech pada.

Do managera
Do managera
4 lata temu
Reply to  manager

A ty gdzie wtedy będziesz pracować? Może jakieś chałupnictwo?

manager
manager
4 lata temu
Reply to  Do managera

Bez obawy. Mam dobrą pracę i nie na panstwowym. Martw się o siebie.

Do manager
Do manager
4 lata temu
Reply to  manager

No już widać, że ty to masz naprawdę zadatki na świetnego menadżera! Grunt to aspiracje, a nie kwalifikacje. Zupełnie jak na tym konkursie.

rodzic
rodzic
4 lata temu

Praca się zająć a nie polityka. A jak nie to na swoje a nie z państwowego brać. Zrzutke zróbcie Drozdowska wybitny manager stworzy prywatny ośrodek i wszyscy będą zadowoleni

Do rodzic
Do rodzic
4 lata temu
Reply to  rodzic

Rodzicem dziecka z tej szkoły to Ty na pewno nie jesteś, skoro takie bzdury wypisujesz. Nie życzę sobie opowiadania takich bzdur w moim imieniu.
Matka

rodzic
rodzic
4 lata temu
Reply to  Do rodzic

Masz rację. Każde dziecko jest specjalne. Twoje zapewne szczególnie skoro tam uczęszcza. Chodzi o zasady. W każdej szkole jest tak samo. Więc mam prawo pisać.

Rozzalona
Rozzalona
4 lata temu
Reply to  Do rodzic

Dokładnie podstawieni są jako rodzic śmieszne

Przykro
Przykro
4 lata temu
Reply to  rodzic

może ty i jesteś (jakiś) rodzic, ale chroń nas Panie Boże od Takich rodziców 🙁

rodzic
rodzic
4 lata temu
Reply to  Przykro

Przynajmniej nie pcham się po 500 i inne zasiłki. Za swoje wychowuję. A Ty?

Antek Policmajster
Antek Policmajster
4 lata temu

Ludzie litości ….
Poczytałem te komentarze i ręce opadają.
Z całości można wysnuć prosty wniosek, że „poprzednia” władza to była taka ok. Nie jestem z Pis, PO, PSL, Wiosny, zimy, czarnych, Zielonych, czerwonych, fioletowych, błękitnych itp. Kontynuując główną myśl komentarzy – mam małe pytanie – poprzedni starosta (EMERYT) rozumiem że objął Dąbek ze względu na swoje kompetencje? To że Ośrodek nadzoruje PSL-owski marszałek województwa to czysty przypadek …

Media
Media
4 lata temu

DO ANTEK POLICMAJSTER miło ręce opadają a tam w tym Dabku to zarząd jeszcze Wojnar ujdzie ale ten drugi emeryt z uza….

Do Media
Do Media
4 lata temu
Reply to  Media

A ty potrafisz pisać?

Do Antka Policmajstera
Do Antka Policmajstera
4 lata temu

W życiu trzeba być jakimś, a nie letnią wodą. Litości to ja potrzebuję jak czytam twój komentarz. Żadna poprzednia władza nie obsadzała stanowisk w tak bezczelny, chamski i ordynarny sposób, depcząc przy tym ludzi inteligentnych, twórczych, przedsiębiorczych i z wizją, której ty zapewne nie posiadasz…

Z R ..
Z R ..
4 lata temu

Z dniem 17 października br. stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno Wychowawczego w Mławie przestaje pełnić Katarzyna Drozdowska. Z funkcji dyrektora placówki odwołał ją zarząd powiatu w trybie nadzwyczajnym, na wniosek szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego. Kontrola przeprowadzona przez CBA wykazała naruszenie ustawy antykorupcyjnej w zakresie posiadania większej niż zezwala prawo liczby udziałów w spółce. Co prawda dyrektor Drozdowska udziały odsprzedała, nie wstrzymało to jednak wniosku o jej odwołanie

Ta pani od roku nie jest dyrektorem

Do Z R...
Do Z R...
4 lata temu
Reply to  Z R ..

Każdy popełnia błędy, grunt, to potrafić się do nich przyznać.

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  Do Z R...

No i ponieść konsekwencję

Do Z R...
Do Z R...
4 lata temu
Reply to  Z R ..

Każdy z nas popełnia błędy, to nie odbiera możliwości do udziału w konkursie opartym na sprawiedliwych i uczciwych zasadach, a nie ustawionym.

OLABOGA
OLABOGA
4 lata temu
Reply to  Z R ..

