Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
LOK Mława
Logo
meblolux

Czy mławska policja unieszkodliwiła „Czerwone czapki”?


fot. ilustracyjne; Pixabay


„Czerwone czapki” swoją nazwę zawdzięczają nakryciom głowy, jakie noszą. To grupa agresywnych nastolatków, którzy spacerują po mieście i zaczepiają małoletnich. Według nieoficjalnych informacji właśnie tej grupie przypisywany jest udział w postrzeleniu 13-latka, które miało miejsce w naszym parku miesiąc temu.

Jak podaje mławska policja grupa została „namierzona” w ramach działań prewencyjno – kontrolnych pn. „Bezpieczne Wakacje 2019″, których jednym z celów jest zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach przebywania dzieci i młodzieży, kontrola szkolnych boisk, placów i miejsc przebywania osób nieletnich. Wtedy uzyskano informację o około siedmioosobowej grupie nieletnich w wieku 12 – 15 lat, która nazwana jest przez dzieci „czerwone czapki”- noszą bowiem czerwone i czarne czapki.

– Spacerują w grupie po całym mieście i zaczepiają innych małoletnich. W związku z powyższym ustalono dane osób będących w danej grupie małoletnich, których zachowanie budzi niepokój i może zagrażać bezpieczeństwu. Następnie przesłano wniosek o wgląd i zbadanie sytuacji małoletnich do Sądu Rejonowego w Mławie, Wydział Rodzinny i Nieletnich oraz przeprowadzono rozmowy z ich rodzicami/opiekunami – podaje  mł. asp. Aneta Prusik  z KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]

32
KOMENTARZE

avatar
1500
Dariusz P
Gość
Dariusz P

Ach ci Cyganie, znów w żywiole xd

Andrzej C.
Gość
Andrzej C.

Nie rozumiem, jeżeli dzieci dobierają się w różne paczki, rozmawiają ze sobą, pomagają nawzajem to takie zachowania się chwali, ale nikt nie pomyśli, że tzw. „czerwone czapeczki” są jedną z takich właśnie paczek, nie ma żadnych dowodów na ich winę, a jeżeli ktoś takowe posiada to proszę mi je pokazać. Zanim zaczniecie mówić na „czerwone czapeczki” Gang to polecam najpierw zobaczyć co te słowo oznacza, nie pozdrawiam wszystkich oczerniających i wymyślających historię, które nigdy nie miały miejsca, tylko po to, żeby ktoś miał przez nie tzw. „Lipę”

Cribs
Gość
Cribs

He he to pokłosie gier typu GTA
Moim zdaniem chłopak który strzelił z wiatrówki do innego człowieka bez zastanowienia zrobił by to samo z broni palnej.
Dzieci chcą adrenaliny nie patrząc na konsekwencje

zdziwiony
Gość
zdziwiony

Coś w tym jest. Jednak trzeba pamiętać, że to nie tyle wina gry co nie rozgarniętych rodziców. GTA jest od 18 roku życia. Pudełko jest oznaczone. Trzykrotnie zwracałem uwagę rodzicom w sklepie którzy przymierzali się do zakupu tej gry swoim pociechom w wieku 7 – 11 lat. Dwoje nie kupiło (przynajmniej przy mnie) a od trzecich usłyszałem coś w stylu „Eee tam to tylko gra przecież”. To, że się tam wspina po mafijnej drabinie, kradnąc i mordując, oraz spędza czas w burdelach to już nie ma znaczenia. Niech Brajanek się rozerwie trochę po szkole. Im lepiej kradniesz i więcej zabijasz… Czytaj więcej »

Andrzej C.
Gość
Andrzej C.

Gta jest pegi 18 czyli za zgodą rodzica można grać przed 18 rokiem życia.

Prawda boli
Gość
Prawda boli

Ten kto daje minusy musi mieć coś na sumieniu

Michał
Gość
Michał

Stosować jak kiedyś rodzice. Na kolano wpi**** pasem po d**** i kara na wychodzenie do końca wakacji. Zabrany telefon, internet, komputer. I człowiek siedział w oknie albo czytał książki. Tak rodzice powinni robić, ale niestety większość z Nich nie wie co ich dziecko robi w mieście, bądź co robi wieczorami z kolegami. Niestety, ale dzisiejszą młodzież jest bardzo zła. Ostatnio jechałem rowerem, szły dwie nastolatki Góra 15 lat. Piersi na wierzchu, brzuch widać. Dziwne, że rodzice pozwalają na taki ubiór, a później dziwić się że ciąża, ale najlepiej powiedzieć zgwałcił mnie albo zmusił. Wiadomo uwierzą kobiecie, a facet pójdzie pierdziec… Czytaj więcej »

Marcin
Gość
Marcin

Masz rację, jeszcze tylko dzyndzel wywalić na wierzch i heja w park.

