Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Poznańska próba triathlonistów w potwornym upale


Mławski triathlonista Sebastian Kwieciński nie odpoczywał zbyt długo po występie na mistrzostwach Polski. Szybko zdecydował się na kolejne wyzwanie. W tym celu wybrał się aż do stolicy Wielkopolski.


W Poznaniu rozegrano zawody z cyklu Super League Triahlon – na starcie stanęli zarówno profesjonaliści (zarejestrowani w narodowej federacji), jak i amatorzy. Nasz reprezentant zdecydował się na pokonanie dystansu ½ IronMan – wraz z nim na trasę wyruszyli m.in. Jan Jegliński (Mława) oraz zawodnicy ze stajni Wojciecha Łachuta (Twister Team) – Daniel Jakimiuk, pochodzący z Radzanowa Artur Rybicki oraz Tomasz Dąbrowski. W sumie rywalizowało aż 610 śmiałków.

Normalnie na „połówce” dystans zawodów wynosi ponad 120 kilometrów, jednak ze względu na pogodę (temperatura dochodziła do 38 stopniu w cieniu) organizatorzy skrócili odcinek do pokonania.

Mimo to zmagania w takich warunkach były ekstremalnie trudne. Złe przeszacowanie sił mogło się źle skończyć. Na szczęście wszyscy nasi zawodnicy oraz zawodnicy Twister Team dotarli do mety.

Jakimiuk był piąty, natomiast dwudziesta dziewiąta lokata w zestawieniu mężczyzn przypadła Rybickiemu (drugi w kategorii M18-24). Kwieciński przekroczył linię jako sto sześćdziesiąty pierwszy, Dąbrowski sto osiemdziesiąt ósmy, a Jegliński sto dziewięćdziesiąty drugi (4. w kategorii M-55-59).

RS

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x