Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Podpisy mieszkańców za likwidacją Straży Miejskiej w Mławie zmielone


Po ponad dziewięciu miesiącach wyjaśniło się w końcu, co stało się z podpisami zbieranymi przez Prawo i Sprawiedliwość za likwidacją Straży Miejskiej w Mławie. Jak poinformował na ostatniej sesji rady miasta przewodniczący PiS i radny miejski Marek Kiełbiński, komisyjnie zdecydowano o zniszczeniu 287 podpisów zebranych pod tą inicjatywą podczas kampanii wyborczej . Jako skandaliczną określił tę sprawę dopytujący od wielu miesięcy o los podpisów działacz społeczny Kamil Przybyszewski.


Dociekanie, co stało się z zbieranym od lipca do października ubiegłego roku w trakcie kampanii wyborczej kandydata na burmistrza z PiS Marka Kiełbińskiego trwało mniej więcej od lutego br., kiedy to panowie Kamil Przybyszewski i Wiesław Moszczyński skierowali do wiceprzewodniczącego rady miasta i jednocześnie członka zarządu PiS Michała Pola zapytanie w sprawie obietnic wyborczych, w tym właśnie o zapowiadanej likwidacji Straży Miejskiej. Ten w sprawie podpisów pod tą inicjatywą odesłała pytających do przewodniczącego zarządu PiS Marka Kiełbińskiego. Ów ostatni, wielokrotnie nagabywany w tej sprawie osobiście, ale też w mediach społecznościowych do czerwcowej sesji unikał odpowiedzi w tej sprawie.

Dopiero na niej, po kolejnym pytaniu Przybyszewskiego kierowanym tym razem do przewodniczącego rady miasta, czy takie podpisy wpłynęły i jaka będzie dalsza procedura, zdecydował się odpowiedzieć.

– Otóż podpisy zbierane przez Prawo i Sprawiedliwość w trakcie ubiegłego roku,  zebrane zostały w liczbie 287  i były zbierane w trybie obywatelskiej inicjatywy uchwałodawczej. Jej tryb i procedurę określa uchwała rady miasta, która precyzyjnie określiła pułap podpisów na 300 – jeżeli ktoś chciałby złożyć projekt obywatelski, musi zebrać minimum 300 podpisów. Niestety, po komisyjnym zbadaniu i przeliczeniu głosów i w związku z bardzo restrykcyjnymi  zapisami przepisów dotyczących ochrony danych osobowych, które przewidują, że podpisy mogą być wykorzystane w ściśle określonym celu. Jeśli nie są w tym celu w którym są związane nie można ich wykorzystać. Celem było poparcie dla projektu uchwały, która miała zlikwidować straż miejską w Mławie. W związku z tym, że nie mieliśmy takiej ilości podpisów, jaka jest wymagana w uchwale rady miasta, komisyjnie zdecydowano o zniszczeniu tych podpisów. Jest to zgodne z procedurą i przepisami prawa, pomagała nam tu kancelaria prawna, która wydała odpowiednią opinię – odpowiadał radny Kiełbiński.

– To jest skandal.  Ile głosów było nieważnych i w jaki sposób je zweryfikowaliście? – skwitował tę odpowiedź Kamil Przybyszewski. Dalsze jednak próby drążenia szczegółów tego tematu uciął przewodniczący rady Lech Prejs, uznając, że sesja nie jest miejscem na taką dyskusję.

Zakładając, że radny Kiełbiński podał rzeczywistą liczbę zbieranych przez PiS intensywnie przez kilka miesięcy podpisów, trzeba chyba postawić tezę, że mieszkańcy naszego miasta nie popierają likwidacji straży i uważają ją za formację pożyteczną. Teza ta jednak ma też drugie oblicze. Jeżeli jedno z głównych haseł wyborczych PiS okazało się tak niepopularne, to jak wytłumaczyć, że Marek Kiełbiński otrzymał 2 613 głosów, a PiS wprowadził do rady miasta 6 radnych?

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
79 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Ona
Ona
4 lata temu

Macie jakąś obsesję na punkcie polityki? No to pracujcie na sukces, a nie liczycie że obrażając kogoś zwrócicie na siebie uwagę. Jeszcze się nie zdarzyło żeby ktoś poprzez poniżanie konkurentów odniósł zwycięstwo. To świadczy o waszej małości, jest po prostu miałkie, żadne i żałosne.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Ona

No co Ty, naprawdę tak myślisz? To tylko świadczy o Twojej małości, jest to po prostu miałkie, żadne i żałosne.
JE odniósł taki sukces.
PIS razem z TVPIS też odnoszą taki sukces.
Dali ludowi trochę ochłapów z pańskiego stołu i lud łyka wszystko co mówią o konkurencji.
Poczekaj do jesieni, niech tylko wygrają wybory, co raczej przesądzone, podokręcają śrubki i tym którzy się zachłysnęli tymi ochłapami

Ona
Ona
4 lata temu
Reply to  Anonim

Ona , wy zachłysnęliście się zazdrością i nienawiścią do ludzi, to jeszcze bardziej szkodzi.

