Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Dyrektorem wydziału komunikacji został Jan Chodziutko


Spośród dwójki chętnych do kierowania mławskim wydziałem komunikacji, tylko Jan Chodziutko spełnił warunki formalne i przeszedł do drugiej fazy konkursu. Podczas wczorajszej rozmowy kwalifikacyjnej trzyosobowa komisja zarekomendowała staroście właśnie tego kandydata na stanowisko dyrektora wydziału komunikacji.


Niezbędnym warunkiem, który musi spełniać kandydat  jest 2 letni staż pracy na stanowisku kierowniczym w sektorze finansów publicznych, lub co najmniej 3 letnia działalność gospodarcza o charakterze zgodnym z wymaganiami na stanowisku oraz posiadanie wykształcenia wyższego i niekaralność.

– Chciałbym aby nowy dyrektor objął stanowisko od 1 sierpnia, czekamy jednak na porozumienie z dotychczasowym pracodawcą kandydata – mówi starosta Jerzy Rakowski starosta.

Jan Chodziutko to doświadczony samorządowiec. Dwukrotnie był wójtem gminy Stupsk. Pierwszy raz w latach 1990 – 2002, drugi raz w 2011 – 2014. Potem pracował w Ministerstwie Środowiska, oraz Powiatowej Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa w Mławie. Od 2015 roku zatrudniony był  jako dyrektor powiatowego szpitala w Dąbrowie Białostockiej (pow. sokólski). Ukończył Akademię Rolniczo-Techniczną w Olsztynie z tytułem magistra inżyniera. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe w zakresie zarządzania w służbie zdrowia.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Article Rating
guest
29 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Seniorka
Seniorka
1 rok temu

Bardzo dobry człowiek,szanuje swoich pracowników.

Mlawianka
Mlawianka
1 rok temu

Ten pan byl wojtem w Stupsku ale my mieszkancy nic dobrgo nie powiemy .Ten pan ciagle trzyma rece w kieszeni a to zwyczj ludzi leniwch nie mowi sie ze to niegrzeczne .Inwestycji to niewiele bylo .Ludzie go niewybrali bo byly tez inne powody rozrywkowy tryb zycia delikatnie mowiac .Ten czlowiek to porazka

OBIEKTYWNY
OBIEKTYWNY
1 rok temu

Jan Chodziutko dobry wybór na dyrektora Wydziału Komunikacji w Mławie.Doświadczony samorządowiec.Krzyczącym i oskarżającym chcę wyjaśnić, że Jan Chodziutko w latach gdy był wójtem w Gminie Stupsk nie było wówczas dotacji z Unii Europejskiej .A jednak gdy nie było dotacji to on doprowadził, że cała gmina zyskała wodociągi, doprowadzono gaz, telefony do każdego gospodarstwa.Drogi asfaltowe i utwardzone.Nie było również za jego rządów społeczeństwa tak podzielonego jak obecnie.Teraz mimo dotacji przez ostatnie lata gdy już nie ma Chodziutko trudno pozyskać środki na oczyszczalnię ścieków.

Pracownica
Pracownica
1 rok temu
Reply to  OBIEKTYWNY

Co za glupoty opowiadas cztery lata temu nie bylo dotacji Unijnych byly tylko pan Wojt zajmowal sie soba nic nie zrobil a snieg kazal ludziom lopatami odwalac trzymal sekretarza starego komuniste ityle zrobil .Kase bral za nic interesantow nawet unikal bo miewal chwiejne stany i probowal podlizywac sie do PSLU myslal ze mu zapewnia nastepna kadencje ale nie udalo sie.Ludzie to juz po roku chcieli go wywalic przez referendum.Tyle dobrego o tym Panu

Pracownik
Pracownik
1 rok temu
Reply to  Pracownica

Wójt Chodziutko nigdy nie podlizywał się PSL i przez to nie mógł żadnych środków pozyskać bo wszystkie pomysły były blokowane przez PEZEL

Janek
Janek
1 rok temu

Oby mu się udało zmienić nawyki kadry, powodzenia życzę. Może w końcu zarejestruje auto w 30 minut. Polecam Przasnysz w tej kwestii.

Lalka
Lalka
1 rok temu

Tu nie o PISIOROW chodzi mlawski PIS to Komuchy udajacy PISIOROW i to jest nakgorsze

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Lalka

Pogrzeb w nazwiskach ogólnopolskiego PIS (Sejm, rząd) tam też pełno byłych komuchów.
Co zrobili z publiczną telewizją i publicznym radiem – zrobili tubę wyborczą PIS jak za komuny, obowiązuje cenzura. Kto się troszkę wychyla idzie w odstawkę.
Nie ma zmiłuj. Swoich oponentów mieszają z błotem, przekształcają fakty tworząc fake newsy.

Klient
Klient
1 rok temu

1 sierpnia każdy z interesantów będzie mógł się przekonać o kwalifikacjach Nowego Dyrektora.

