Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Skutek podwyżki już widać. Mławianie składają nowe deklaracje i będą segregować


Po uchwaleniu nowych stawek za gospodarowanie odpadami, wielu mieszkańców Mławy zmienia sposób ich gromadzenia – ze zmieszanego na segregowany. Różnica w stawkach jest znacząca. Za odbiór odpadów zbieranych w sposób selektywny od sierpnia 2019 r. będziemy płacić 19 złotych od osoby, za odpady zmieszane – 39 złotych.


Podstawą do składania deklaracji jest przyjęta przez radnych podczas obrad ostatniej sesji Rady Miasta Mława uchwała zmieniająca uchwałę w  sprawie  wyboru  metody  ustalenia opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi oraz ustalenia stawki tej opłaty. O składowych nowych stawek piszemy TUTAJ.

Ze względu na duże zainteresowanie mieszkańców dokonywaniem zmian w deklaracjach, w ratuszu uruchomione zostało nowe stanowisko obsługi klientów. Korekty w deklaracjach można dokonywać w pokoju nr 16, na parterze Urzędu Miasta Mława.

źródło i fot.: UMM

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
17 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

Widzę że tutaj dużo jest osób z propagantowego portalu (wymoderowano) który nie wstawia komentarzy niezrecznych dla jaśnie nam panującego. No tak trzeba odwróci temat i dyskusje od ceny za odpady, a wszem i obec oznajmić jak to ludzie się cieszą że mogą segregowac odpady i jeszcze na tym oszczędzać….

genek
genek
4 lata temu

konsument ma szybko żreć … a dużo śmieci pardon dużo surowców wtórnych – mniasto niech zakupi kombajn śmieciowy co sam posegreguje, rozdrobni KONSUMNET MA żreć pardon kupować bo inaczej padnie handel znaczy się 500+ i inne programy więc NIE ODWRACAJTA biegu rzeki… kota ogonem w tym sensie…

Czytelniczka
Czytelniczka
4 lata temu

Przynajmniej jakiś jeden pozytyw z tej całej sprawy. Następnym razem proponuję segregowane po 15 zł i zmieszane za 50 zł. Może się w końcu czegoś ludzie nauczą.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Czytelniczka

Taki mądry, to i JA bym był gdybym miał, tylko z5 butelek plastikowych, i kilka gazet, a jesli cos wiecej, to cichaczem do sasiada

widz
widz
4 lata temu

właściciele domów wynajmowanych, niestety podrzucają do kontenerów pod budynki wielorodzinne. cena spowodowała, że będziemy się grodzić oczywiści ci co mają swój teren oraz nagrywać, a policja nie będzie łapać przestępców tylko zajmować się podrzucaniem śmieci. ale mamy czasy

Piotrek
Piotrek
4 lata temu

Niech się ktoś wreszcie weźmie za właścicieli domów wynajmowanych Ukraińcom, wszyscy jesteśmy ciekawi czy podają faktycznie tyle osób ile mieszka, w przeciwnym razie my wszyscy za nich płacimy!

every
every
4 lata temu
Reply to  Piotrek

Tu też masz rację. Tam gdzie legalnie wynajmowane są lokale, to nic prostszego jak ściągnąć dane z Urzędu Skarbowego, ale tam gdzie Ukraińcy czy też inne nacje wynajmują lokale prywatnie, a właściciele nie zgłaszają tego faktu do US, to co?????
Ja twierdzę, że wiedzą sąsiedzi na czym jego sąsiad siedzi.
Sytuacja nie zapowiada się ciekawie. Jeśli 100% mieszkańców zgłosi segregowanie śmieci, to następne podwyżki za wywóz śmieci są gwarantowane jeśli nie uszczelni się systemu.
Moim zdaniem, drodzy sąsiedzi to od Was w dużej mierze zależy czy będą kolejne podwyżki czy ich nie będzie.
500 Ukraińców x 19 zł x 12m-cy = 114 000zł (a ich jest pewnie w Mławie kilka razy tyle).

Donosiciel
Donosiciel
4 lata temu
Reply to  every

Dzwonić do UM lub na Straż Miejską podawać sąsiada że wynajmie ukraińcom pokoje a śmieci zarejestrowane na jednego zameldowanego.

