Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa


Czas od czerwca do września, to czas zwiększonego zapotrzebowania na krew. To czas  ogólnopolskiej kampanii oraz zsynchronizowanych z nią regionalnych akcji propagujących honorowe krwiodawstwo, które zapewni podniesienie poziomu wiedzy w zakresie podejmowania świadomej decyzji o aktywnym udziale w honorowym krwiodawstwie.


Celem działań jest zwiększenie zainteresowania honorowym krwiodawstwem osób wywodzących się z grona honorowych dawców krwi, jak również podjęcie działań edukacyjnych wobec potencjalnych przyszłych krwiodawców.

Pokaż znajomym, że oddajesz krew i zachęć ich do Honorowego Krwiodawstwa. Dołącz do społeczności krwiodawców, oddaj krew na rzecz osób potrzebujących krwi lub jej składników. Odbiorcami są szpitale, kliniki oraz instytuty dokonujące skomplikowanych operacji, przeszczepów i innych zabiegów, do przeprowadzenia których krew jest niezbędna. Krew jest pobierana od pełnoletnich, zdrowych osób, które zadeklarują swoją dobrą wolę. Krwiodawstwo w Polsce jest oparte na zasadzie dobrowolnego i bezpłatnego oddawania krwi. Każda osoba, która chociaż raz oddała krew lub jej składniki, otrzymuje tytuł Honorowego Dawcy Krwi.

Krew pobierana jest od dawców krwi w Regionalnych Centrach Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa (RCKiK) i Oddziałach Terenowych. Centra te z kolei dzięki życzliwości przedstawicieli wielu instytucji organizują wyjazdowe akcje pobierania krwi na terenie całej Polski. W ten sposób możliwość oddania krwi mają te osoby, które z różnych przyczyn nie mogą przyjechać do RCKiK lub Oddziałów Terenowych. Donację poprzedza szereg badań: przebytych chorób (kwestionariusz), morfologia (szczegółowość badania zależy od rodzaju donacji) i badanie wstępne przeprowadzane przez lekarza.
Więcej informacji na stronie Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa – http://www.rckik-warszawa.com.pl/

Zobacz spoty reklamowe promujące krwiodawstwo i przyłącz się do akcji.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x