TA PANI OD ROKU PEŁNI FUNKCJĘ ZASTĘPCY DYREKTORA 🙂

Z R ..
Z R ..
4 lata temu

150 komentarzy pochodzi z 21 ip komputerow i to jest skala waszego protestu
Ludzie wiedza i pamietaja jak was tam zatrudniano za poprzednej ekipy

ciekawa
ciekawa
4 lata temu
Reply to  Z R ..

czyli JAK??? oświeć tych ludzi, którzy NIE WIEDZĄ!

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  ciekawa

Przypominam jeden dzialacz dzis śp zalatwil jednej pani a ta sie jeszcze pochwalila

rodzic
rodzic
4 lata temu

Moim zdaniem solidarni z Panią Drozdowska powinni się zwolnić z pracy. Jak mi pracodawca nie odpowiada to idę do innej pracy. Nauczycielom ośrodka płacimy my z naszych podatków i radzę o tym pamiętać. Kto placi ten wymaga i rządzi. Szanowne grono pedagogiczne ośrodka potrzebuję chyba odrobiny refleksji. Może z Panią Drozdowska założyciel prywatny ośrodek skoro w Was taki geniusz.

Do rzekomego rodzica
Do rzekomego rodzica
4 lata temu
Reply to  rodzic

Kto to pisze w imieniu rodzica, ja jestem matką dziecka z tej szkoły i kategorycznie się pod tym nie podpisuję!!!

HaHa
HaHa
4 lata temu
Reply to  rodzic

już cie tam namierzyłam wcześniej ‚rodzic’ …a Nauczyciele płacą na ciebie ze swoich podatków! czy to tak nie działa? hehe sama potrzebujesz odrobinę, a nawet więcej refleksji, ‚rodzic’ 😉

Radek
Radek
4 lata temu

co za ludzie tam pracuja tylko przeczytac tam naprawde zle sie dzije.

Do Radek
Do Radek
4 lata temu
Reply to  Radek

Radku, naucz się pisać, bo nikt nie wie, o co ci chodzi.

0bserwator
0bserwator
4 lata temu

Ludzie mowia ze w osrodku ciezka rada pedagogiczna i tylko przeczytac. Co za ludzie z,, biednymi,, dzieciakami pracują

Maciej
Maciej
4 lata temu

Historia lubi się powtarzać … Pani D też miała pod górkę ze swoim poprzednikiem .

Były pracownik
Były pracownik
4 lata temu
Reply to  Maciej

Zawsze nowy dyrektor to duża zmiana, ale od ponad 50 lat tą szkołą zawsze zarządzał ktoś, kto należał do grona pedagogicznego i znał specyfikę pracy w takiej placówce. Jakoś do tej pory to się sprawdzało, bo ośrodek tak się rozwinął. A teraz jego gospodarzem zostanie ktoś, kto nic o nim nie wie. Smutne

Maciej
Maciej
4 lata temu

Może od 50 lat zarządzał ktoś z grona pedagogicznego . Teraz nie znalazla się nawet jedna odważna osoba z tej placówki , żeby nie podpaść BYŁEJ Pani Dyrektor . Pani D. była pewna wybranej , a tu porażka z którą ciężko się pogodzić !

DO BYŁEJ PANI DYREKTOR
DO BYŁEJ PANI DYREKTOR
4 lata temu

Jeśli zostało w Pani jeszcze trochę honoru to proszę się pogodzić z porażką .

rodzic
rodzic
4 lata temu

Znakomity pedagog to niech uczy. Ale nie musi być dyrektorem. I cała rodzinę ustawić. Zero honoru. Jak oni teraz biedni sobie poradzą. Duży dom tyle samochodów.kto to teraz utrzyma jak ośrodek się skonczył

Modlitwa Polaka
Modlitwa Polaka
4 lata temu
Reply to  rodzic

tu cię, ku*wa, boli, co? duży dom i dużo samochodów! 😉 😉 😉

Gdy wieczorne zgasną zorze,
Zanim głowę do snu złożę,
Modlitwę moją zanoszę
Bogu Ojcu i Synowi:
„(wymoderowano) sąsiadowi!
Dla siebie o nic nie wnoszę,
Tylko mu dosrajcie proszę.”

Kto ja jestem? Polak mały
Mały, zawistny i podły.
Jaki znak mój? Krwawe gały.
Oto wznoszę swoje modły
Do Boga, Maryi i Syna:
„Zniszczcie tego (wymoderowano)
Mego brata, sąsiada,
Tego wroga, tego gada.”

„Żeby mu okradli garaż,
Żeby go zdradzała stara,
Żeby mu spalili sklep,
Żeby dostał cegłą w łeb,
Żeby mu się córka z czarnym
I w ogóle żeby miał marnie,
Żeby miał AIDS-a i raka.”
Oto modlitwa Polaka.

