Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

JOKER MŁAWA tuż za podium w WARSZAWIE


Piłkarze amatorskiego zespołu Joker Mława bardzo godnie zaprezentowali nasze miasto na mocno obsadzonym ogólnopolskim turnieju w Warszawie w ostatnią niedzielę (30 czerwca br.). Zdobyli 4 miejsce w stawce 30 zespołów w Letnim Pucharze Fanów 2019.


Zawody rozegrane zostały w Warszawie na dwóch równoległych boiskach na ulicy  Grenady 16. W każdej z sześciu grup znalazło się po 5 drużyn. Mecze rozgrywane były systemem każdy z każdym po 15 minut. Wśród 30 ekip znalazły się głównie zespoły z warszawskich amatorskich lig piłkarskich oraz podobne ekipy z  okolicznych miast, w tym dwa zespoły z Mławy – Joker Mława oraz FC Kępa Mława.

Piłkarze Jokera rozpoczęli zawody pewną wygraną 6-1 z jednym z faworytów z ekipę Annonymmous, która jak się później okazało ostatecznie zajęła drugie miejsce w turnieju. Bramki w tym spotkaniu zdobywali Kamil Głowacki, Jarosław Krystkiewicz, Przemek Radziszewski, Dawid Szwarc i Zbyszek Krystkiewicz (2 gole). W kolejnym meczu zawodnicy Jokera ograli FC Po Nalewce 4-2 (K. Głowacki 2, Z. Krystkiewicz i P. Radziszewski). W kolejnym spotkaniu mimo dwukrotnego prowadzenia musieli zadowolić się remisem 2-2 z kolejnym z faworytów Contrą (ostatecznie 3 miejsce w turnieju). Bramki tym spotkaniu zdobyli Zbyszek Krystkiewicz i Dawid Szwarc. Ostatni mecz w grupie to pewne zwycięstwo z FC Radość (K. Różycki, Z. Krystkiewicz, P. Radziszewski, K. Głowacki). Zawodnicy z Mławy pewnie wygrali swoją grupę, którą śmiało można nazwać grupą śmierci, gdyż trzy zespoły z tej grupy znalazły się w czwórce najlepszych ekip w całym turnieju. Zawodnicy Jokera zdobyli 10 punktów zdobywając aż 16 bramek i tracąc zaledwie 5.

Nieco gorzej poszło drugiej ekipie z Mławy. W grupie wygrali zaledwie 2 mecze i ponieśli 2 porażki ale dzięki zdobyciu 6 punktów zajęli 3 miejsce i również awansowali do najlepszej szesnastki. Niestety w kolejnym meczu musieli uznać wyższość ekipy Mocnej Woli, która wcześniej wygrała grupę C z kompletem zwycięstw. Chłopcy z Mławy przegrali 2-0 i odpadli z dalszej rywalizacji.

Zawodnicy Joker Mława w 1/8 zmierzyli się z Lujwafe Trachomin. Odegrali się za rówieśników z Mławy (wcześniej FC Kępa przegrała z nimi 2-1). Wygrali pewnie 3-0 w czym pomógł doskonale dysponowany w tym meczy Konrad Różycki, autor dwóch trafień. (K. Różycki 2, J. Krystkiewicz). W ćwierćfinale mławianie pewnie ograli zespół Bianconeri 4-1 głownie dzięki doskonałej dyspozycji Kamila Głowackiego, który  strzeliła dwa pierwsze gole w przeciągu pierwszych 4 minut. Kolejne trafienia dołożyli ponownie Konrad Różycki i Przemek Radziszewski.

W półfinale zespół z Mławy ponownie trafił na ekipę Annonymmous, przedstawiciela Ekstraklasy w amatorskiej Lidze Fanów w Warszawie. Po zaciętym meczu padł wynik 0-0 i niezbędną była seria rzutów karnych aby wyłonić finalistę. Niestety lepsi okazali się gospodarze wygrywając 4-3.

Zawodnikom Jokera pozostała walka o trzecie miejsce. Kolejny raz zmierzyli się z zespołem Contra. Niestety tym razem, wyraźnie podłamani wynikiem półfinału, musieli uznać wyższość graczy z Warszawy. Dali sobie wbić aż 5 bramek. Sami zaś odpowiedzieli tylko jednym trafieniem, którego autorem był Dawid Szwarc.

Mateusz i Szymon Krystkiewicz

Nie udało się więc przywieźć ze stolicy żadnych pucharów czy też medali, poza pamiątkowymi szalikami które za dzielne kibicowanie otrzymali najmłodsi reprezentacji z Mławy – Mateusz i Szymon Krystkiewicz. Nie mniej jednak, jak podkreślają zgodnie wszyscy uczestnicy wyjazdu warto było jechać, pobawić się i sprawdzić się na tle zespołów z innych miast. Budujący jest fakt, że mimo wysokiego poziomu rozgrywek mławianie nie odstawali od czołówki, a przy odrobinie szczęścia mogli pokusić się jeszcze o wyższą lokatę.


Joker Mława w turnieju w Warszawie reprezentowali: Zbigniew Krystkiewicz, Jarosław Krystkiewicz, Tadeusz Oleszkiewicz, Konrad Różycki, Kamil Głowacki, Dawid Kędzierski, Przemysław Radziszewski i Dawid Szwarc.

Wyniki grupowe:

Joker Mława – Annonymmous 6-1 (Z. Krystkiewicz 2, K. Głowacki, J. Krystkiewicz, P. Radziszewski, D. Szwarc)

Joker Mława – FC Po Nalewce 4-2 (Z. Krystkiewicz, K. Głowacki 2, P. Radziszewski)

Joker Mława – Contra 2-2 (Z. Krystkiewicz, D. Szwarc)

Joker Mława – FC Radość 4–0 (K. Różycki, K. Głowacki, Z. Krystkiewicz,
P. Radziszewski)

1/8

Joker Mława – Lujwafee Tarchomin 3-0 (K. Różycki 2, J. Krystkiewicz)

1/4

Joker Mława – Bianconeri 4-1 (K. Głowacki 2, K. Różycki, P. Radziszewski)

1/2

Joker Mława – Annonymmous 0-0, karne 3-4 (K. Różycki, P. Radziszewski, D. Kędzierski)

Mecz o III miejsce

Joker Mława – Contra 1-5 (D. Szwarc)

 

źródło: Joker Mława

 

 

 

 

 

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x