Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Czy mławska policja unieszkodliwiła „Czerwone czapki”?


fot. ilustracyjne; Pixabay


„Czerwone czapki” swoją nazwę zawdzięczają nakryciom głowy, jakie noszą. To grupa agresywnych nastolatków, którzy spacerują po mieście i zaczepiają małoletnich. Według nieoficjalnych informacji właśnie tej grupie przypisywany jest udział w postrzeleniu 13-latka, które miało miejsce w naszym parku miesiąc temu.

Jak podaje mławska policja grupa została „namierzona” w ramach działań prewencyjno – kontrolnych pn. „Bezpieczne Wakacje 2019″, których jednym z celów jest zapewnienie bezpieczeństwa w miejscach przebywania dzieci i młodzieży, kontrola szkolnych boisk, placów i miejsc przebywania osób nieletnich. Wtedy uzyskano informację o około siedmioosobowej grupie nieletnich w wieku 12 – 15 lat, która nazwana jest przez dzieci „czerwone czapki”- noszą bowiem czerwone i czarne czapki.

– Spacerują w grupie po całym mieście i zaczepiają innych małoletnich. W związku z powyższym ustalono dane osób będących w danej grupie małoletnich, których zachowanie budzi niepokój i może zagrażać bezpieczeństwu. Następnie przesłano wniosek o wgląd i zbadanie sytuacji małoletnich do Sądu Rejonowego w Mławie, Wydział Rodzinny i Nieletnich oraz przeprowadzono rozmowy z ich rodzicami/opiekunami – podaje  mł. asp. Aneta Prusik  z KPP Mława.

red.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
32 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Dariusz P
Dariusz P
4 lata temu

Ach ci Cyganie, znów w żywiole xd

Andrzej C.
Andrzej C.
4 lata temu

Nie rozumiem, jeżeli dzieci dobierają się w różne paczki, rozmawiają ze sobą, pomagają nawzajem to takie zachowania się chwali, ale nikt nie pomyśli, że tzw. „czerwone czapeczki” są jedną z takich właśnie paczek, nie ma żadnych dowodów na ich winę, a jeżeli ktoś takowe posiada to proszę mi je pokazać. Zanim zaczniecie mówić na „czerwone czapeczki” Gang to polecam najpierw zobaczyć co te słowo oznacza, nie pozdrawiam wszystkich oczerniających i wymyślających historię, które nigdy nie miały miejsca, tylko po to, żeby ktoś miał przez nie tzw. „Lipę”

Cribs
Cribs
4 lata temu

He he to pokłosie gier typu GTA
Moim zdaniem chłopak który strzelił z wiatrówki do innego człowieka bez zastanowienia zrobił by to samo z broni palnej.
Dzieci chcą adrenaliny nie patrząc na konsekwencje

zdziwiony
zdziwiony
4 lata temu
Reply to  Cribs

Coś w tym jest. Jednak trzeba pamiętać, że to nie tyle wina gry co nie rozgarniętych rodziców. GTA jest od 18 roku życia. Pudełko jest oznaczone. Trzykrotnie zwracałem uwagę rodzicom w sklepie którzy przymierzali się do zakupu tej gry swoim pociechom w wieku 7 – 11 lat. Dwoje nie kupiło (przynajmniej przy mnie) a od trzecich usłyszałem coś w stylu „Eee tam to tylko gra przecież”. To, że się tam wspina po mafijnej drabinie, kradnąc i mordując, oraz spędza czas w burdelach to już nie ma znaczenia. Niech Brajanek się rozerwie trochę po szkole. Im lepiej kradniesz i więcej zabijasz tym bardziej gra nagradza.

Andrzej C.
Andrzej C.
4 lata temu
Reply to  zdziwiony

Gta jest pegi 18 czyli za zgodą rodzica można grać przed 18 rokiem życia.

Prawda boli
Prawda boli
4 lata temu
Reply to  Cribs

Ten kto daje minusy musi mieć coś na sumieniu

Michał
Michał
4 lata temu

Stosować jak kiedyś rodzice. Na kolano wpi**** pasem po d**** i kara na wychodzenie do końca wakacji. Zabrany telefon, internet, komputer. I człowiek siedział w oknie albo czytał książki.
Tak rodzice powinni robić, ale niestety większość z Nich nie wie co ich dziecko robi w mieście, bądź co robi wieczorami z kolegami. Niestety, ale dzisiejszą młodzież jest bardzo zła. Ostatnio jechałem rowerem, szły dwie nastolatki Góra 15 lat. Piersi na wierzchu, brzuch widać. Dziwne, że rodzice pozwalają na taki ubiór, a później dziwić się że ciąża, ale najlepiej powiedzieć zgwałcił mnie albo zmusił. Wiadomo uwierzą kobiecie, a facet pójdzie pierdziec w pasiaki.

Marcin
Marcin
4 lata temu
Reply to  Michał

Masz rację, jeszcze tylko dzyndzel wywalić na wierzch i heja w park.

