Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Maturzyści na start. Trwa rekrutacja na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Płocku


W czerwcu rozpoczęła się rekrutacja na rok akademicki 2019/20. Uczelnia przygotowała dla kandydatów bogatą ofertę!

Oferta

Uczelnia oferuje kilkanaście kierunków na różnych poziomach kształcenia: na studiach licencjackich, inżynierskich, jednolitych magisterskich oraz magisterskich II stopnia. W obrębie kierunków jest do wyboru ponad trzydzieści specjalności.

Nowości

Na kierunku praca socjalna chcemy uruchomić dwie nowe specjalności: „resocjalizacja z profilaktyką społeczną” oraz „wsparcie osoby z niepełnosprawnością i seniora”. Dwa kierunki: pedagogika przedszkolna oraz wczesnoszkolna, a także pedagogika specjalna, po raz pierwszy ruszają w formie studiów magisterskich jednolitych.

Elastyczność

Duże udogodnienia czekają na studentów Wydziału Nauk Ekonomicznych i Informatyki. Na wszystkich kierunkach Wydziału, tj: informatyce, ekonomii, finansach z elementami matematyki oraz zarządzaniu planowane jest uruchomienie studiów popołudniowych (bezpłatnych!). Jest to doskonała propozycja dla osób, którym tryb pracy nie pozwala studiować w klasycznym trybie dziennym. Niewykluczone, że forma studiów popołudniowych zostanie uruchomiona także na Wydziale Nauk Humanistycznych i Społecznych.

Rozwój

Uczelnia dysponuje nowoczesną bazą dydaktyczną. Wydział Nauk Humanistycznych i Społecznych jest wyposażony w nowoczesne pracownie m.in: logopedyczną, socjoterapeutyczną oraz sportowo-muzyczną. Bogatym zapleczem dydaktycznym dysponuje także Wydział Nauk o Zdrowiu, który może się pochwalić nowo oddanym Centrum Symulacji Medycznej, którego budowa została współfinansowana ze środków unijnych. Dzięki dodatkowym środkom finansowym z Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego zostaną wyposażone kolejne pracownie (np. sieciowa z serwerami), powstaną pracownia mikrobiologiczna i genetyczna oraz pracownia badań społecznych i językowych.

Praktyczne kształcenie

Od lat w PWSZ w Płocku kładzie bardzo duży nacisk na praktyczny profil kształcenia. W stosunku do liczby zajęć teoretycznych studenci mają bardzo dużo ćwiczeń, warsztatów oraz praktyk w najróżniejszych firmach i instytucjach. Nie ma problemu z odbyciem praktyk w innych miastach. Jeżeli pracodawca spełnia określone kryteria, to nie ma przeszkód, aby podpisać z nim porozumienie.

Dodatkowe aktywności i wsparcie

Dzięki realizacji projektów unijnych studenci niektórych kierunków będą mogli wziąć udział w dodatkowych kursach: krav magi, strzeleckim, fotograficznym czy prawa jazdy. Warto dodać, że Uczelnia wspiera wszechstronny rozwój swoich studentów. Dzięki programowi Erasmus + mają możliwość wyjazdu na studia, praktyki oraz staże do ponad 30 uczelni partnerskich w Europie. Najlepsi mogą sięgnąć po bardzo wysokie stypendia za osiągnięcia naukowe, artystyczne i sportowe. Każdego roku ogłaszany jest konkurs na najlepszą pracę dyplomową, którego laureaci otrzymują nagrody pieniężne. Nagradzani są również studenci za działalność na rzecz Uczelni i otoczenia.  Organizowane są liczne konferencje naukowe i sympozja.

Jak zostać studentem?

Rejestracja elektroniczna odbywa się poprzez system, który prowadzi kandydata krok po kroku. Po wygenerowaniu formularza należy go dostarczyć wraz z innymi dokumentami i badaniami lekarskimi do Działu Spraw Studenckich i Dydaktyki do 12 lipca. Cały proces rekrutacyjny jest szczegółowo opisany na stronie internetowej Uczelni w zakładce „dla kandydatów”.

Oferta studiów PWSZ w Płocku na rok akademicki 2019/2020

STUDIA LICENCJACKIE

PIELĘGNIARSTWO
KOSMETOLOGIA
POŁOŻNICTWO

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE
Bezpieczeństwo cyberprzestrzeni
Bezpieczeństwo i porządek publiczny

NOWE MEDIA

PRACA SOCJALNA
Asystent rodziny i koordynator pieczy zastępczej
Kuratela sądowa z mediacją
Resocjalizacja z profilaktyka społeczną
Wsparcie osoby z niepełnosprawnością i seniora

FILOLOGIA
Filologia angielska
Język angielski w turystyce i biznesie

EKONOMIA**
Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
Finanse publiczne i administracja
Logistyka w działalności gospodarczej
Ekonomika handlu i usług
Informatyka w biznesie

FINANSE Z ELEMENTAMI MATEMATYKI**
Administracja i finanse
Rachunkowość i finanse

ZARZĄDZANIE*
Zarządzanie w biznesie

STUDIA INŻYNIERSKIE

INFORMATYKA**
Programowanie i bazy danych
Sieci komputerowe i sieciowe systemy operacyjne
Analiza danych
Grafika komputerowa i projektowanie gier

STUDIA MAGISTERSKIE (II stopnia)

PIELĘGNIARSTWO

PEDAGOGIKA
Edukacja wczesnoszkolna i wychowanie przedszkolne
Resocjalizacja społecznie nieprzystosowanych

FILOLOGIA
Filologia angielska
Język angielski z językiem niemieckim w biznesie i turystyce

BEZPIECZEŃSTWO WEWNĘTRZNE Z ADMINISTRACJĄ PUBLICZNĄ*
Administracja i zarządzanie bezpieczeństwem
System ochrony państwa.

EKONOMIA**
Logistyka w działalności gospodarczej
Finanse i rachunkowość przedsiębiorstw
Finanse publiczne i administracja

Studia jednolite magisterskie

PEDAGOGIKA SPECJALNA*
Edukacja i terapia osób ze spektrum autyzmu – specjalność nauczycielska
Logopedia – specjalność nauczycielska
Pedagogika resocjalizacyjna – specjalność nauczycielska

* kierunek zostanie uruchomiony po uzyskaniu zgody Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego

**bezpłatne studia dla aktywnych zawodowo prowadzone po południu – NOWOŚĆ!

Centrum Symulacji Medycznej

Informatyka

Pedagogika

Pielęgniarstwo

Artykuł sponsorowany

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]