Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Miała zdjąć „klątwę”, a ukradła pieniądze i biżuterię


fot. ilustracyjne; Pixabay


Płońska policja szuka oszustki, która wczoraj ukradła pieniądze i biżuterię 52-letniej mieszkance gm. Czerwińsk w czasie rzekomego zdejmowania „klątwy” z jej domu. Przekonała ją by kosztowności zawinęła w koszulkę. Po wyjściu oszustki okazało się, że przedmioty zniknęły.

Wczoraj 52-letnią mieszkankę gm. Czerwińsk odwiedziła kobieta, mówiąca z obcym akcentem, która twierdziła, że skupuje stare przedmioty. Przekonała gospodynię, że nad jej domem ciąży klątwa i zaproponowała jej zdjęcie, oczywiście nieodpłatnie. Kazała sobie przynieść jajko i rozbiła je. Następnie poleciała przyniesienie oszczędności i biżuterii, a następnie zawinęła je w koszulę nocną, twierdząc, że w ten sposób zdejmuje klątwę. Poprosiła jeszcze o wodę święconą lecz później z niej zrezygnowała. Całe zawiniątko umieściła na regale i poleciła nie rozwijać do północy. Poprosiła by gospodyni odprowadziła ją do drogi i nie oglądała się za siebie. Kolejnym obrzędem miało być zakopanie przez 52-latkę zawiniątka z rozbitym jajkiem za domem.

Gdy kobieta wróciła do domu postanowiła rozwinąć rzuconą na regał koszulę. Nie było w niej ani pieniędzy, ani biżuterii. W płońskiej komendzie prowadzone jest postępowanie w tej sprawie. Na chwilę obecna nie udało się ustalić tożsamości oszustki i miejsca jej pobytu. Policja apeluje o kontakt do wszystkich osób, które mogły by mieć informacje o złodziejce. Apelujemy również, by nie wpuszczać do domu obcych osób, a o wszystkich podejrzanych przypadkach zawiadamiać policjantów.

źródło: podkom. Kinga Drężek-Zmysłowska/KPP Płońsk

 

 

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
2 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
4 lata temu

Mamy XXI wiek, a ludzie nadal wierzą w zabobony. Mówią, że Polacy są katolickim narodem…
Głupota dużo kosztuje.

Michał
Michał
4 lata temu
Reply to  Anonim

Właśnie o to chodzi… 2019 rok, a ludzie wierzą w dziadka w chmurach, pomyśleć, że polityka partii rządzącej opiera się na tej wierzę… Groza

2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x