Hmmm
Gość
Hmmm

Wczoraj godzina 22 na placu zabaw siedza chłopcy na ok 10 lat i słuchają na full muzyki gdzie co drugie słowo to k i ch. Ja się pytam gdzie są rodzice? Nie interesuje ich gdzie o tej porze są ich dzieci?

anonim
Gość
anonim

xD

Jan K.
Gość
Jan K.

Od razu ich do interpolu nie na policje 🙂 to że krążą plotki na tą grupe to nic jeszcze nie znaczy. Co przeszkadza wam to ze w tej grupie znajdują się cyganie ksenofoby?

Rodzic
Gość
Rodzic

Dobre, nikt nic nie powiedział na temat narodowości a tu zaraz taki komentarz a są w tej grupie osoby o których piszesz? TU CHODZI O TO ŻE ROBIĄ ZAGROŻENIE ŚCIGAJA CHŁOPAKÓW KTÓRZY NOSZĄ CZERWONE CZAPKI I IM JE ZABIERAJA LUB ZRZUCAJA !!!! MASZ DZIECI??? I TO NIE PLOTKI TYLKO PRAWDA I TAK ROBIĄ. A JAK NIE WIESZ CO ROBIĄ TO NIE ZABIERAJ GŁOSU. JAK BY ZROBILI TO MOJEMU DZIECKU OSOBIŚCIE BYM SIĘ TYM ZAJĄŁ. I NIKT NIE JEST RASISTĄ BO TO NASI MŁAWIACY TO ROBIĄ !!!!!

Jan K.
Gość
Jan K.

Naucz sie pisać 🙂

Jan K.
Gość
Jan K.

Masz jakieś dowody na to co robią?

Andrzej C.
Gość
Andrzej C.

JEŚLI MASZ JAKIEŚ DOWODY TO JE PRZEDSTAW A NIE OCZERNIASZ BEZPODSTAWNIE,

Darek k
Gość
Darek k

Dowody przedstawia się w sądzie a nie na forum. A może ten Pan ma trochę rację? Nie które wpisy pokazują że albo wpisują je znajomi tych chłopców albo inne osoby które coś wiedzą i ich bronią.

Rodzic
Gość
Rodzic

Bardzo dobrze że w załążku będzie stłumione. Rodzice nawet nie maja pojęcia co robią ich dzieci !!!! nie którzy z tej bandy już mają sprawy w sądzie za wyłudzenia i rozboje !!!! A dzieci się ich boją jeden z tych cwaniaków własnie z tej ala bandy strzelał w parku.

Mlawianka
Gość
Mlawianka

Ostatnio całą gromada uciekali około północy przez bloki na Sienkiewicza i wyśmiewali się z mławskiej policji, że są niepelnoletni i nic im policja nie może zrobić

Jeży ładowarka
Gość
Jeży ładowarka

Ja myślę że powinna nasz polska pilicja od razu i mdać zorganizowaną grupę przestęmczą

Jurek kulka
Gość
Jurek kulka

Mi się wydaje że oni na siebie mówią el [wymoderowano]

Adam W.
Gość
Adam W.

Owoce bezstresowego wychowywania.

Matka
Gość
Matka

Taaaaaaa, tzw pedagogicznego

Mławianka
Gość
Mławianka

Jakie patrole? Na boisku przy dawnym intermarche nie bylo policji nawet raz a wieczorami tam się dzieje!! Ostatnio w parku grupa pijanych gowniarzy siedziala z piwami to dwoch mlodych policjantow nawet nie podeszlo do nich.

Emme
Gość
Emme

Zawsze można spróbować oznaczyć niebezpieczne miejsce na mapie zagrożeń http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

swojak
Gość
swojak

W Mławie – zawsze ciekawie.

mama
Gość
mama

Takie zachowania trzeba dusić w zarodku. Dobrze, że policja się tym zajęła. Pozdrawiam

Mlawiak
Gość
Mlawiak

Rośnie grupa już powiazana AGRESJĄ nierozerwalnie.Zastąpią ta…ow

Ewka
Gość
Ewka

Tak to grupa huliganow którzy już teraz chcą akcji ostatnio wojowali na Książąt

Media
Gość
Media

Są bardzo agresywni 13 latki z tak wielkim zasobem agresji niebywale

K23
Gość
K23

Wow kolejna dobra akcja mlawskiej policji ! Rozbicie gangu 13 latkow

Biala czapa
Gość
Biala czapa

Wow kolejna dobra akcja policji, rozbicie gangu 13 latkow

Koloseum5
Gość
Koloseum5

A co mają chodzić luz -pas i dalej rozrabiać , co z nich by wyrosło , a tak to jakaś nadzieja co prawda nie duża ,ale jest…