Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Konrad Wojnarowski nr na liście PSL Koalicja Wybory 2019
Logo
Szpulka pasmanteria Mława dodatki krawieckie
Marek Kiełbiński PiS wybory 2019

Maturzyści na start. Trwa rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku


W czerwcu rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2019/20. Uczelnia przygotowała dla kandydatów bogatą ofertę!

Oferta

Uczelnia oferuje kilkanaście kierunków na różnych poziomach kształcenia: na studiach licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich oraz magisterskich II stopnia. W obrębie kierunków jest do wyboru ponad trzydzieści specjalności.

Nowości

Na kierunku praca socjalna chcemy uruchomić dwie nowe specjalności: „resocjalizacja z profilaktyką społeczną” oraz „wsparcie osoby z niepełnosprawnością i seniora”. Dwa kierunki: pedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna, a także pedagogika specjalna, po raz pierwszy ruszają w formie studiów magisterskich jednolitych.

Elastyczność

Duże udogodnienia czekają na studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Informatyki. Na wszystkich kierunkach Wydziału, tj: informatyce, ekonomii, finansach z elementami matematyki oraz zarządzaniu planowane jest uruchomienie studiów popołudniowych (bezpłatnych!). Jest to doskonała propozycja dla osób, którym tryb pracy nie pozwala studiować w klasycznym trybie dziennym. Niewykluczone, że forma studiów popołudniowych zostanie uruchomiona także na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Rozwój

Uczelnia dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych jest wyposażony w nowoczesne pracownie m.in: logopedyczną, socjoterapeutyczną oraz sportowo-muzyczną. Bogatym zapleczem dydaktycznym dysponuje także Wydział Nauk o Zdrowiu, który może się pochwalić nowo oddanym Centrum Symulacji Medycznej, którego budowa została współfinansowana ze środków unijnych. Dzięki dodatkowym środkom finansowym z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostaną wyposażone kolejne pracownie (np. sieciowa z serwerami), powstaną pracownia mikrobiologiczna i genetyczna oraz pracownia badań społecznych i językowych.

Praktyczne kształcenie

Od lat w PWSZ w Płocku kładzie bardzo duży nacisk na praktyczny profil kształcenia. W stosunku do liczby zajęć teoretycznych studenci mają bardzo dużo ćwiczeń, warsztatów oraz praktyk w najróżniejszych firmach i instytucjach. Nie ma problemu z odbyciem praktyk w innych miastach. Jeżeli pracodawca spełnia określone kryteria, to nie ma przeszkód, aby podpisać z nim porozumienie.

Dodatkowe aktywności i wsparcie

Dzięki realizacji projektów unijnych studenci niektórych kierunków będą mogli wziąć udział w dodatkowych kursach: krav magi, strzeleckim, fotograficznym czy prawa jazdy. Warto dodać, że Uczelnia wspiera wszechstronny rozwój swoich studentów. Dzięki programowi Erasmus + mają możliwość wyjazdu na studia, praktyki oraz staże do ponad 30 uczelni partnerskich w Europie. Najlepsi mogą sięgnąć po bardzo wysokie stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Każdego roku ogłaszany jest konkurs na najlepszą pracę dyplomową, którego laureaci otrzymują nagrody pieniężne. Nagradzani są również studenci za działalność na rzecz Uczelni i otoczenia.  Organizowane są liczne konferencje naukowe i sympozja.

Jak zostać studentem?

Rejestracja elektroniczna odbywa się poprzez system, który prowadzi kandydata krok po kroku. Po wygenerowaniu formularza należy go dostarczyć wraz z innymi dokumentami i badaniami lekarskimi do Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki do 12 lipca. Cały proces rekrutacyjny jest szczegółowo opisany na stronie internetowej Uczelni w zakładce „dla kandydatów”.

Oferta studiów PWSZ w Płocku na rok akademicki 2019/2020

STUDIA LICENCJACKIE

PIELĘGNIARSTWO
KOSMETOLOGIA
POŁOŻNICTWO

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE
Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni
Bezpieczeństwo i porządek publiczny

NOWE MEDIA

PRACA SOCJALNA
Asystent rodziny i koordynator pieczy zastępczej
Kuratela sądowa z mediacją
Resocjalizacja z profilaktyka społeczną
Wsparcie osoby z niepełnosprawnością i seniora

FILOLOGIA
Filologia angielska
Język angielski w turystyce i biznesie

EKONOMIA**
Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
Finanse publiczne i administracja
Logistyka w działalności gospodarczej
Ekonomika handlu i usług
Informatyka w biznesie

FINANSE Z ELEMENTAMI MATEMATYKI**
Administracja i finanse
Rachunkowość i finanse

ZARZĄDZANIE*
Zarządzanie w biznesie

STUDIA INŻYNIERSKIE

INFORMATYKA**
Programowanie i bazy danych
Sieci komputerowe i sieciowe systemy operacyjne
Analiza danych
Grafika komputerowa i projektowanie gier

STUDIA MAGISTERSKIE (II stopnia)

PIELĘGNIARSTWO

PEDAGOGIKA
Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
Resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych

FILOLOGIA
Filologia angielska
Język angielski z językiem niemieckim w biznesie i turystyce

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE Z ADMINISTRACJĄ PUBLICZNĄ*
Administracja i zarządzanie bezpieczeństwem
System ochrony państwa.

EKONOMIA**
Logistyka w działalności gospodarczej
Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
Finanse publiczne i administracja

Studia jednolite magisterskie

PEDAGOGIKA SPECJALNA*
Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu – specjalność nauczycielska
Logopedia – specjalność nauczycielska
Pedagogika resocjalizacyjna – specjalność nauczycielska

* kierunek zostanie uruchomiony po uzyskaniu zgody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

**bezpłatne studia dla aktywnych zawodowo prowadzone po południu – NOWOŚĆ!

Centrum Symulacji Medycznej

Informatyka

Pedagogika

Pielęgniarstwo

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]