Rudolf
Rudolf
4 lata temu

O ile ktoś tu nie ma honoru, to raczej komisja, która wzięła udział w tej ustawce oraz ta Pani, która porwała się z motyką na słońce!!!

Zatroskana
Zatroskana
4 lata temu

A ja to mam pytanie do nowej Pani dyrektor. Jak przeczytałam tą petycję i te komentarze, to zastanawiam się nad tym, jak Pani zamierza współpracować z tymi nauczycielami, rodzicami i innymi dyrektorami. Jak Pani spojrzy im w oczy? Wszyscy przeciez już wiedzą, w jaki sposób objęła Pani to stanowisko.

Ktod
Ktod
4 lata temu
Reply to  Zatroskana

A w jaki. Była Pani podczas rekrutacji?

Zainteresowany
Zainteresowany
4 lata temu

Po pierwsze drodzy nauczyciele Pani Drozdowska nie jest dyrektorem. Przestała nią być rok temu nie bez przyczyny. Nie ta ekipa ją odwołała. Po drugie dlaczego tak walicie w wybraną przez komisję nową osobę na to stanowisko której nie dajecie szansy na samym starcie. Z tego co wiem ta osoba sama podjęła decyzję do startu i nie pochodzi z żadnego PISu. Coś tak sobie myślę, że większą nieuczciwością są te wpisy przez osoby które są bardzo zainteresowane skasowaniem nowej wybranej osoby na stanowisko dyrektora. Taki jest wybór przez komisję. Można się nie zgadzać z wyborem, ale nie obrażajcie innych ludzi.

Do zainteresowanego
Do zainteresowanego
4 lata temu
Reply to  Zainteresowany

O jakiej uczciwości mówisz człowieku? Do konkursu przystępują 2 kandydatki. Jedna z ogromnym bagażem doświadczeń w tej pracy, a druga… No cóż? Jak można mieć taki tupet, aby zadbać o własny stołek w taki sposób. Jeśli czuła takie powołanie do pracy z tymi dziećmi, to czemu nie zaczęła pracy w tym ośrodku wcześniej, tylko pojawiła się teraz. Z tego, co wiem, była Pani dyrektor zatrudniła wielu, młodych nauczycieli. Ale jak piszą nauczyciele, ona nigdy nie była w tej szkole. Nikt jej nie zna. Przejrzyj na oczy. Czy to wszystko jest dla Ciebie naprawdę takie uczciwe i przejrzyste?

Ktos
Ktos
4 lata temu

Żeby dostać pracę w tej szkole trzeba było mieć u pani dyr duże znajomości.

Diabeł
Diabeł
4 lata temu

Tak chciałabym zostać jakaś dyrektorka ale nie mam doświadczenia… Ale przecież to nie ważne, wystarczy ze jestes z pisu i dobrze znasz wladze

mławiak
mławiak
4 lata temu
Reply to  Diabeł

bzdury piszesz. przypomnij jak poprzednia władza de facto obecna miejska wybrała panią dyrektor przedszkola i żłobka a wtedy przestaniesz pisać bzdury

Górnik
Górnik
4 lata temu

Bycie nauczycielem w szkole liczącej 10 członków rady to te ogromne doświadczenie do kierowania szkołą?! A zapomiałem dodać ze jeszcze ma się „plecy” które z góry zapewniają wygrana! No tak to w dzisiejszych czasach wystarcza…

Smietanka
Smietanka
4 lata temu

Mam pytanie czy osoby które piszą ze w rym ośrodku jest jakieś kolesiostwo i ze piją tylko kawkę to skąd to wiedza? Bywacie na tych kawkach?

Z R ..
Z R ..
4 lata temu
Reply to  Smietanka

Nie znam jedna ucząca ktora opowiadała mi ze znala bylego wlodarza i ja zepchnął przez niezyjacego już działacza. I mowi ze raj na ziemi
Znam tez Panią ktora robi 3 etaty w jednym czasie. Ii to jest przyczyna tego skowytu ma byc jak bylo
A dzieci smiech wiem gdzi……

Kinomaniak
Kinomaniak
4 lata temu

Ludzie chętni są zmiany ale na lepsze, a nie na gorsze!!! Współczuje tym pracownikom ale zycze im powodzenia! No z ta rządząca banda niestety ciężko będzie im wygrać… wystarczy walczyć telewizje!

Prezes
Prezes
4 lata temu

Wiecie może jak zapisać się do pisu u nas w Mławie? Wiecie warto skorzystać tak łatwo teraz byłoby zostać jakim dyrektorem!