Mieszkanka
Mieszkanka
1 rok temu

Pan Jan jest o wiele lepszym kandydatem niż ta „dziennikarka”, o której prawie nikt nie słyszał.

Mieszkaniec
Mieszkaniec
1 rok temu

Chcieli PISIORÓW to mają i o co te halo ???? Zastanawiam się tylko kiedy w końcu ten naród głupi przejrzy na oczy które są zasłonięte obietnicami i 500+….

Ewka
Ewka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Do Mieszkaniec Żal D…. ściska

mławianka
mławianka
1 rok temu
Reply to  Mieszkaniec

Ten naród przejrzy na oczy? – wierzysz w to? bo ja przestałam. Tak samo jak przejrzeli w Mławie ludzie jeśli chodzi burmistrza. Ta ślepota, to choroba raczej nie cofająca się, za 500+ co miesiąc to całkowicie i bezpowrotnie oślepną

dyrektor
dyrektor
1 rok temu

Ludzie opanujcie się. Jaka można wam dogodzić. Został wybrany kandydat, który ma duże doświadczenie pracy w samorządzie i administracji. To zadam pytanie, kto powinien zostać dyrektorem komunikacji ?

Pracownica
Pracownica
1 rok temu

Juz mamy seriale Sami swoi potem. Matki zony i kochanki a teraz co bedzie Kogel mogel czy. Ranczo a moze Dyrektorzy?

Bliski
Bliski
1 rok temu

Kolejny maz zatrudniony wstyd panie Wicestarosto wstyd jeszcze pare kochanek trzeba zatrudnic nie tylko malzenstwa bo to dyskryminacja

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Bliski

Skąd wiesz, że już nie pracują?

Gość
Gość
1 rok temu
Reply to  Bliski

oooo właśnie trafione 🙂 zapewne już pracują :)))

WMLT
WMLT
1 rok temu

To może powinien być bardziej dyrektorem szpitala aniżeli Wydz. Kom. Patrząc na wykształcenie jak i doświadczenie…..

giowani
giowani
1 rok temu

„Mój mąż? Mój mąż z zawodu jest dyrektorem!” czyżby cytat z filmu dalej aktualny

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  giowani

Czyż ten cytat kiedykolwiek stracił swój sens. Dyrektorzy odchodzą tylko na emeryturę, chyba, że… pną się wyżej.
No tak… jeden wiem że nie miał szczęścia (wicestarosta chyba)

Jurek Jankowski
Jurek Jankowski
1 rok temu

Cóż za świetny wybór….żal.pl

Marek
Marek
1 rok temu

żal. pl a pierwszy będzie stał żeby załatwić dla siebie albo kogoś z rodziny szybciej prawko lub rejestrację samochodu prawda?

nina
nina
1 rok temu

Smiech na sali 😀 Zamiast dobra zmiana to jest Dojna Zmiana

M. M.
M. M.
1 rok temu

Życze powodzenia bo na pewno nowemu dyrektorowi się przyda. Żeby było lepiej to są potrzebni ludzie z doświadczeniem a z tym to ostatnio ciężko. Widać po innych konkursach i wybranych osobach na stanowiska w Starostwie i jednostkach podleglych. Nowy dyrektor choćby był najlepszy na świecie sam nic nie zadziała jeżeli nie będzie miał dobrego zespołu.

every
every
1 rok temu
Reply to  M. M.

M.M. nie masz racji. Nowy przełożony zależy jak rozpocznie swoją pracę. Jeśli pracownicy poczują do niego respekt od pierwszych godzin swojej pracy, zaznaczam od pierwszych godzin, to nawyki tych ludzi zmieni. Skończą się kawki, spacerki po mieście i pogaduszki. Owszem będzie im tęskno za starymi czasami, ale się dostosują. Jak ten pan będzie na dodatek kulturalny, to przełkną zmianę jak bocian żabę.

Z daleka
Z daleka
1 rok temu
Reply to  every

Every jeśli nie znasz specyfiki pracy Wydziału Komunikacji to nie pisz bzdur pracownicy pracują na swoich stanowiskach w wyznaczonym czasie pracy nie jest prawdą że biegają po mieście czy piją kawę. Jeśli chodzi o nowego dyrektora to żeby miał respekt wśród pracowników to powinien wykazać się odpowiednia wiedzą w związku z objęciem stanowiska Dyrektora Wydziału Komunikacji.

every
every
1 rok temu
Reply to  Z daleka

…którą zapewne się wykaże… bez problemu, a wam pracownikom pozostaje życzyć lekkiego przełknięcia tej żaby.

Anka
Anka
1 rok temu
Reply to  Z daleka

Specyfikacja wydziału komunikacji – pozałatwiać swoje sprawy na mieście i zakupy na drugie śniadanie, a jak się uda to i większe, widziałam i wiem jak jest.