Poopieram
Poopieram
4 lata temu
Reply to  Donosiciel

Sygnalista

every
every
4 lata temu
Reply to  Poopieram

a może listonosz po prostu 😀

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  every

Szanowna Pani every, Pani pomysly, sa nie na miejscu, proszę przestać, tymi swoimi pomysłami, sklocac, i napuszczac, jednych mnieszkancow, na drugich. Winna Pani wiedzieć że po to mamy wladze samorzadowe, aby to piwo które same nawarzyly teraz je wypiły. To fakt ze za bledy WŁADZ bedziemy płacić MY mieszkancy, no ale cozesmy, sobie wybrali, to mamy, teraz mozemy SOBIE tylko ponarzekać, z placenia, nikt NAS mieszkańców nie zwolni. Ciekawi mnie tylko fakt, jak będzie płacić rodzina z 3 dzieci w wieku od jednego roku do lat ośmiu, bo z tej uchwaly radnych zadnego, zróżnicowania nie widać.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Donosiciel

Miasto na tych podwyzkach za wywóz śmieci to wyjdzie jak zablocki.na mydle. A to dlatego, ze sa one chodzi mi o mieszane za drogie, wychodzi na to że zachlanny dwa razy traci, wiekszosc mlawian bedzie segregowac smieci, wiec wplywy beda niższe, od zaplanowanuch, przez ratuszowych specjalistów, i bedzie musiała być korekta budzetu, albo podwyzki, w jakiś innych dziedzinach. A jesli chodzi o informowanie,kto nie stosuję się, lub oszukuje w temacie smieci, to wydaje mnie się ze od tego są miejskie sluzby, aby sprawdzać, juz nie chodzi tak bardzo o Ukraincow, bo za nich odpowiadają, wlasciciele posesji, jesli sa oszustwa w tym temacie to winny byc wysokie kary grzywny, osobiscie nie zamiezam zajmowac sie bawic w donosiciela, i wyreczac w tym ludzi za to odpowiedzialnych. Być morze wteszcie Straż Miejska, bedzie miała zajęcie. No i oczywista, ze to wszystko , dzieje się tak że nie ma u naszych Wladz, perspektywicznego myslenia, sprzedano, firme, bardzo dochodowego interesu, ale z tego skorzystal najwiecej Mlawski biznesmen Pan Arent?? i morze ale resztę się możemy tylko domyślać, ze jednak P.P.Pywatne jest opłacalne.

every
every
4 lata temu

To normalne, ze każdy będzie wolał płacić 19zł od osoby niż 39zł. Chyba nikt się nie spodziewał czegoś innego.
Tylko przy tych oświadczeniach winno być sprawdzane zaludnienie danego lokalu czy jest zgodne z księgami ewidencyjnymi.
To jest bardzo proste, bo interesant idzie ze swoim oświadczeniem do wydziału ewidencji ludności, tam mu przystawiają odpowiednią pieczątkę z dopiskiem ilości osób zameldowanych (jeśli ilości w oświadczeniu i te wykazane przez „meldunki” się nie zgadzają to interesant musi udowodnić innym dokumentem, że ma rację) i dopiero składa swoje oświadczenie.
Powinno być jeszcze ogłoszone, że wszyscy mieszkańcy mają składać oświadczenia odnośnie osób zamieszkujących dany lokal i takie oświadczenia winny być składane co roku (bo to że ktoś się wyprowadzi to pewnie biegiem się zgłasza, ale jak ktoś się urodzi czy też domelduje, to już się o tym zapomina).
Co za dużo pracy dla pracowników? – dadzą sobie radę, przynajmniej nie będą zaczynać dnia pracy od kawki czy od śniadanka, bo na to mają czas w domu.

every
every
4 lata temu
Reply to  every

Widzę, że już ci co nie mają zgłoszonych wszystkich mieszkańców swojego lokalu do śmieci stawiają mi minusy.
No cóż… nie bardzo uśmiecha mi się płacić za śmieci tych co są nieuczciwi – dziwi was to? – mnie nie, bo w związku z nieuczciwością niektórych mieszkańców czekają nas za kilka miesięcy kolejne podwyżki, bo bilans się nie będzie zgadzał.

ABC
ABC
4 lata temu
Reply to  every

Masz 100% rację, bo jeśli będą zmniejszać w deklaracjach ilość osób w danym budynku to po kolejnym przetargu cena za śmieci wzrośnie dlatego, że będzie rozbita suma na mniejszą liczbę mieszkańców. Niedługo będziemy za śmieci płacić więcej niż za prąd.

every
every
4 lata temu
Reply to  ABC

Mieszkańców mamy koło 30 tyś. a do śmieci zgłoszonych jest 25 tys. i dlatego też płacimy więcej, a jak się koszty nie będą bilansować, to może nas czekać podwyżka i za pół roku – taka prawda.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  every

A morze Pani wie co sie dzieje, z tymi 5,000 tysiącami

17
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x