Hmmm
Hmmm
4 lata temu

Wczoraj godzina 22 na placu zabaw siedza chłopcy na ok 10 lat i słuchają na full muzyki gdzie co drugie słowo to k i ch. Ja się pytam gdzie są rodzice? Nie interesuje ich gdzie o tej porze są ich dzieci?

anonim
anonim
4 lata temu

xD

Jan K.
Jan K.
4 lata temu

Od razu ich do interpolu nie na policje 🙂 to że krążą plotki na tą grupe to nic jeszcze nie znaczy. Co przeszkadza wam to ze w tej grupie znajdują się cyganie ksenofoby?

Rodzic
Rodzic
4 lata temu
Reply to  Jan K.

Dobre, nikt nic nie powiedział na temat narodowości a tu zaraz taki komentarz a są w tej grupie osoby o których piszesz? TU CHODZI O TO ŻE ROBIĄ ZAGROŻENIE ŚCIGAJA CHŁOPAKÓW KTÓRZY NOSZĄ CZERWONE CZAPKI I IM JE ZABIERAJA LUB ZRZUCAJA !!!! MASZ DZIECI??? I TO NIE PLOTKI TYLKO PRAWDA I TAK ROBIĄ. A JAK NIE WIESZ CO ROBIĄ TO NIE ZABIERAJ GŁOSU. JAK BY ZROBILI TO MOJEMU DZIECKU OSOBIŚCIE BYM SIĘ TYM ZAJĄŁ. I NIKT NIE JEST RASISTĄ BO TO NASI MŁAWIACY TO ROBIĄ !!!!!

Jan K.
Jan K.
4 lata temu
Reply to  Rodzic

Naucz sie pisać 🙂

Jan K.
Jan K.
4 lata temu
Reply to  Rodzic

Masz jakieś dowody na to co robią?

Andrzej C.
Andrzej C.
4 lata temu
Reply to  Rodzic

JEŚLI MASZ JAKIEŚ DOWODY TO JE PRZEDSTAW A NIE OCZERNIASZ BEZPODSTAWNIE,

Darek k
Darek k
4 lata temu
Reply to  Andrzej C.

Dowody przedstawia się w sądzie a nie na forum. A może ten Pan ma trochę rację? Nie które wpisy pokazują że albo wpisują je znajomi tych chłopców albo inne osoby które coś wiedzą i ich bronią.

Rodzic
Rodzic
4 lata temu

Bardzo dobrze że w załążku będzie stłumione. Rodzice nawet nie maja pojęcia co robią ich dzieci !!!! nie którzy z tej bandy już mają sprawy w sądzie za wyłudzenia i rozboje !!!! A dzieci się ich boją jeden z tych cwaniaków własnie z tej ala bandy strzelał w parku.

Mlawianka
Mlawianka
4 lata temu

Ostatnio całą gromada uciekali około północy przez bloki na Sienkiewicza i wyśmiewali się z mławskiej policji, że są niepelnoletni i nic im policja nie może zrobić

Jeży ładowarka
Jeży ładowarka
4 lata temu

Ja myślę że powinna nasz polska pilicja od razu i mdać zorganizowaną grupę przestęmczą

Jurek kulka
Jurek kulka
4 lata temu

Mi się wydaje że oni na siebie mówią el [wymoderowano]

Adam W.
Adam W.
4 lata temu

Owoce bezstresowego wychowywania.

Matka
Matka
4 lata temu
Reply to  Adam W.

Taaaaaaa, tzw pedagogicznego

Mławianka
Mławianka
4 lata temu

Jakie patrole? Na boisku przy dawnym intermarche nie bylo policji nawet raz a wieczorami tam się dzieje!! Ostatnio w parku grupa pijanych gowniarzy siedziala z piwami to dwoch mlodych policjantow nawet nie podeszlo do nich.

Emme
Emme
4 lata temu
Reply to  Mławianka

Zawsze można spróbować oznaczyć niebezpieczne miejsce na mapie zagrożeń http://www.policja.pl/pol/mapa-zagrozen-bezpiecze/33880,dok.html

swojak
swojak
4 lata temu

W Mławie – zawsze ciekawie.

mama
mama
4 lata temu

Takie zachowania trzeba dusić w zarodku. Dobrze, że policja się tym zajęła. Pozdrawiam

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

Rośnie grupa już powiazana AGRESJĄ nierozerwalnie.Zastąpią ta…ow

Ewka
Ewka
4 lata temu

Tak to grupa huliganow którzy już teraz chcą akcji ostatnio wojowali na Książąt

Media
Media
4 lata temu

Są bardzo agresywni 13 latki z tak wielkim zasobem agresji niebywale

K23
K23
4 lata temu

Wow kolejna dobra akcja mlawskiej policji ! Rozbicie gangu 13 latkow

Biala czapa
Biala czapa
4 lata temu

Wow kolejna dobra akcja policji, rozbicie gangu 13 latkow

Koloseum5
Koloseum5
4 lata temu
Reply to  Biala czapa

A co mają chodzić luz -pas i dalej rozrabiać , co z nich by wyrosło , a tak to jakaś nadzieja co prawda nie duża ,ale jest…

32
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x