Jak informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Mławie st. kapitan Jacek Dryll, około północy (z 2.07. na 3.07) na numer alarmowy zadzwonił mężczyzna i zgłosił, że posiada w mieszkaniu bombę własnej roboty, następnie rozłączył się. Pod wskazany adres (przy ul. H. Sienkiewicza) udały się dwie jednostki PSP w Mławie. Na miejsce zdarzenie przyjechała też policja, która weszła do mieszkania i przejęła osobę.
red.
AKTUALIZACJA – komunikat KPP w Mławie:
Za wywołanie niepotrzebnej czynności fałszywą informacją odpowie 39-letni mieszaniec Mławy. Mężczyzna zadzwonił pod numer alarmowy i powiadomił, że posiada ładunek wybuchowy własnej konstrukcji. Bezpodstawne wezwanie policji to wykroczenie. Osoby, które bezpodstawnie wzywają Policję muszą liczyć się z odpowiedzialnością karną.
W nocy z 2 na 3 lipca br. dyżurny mławskiej policji otrzymał zgłoszenie dotyczące posiadania ładunku wybuchowego własnej konstrukcji przez mieszkańca Mławy. Ponieważ informacje o ładunkach wybuchowych zawsze traktowane są poważnie, policjanci nie zbagatelizowali tego sygnału i rozpoczęli poszukiwania autora alarmu. Okazał się nim 39-letni mieszaniec Mławy, który był pod wpływem alkoholu. Na miejsce przybyły również dwie jednostki Straży Pożarnej oraz załoga Karetki Pogotowia. Sprawdzono pomieszczenia mieszkalne, nie potwierdzono faktu posiadania materiałów wybuchowych. Autor fałszywego alarmu miał w organizmie ponad 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna poniesie konsekwencje za głupi żart.
Funkcjonariusze przypominają, że w przypadku bezpodstawnego wezwania Policji należy liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Takich i podobnych zgłoszeń jest wiele. Przed wybraniem numeru alarmowego warto zastanowić się czy sprawa, którą chce się zgłosić wymaga interwencji Policji. Należy pamiętać, że w czasie, kiedy blokuje się linię alarmową, ktoś inny może pilnie potrzebować pomocy.
Policjanci przypominają, że osoby, które w sposób nieprzemyślany wzywają Policję popełniają wykroczenie z art. 66 Kodeksu Wykroczeń:
Art. 66 § 1 KW: „Kto ze złośliwości lub swawoli, chcąc wywołać niepotrzebną czynność fałszywym alarmem, informacją lub innym sposobem, wprowadza w błąd instytucję użyteczności publicznej albo inny organ ochrony bezpieczeństwa, porządku publicznego lub zdrowia, podlega karze aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1.500 złotych”.
ODLECIAŁ .Bierz połowę albo pij tylko ze sklepu.
nie pijta z melin siuwaksu