Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Nasi zawodnicy  w ogólnopolskim finale turnieju Kinder+Sport


W dniach 24-26 czerwca br. w Zabrzu odbył się finał ogólnopolskich mistrzostw w mini siatkówce o puchar Kinder+Sport. Brały w nim udział 192 zespoły dziewcząt i chłopców, czyli po dwie najlepsze drużyny z każdego województwa (dwójki, trójki i czwórki). Wśród nich zagrał zespół reprezentujący klub Zawkrze Mława, grający w kategorii dwójek chłopców w składzie: Gracjan Gregorczyk, Aleksander Osiecki, Adam Kobyłecki.


Wszyscy chłopcy są uczniami V klasy sportowej w Szkole Podstawowej nr 7 Mławie, a ich trenerem jest nauczyciel wychowania fizycznego Jerzy Gawlikowski. W tegorocznej edycji turnieju Kinder+Sport udział wzięła rekordowa liczba uczestników. We wszystkich trzech kategoriach zagrało łącznie 47 143 zawodniczek  i zawodników (łącznie 11 447 drużyn – 6715 w kategorii dziewcząt i 4732 chłopców),

Nasz zespół w pierwszym dniu zawodów trafił do grupy razem z drużynami: UKS Jedynka Międzyrzecz I; Akademia Talentów Jastrzębski Węgiel, Akademia Siatkówki 13 Koszalin 1.  W pierwszym meczu nasi chłopcy zmierzyli się z drużyną z Międzyrzecza i ponieśli porażkę 2:0 (15:6; 15:5) – zespół z województwa lubuskiego ostatecznie zdobył Mistrzostwo w kategorii dwójek. W drugim meczu rywalem naszych chłopców była drużyna trenująca w Akademii stworzonej przy drużynie Plus Ligi. W tym meczu nasi zawodnicy walczyli dzielnie i niewiele zabrakło do pokonania zespołu z Jastrzębia ostatecznie przegrywamy 2:0 (15:11; 15:14) – drużyna Akademii Talentów ostatecznie zakończyła turniej na 6 miejscu. W ostatnim meczu grupowym I etapu rozgrywek zagraliśmy z zespołem z Koszalina i w nim nasi zawodnicy zagrali zdecydowanie najlepiej i pokonali rywali 2:0 (15:5; 15:10). Po I etapie wiadomo było że nasz zespół będzie grał o miejsca 17 -32.

W drugim dniu zawodów nasi młodzi siatkarze rozpoczęli od zwycięstwa 2:0 (15:2;15:6) z Akademią Młodego Siatkarza Opole i 2:0 (15:7; 15:8) z SP3 Leżajsk II. Po dwóch dobrych meczach u naszych zawodników zaczęło dawać o sobie zmęczenie oraz strasznie wysoka temperatura panująca w hali. W kolejnych spotkaniach musieli uznać wyższość swoich rywali: przegrywamy kolejno z SP1 Szprotawa 2:1(15:8; 14:16; 11:8); Akademia UKPS Lubin 2:0 (15:13; 15:11); PKS PIAST Poniec 2:0 (15:9; 15:8); TS KOSET Grudziądz 2:1 (12:15; 15:10; 11:8).

W ostatnim dniu zawodów naszym chłopcom przyszło rywalizować o miejsca 21-24.W pierwszym meczu tego dnia spotkali się oni ponownie z zespołem SP1 Szprotawa  i tym razem zrewanżowali się i wygrali 2:0 (15:7; 15:6).  W meczu o 21 miejsce w mistrzostwach Polski rywalem naszej dwójki był ponownie zespół z Koszalina, Akademia Siatkówki 13 i ponownie to nasz zespół okazał się lepszy i wygrał 2:0 (15:12; 15:9) i tym samym zajął 21 miejsce!!!
Sam start w turnieju Finałowym Kinder+Sport jest ogromnym sukcesem tych chłopców, trenera Gawlikowskiego jak i Klubu Sportowego Zawkrze Mława.

Dzięki wsparciu władz miasta Mława, dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 7 i nr 6  w Mławie, chłopcy chcący trenować siatkówkę od dwóch lat mają możliwość nauki i trenowania w oddziałach sportowych utworzonych w dwóch mławskich szkołach podstawowych. Efektem tej pracy jest właśnie awans jednej z dwójek na finały do Zabrza.

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
1 Komentarz
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ktos
Ktos
2 lata temu

Super. Bravo, gratulacje

1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x