Ewka
Ewka
4 lata temu
Reply to  Prezes

DO PREZESA nie tak łatwo być pisowcem to długa droga fałsz od razu wyczuja

Czlonek
Czlonek
4 lata temu

„Ksiądz” w telewizji obejrzyj … byle nie w TVP … bo tam ciężko będzie z ta prawdą! A u nas to wejdź do urzędów i zobaczysz jakie to „ rodzinne” miejsca

Amaro
Amaro
4 lata temu
Reply to  Czlonek

co ty piszesz człowieku? jakie rodzinne miejsca? a do kogo Pani Kozakiewicz to rodzina???

Next
Next
4 lata temu
Reply to  Czlonek

DO CZŁONEK właśnie TVP to PRAWDA

Ksiadz
Ksiadz
4 lata temu

Szkoda że podczas takich konkursów nie mogą uczestniczyć zainteresowani obywatele? Zobaczylibyśmy wtedy jak działa „ sprawiedliwość i uczciwość” naszych rządzących!

Nick
Nick
4 lata temu

Rakowski i kasta obsadzają rodzinkę i przyjaciół … albę spełniają obietnice za głosy wyborcze!

Chętny
Chętny
4 lata temu

Panie Rakowski głosowałem na pana… może mnie by pan załatwił posadkę … nie mam zbyt dużego doświadczenia ale chyba to nie ważne?

Obserwator
Obserwator
4 lata temu

Teraz u nas w Mławie to nie warto robić konkursów … strata czasu! Po co to robić jak i tak wiadomo kto wygra! Tak było z I LO, wydziałem komunikacji i teraz z ośrodkiem!

Zawiedziona
Zawiedziona
4 lata temu

Proszę mi powiedzieć jak mam wytłumaczyć swojemu dziecku, ze w życiu trzeba być uczciwym? Starać się… po co? Przecież i tak to sie nie liczy … najważniejsze to mieć znajomosci i wejście!

Mławiak
Mławiak
4 lata temu

To nie sam starosta … to cała kasta! Niszczą wszystko i wszystkich!

Sąsiad
Sąsiad
4 lata temu

Ludzie zobaczcie jak teraz łatwo zniszczyć człowieka, który dużo zrobił…Możemy za to podziękować naszej władzy! Jedno jest pewnie p. Rakowski zawiodłem się na Panu. Idąc do wyborów myślałem ze jest pan uczciwym człowiekiem m!!! Wstyd!

Mama
Mama
4 lata temu

Szkoda mi pani dyrektor, która tyle lat była ze mną i z moja córka, wiele razy mi pomogła i spotkała ja taka nieuczciwość …

Amaro
Amaro
4 lata temu
Reply to  Mama

Uważa panie że nowa dyrektor Pani nie pomoże???Grlzh

Ada
Ada
4 lata temu

Jak łatwo w dzisiejszych czasach się sprzedać?… myślałam, że nauczyciel powinien kierować się pewnymi wartościami i zasadami … ale jak widać nie ma to znaczenia! Gdzie uczciwa rywalizacja? Uczciwość?

Wojtek
Wojtek
4 lata temu
Reply to  Ada

Jak ta Pani zamierza stanąć 1 września przed tymi nauczycielami, dziećmi i rodzicami?

Wiocha
Wiocha
4 lata temu
Reply to  Wojtek

Normalnie stanie jak nowy dyrektor a inni muszą się dostosować

haha
haha
4 lata temu
Reply to  Wiocha

nie dość, że wiocha, to jeszcze głupia! HAHAHA!

haha
haha
4 lata temu
Reply to  Wiocha

90:1 i do tego dwustu rodziców! To podobnie jak w przypadku 27:1 też musieli się dostosować do Pani Broszki 😉

Andzia
Andzia
4 lata temu
Reply to  Wiocha

Kobieto, naprawdę nie wiesz, co piszesz. Nowa Pani Dyrektor z ZERO-wymi kompetencjami i ZERO-wym doświadczeniem stanie przed kilkudziesięcioosobową doświadczoną Kadrą Pedagogiczną, która od początku pokazuje jej środkowy palec. Do tego będzie musiała sobie znaleźć zastępcę! Nikogo na tę funkcję zmusić nie można. Nikt z Kadry tej funkcji nie obejmie 😉 Pani Dyrektor nie ma pojęcia o zarządzaniu, w tym zarządzaniu finansami. Ta pani nie ma pojęcia o żadnym z pojęć, które wchodzą w zakres Pedagogiki Specjalnej, a ja mam podejrzenie, że nie znajdzie się nikt , kto zechce ułatwiać jej pracę. Ale Pani jest młoda, ambitna i…szybko się uczy, więc może, jeśli nie zdezerteruje z pola walki po miesiącu, jakoś pociągnie do kolejnych wakacji … 😉

275
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x