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Ona

Zachłysnąć się zazdrością i nienawiścią? – nie rozumiem.
Z tego co obserwuję, to PIS prowokuje do nienawiści. Oglądasz wiadomości TVPIS? czytasz paski? Przecież to jest nawoływanie do nienawiści. Podawanie takich fake news jakie podaje TVPIS na paskach to wywoływanie nienawiści do ludzi o innych poglądach.

Ona
Ona
4 lata temu
Reply to  Anonim

Jestem apolityczna. Uważam, iż nie jesteście lepsi od PiSu w tryskaniu jadem, niech praca o was zaświadczy, a nie słowa którymi rzucacie pod postacią 1000 nicków.to jest niegodne, nieludzkie, amoralne zachowanie. tacy sami jak i oni.

Bliski
Bliski
4 lata temu

Pan Kielbinski dostal stolek i tylko oto mu chodzilo wsadzil pania z Po na sekretarza i to jest ciekawe powiazanie Teraz zmielil podpisy to dranstwo Zaden z niego Dyrektor nie mowi sie o nauczycielu mlodziez sie z niego smieje . Mlawskie wladze PISU to tylko wstyd przynosza nikt rozumny na tych ludzi juz nie zaglosuje .A sojwa droga przyjmuja na te stolki niedosc ze kompetencji zero to i urody niemaja same brzydale

Michał
Michał
4 lata temu
Reply to  Bliski

Władze PiSu w całej Polsce przynoszą tylko i wyłącznie wstyd.

Ona
Ona
4 lata temu

Te komentarzki piszą dwa ptaszki.
Lansik panowie? Do pracy i więcej serca niż 1000 nicków. Chcieliście podpisów to je sami zbierzcie. Ot, co. Na gotowe liczycie?

Kali
Kali
4 lata temu

Przecież Oni wszyscy maja ludzi w poważaniu. …dostali stołki i po zawodach.
A Pan Kiełbiński i wielu innych radnych to….szkoda słow

Green
Green
4 lata temu

Co to będzie jak się Jarek dowie?

Zaciekawiony Mławianin
Zaciekawiony Mławianin
4 lata temu

A ja pozwolę sobie jeszcze przypomnieć, że pan radny swego czasu zakładał mławskie struktury PO. W takiej sytuacji, jeśli podsumujemy wszystko, to można śmiało stwierdzić, że wiarygodność przewodniczącego PiS w Mławie oraz całego mławskiego PiS jest zerowa. Ale, jak to powiedział Jacek Kurski – ,,ciemny naród wszystko kupi”. Wszystko w tym temacie.

Wiocha
Wiocha
4 lata temu

TO ZACIEKAWIONY MLAWIANIN słowa P Sikorskiego CIEMNY NARÓD WSZYSTKO ….POLSKA TO KUR…. TO BYŁY SŁOWA I WIELE INNYCH NA TASMACH UPODLANIE POLAKÓW I ICH GODNOŚCI ale Polak Polakowi wrogiem

Zaciekawiony Mławianin
Zaciekawiony Mławianin
4 lata temu
Reply to  Wiocha

Faktycznie, coś należy sprostować. Powinno być napisane ,,ciemny lud to wszystko kupi”. Wypowiedź dotyczyła kampanii prezydenckiej w 2015 r. i słynnego dziadka z wehrmachtu, a konkretnie kłamstw wypowiadanych przez J. Kurskiego odnośnie Tuska – Z tym ,,Wehrmachtem to lipa, ale jedziemy w to, bo ciemny lud to kupi”.

Zaciekawiony Mławianin
Zaciekawiony Mławianin
4 lata temu

2005 r.

Wiocha
Wiocha
4 lata temu

DO Z M kupuj co chcesz ja głupi nie jestem

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Wiocha

Już z samego TWEGO pisania widać, ze jednak jest odwrotnie.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Wiocha

Widac ze jestes z Wiochy, jestes w błędzie, bo Zaciekawiony Mlawianin, zacytowal slowa ktore onegdaj wy powiedział slugus Kaczynskiego JACEK KURSKI,

To jest prawda
To jest prawda
4 lata temu

Przypomnę tylko kto zakładał Platformę Obywatelską w Mławie.
Odpowiedź: Kiełbianski M.
Brawa dla niego.
Teraz jest w PIS, jaka następna jego partia: jak myślicie? WIOSNA BIEDRONIA CZY PSL?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  To jest prawda

No i za te zaslugi, Pan Kielbinski, zostal Dyrektorem L.O. —-czy macie JESZCZE jakieś wątpliwości????

DZIDEK
DZIDEK
4 lata temu
Reply to  To jest prawda

No i cóż, z tego Twojego przypomnienia, TA JEST WINA TYCH KTÓRZY TEMU PANU POWIERZYLI FUNKCJE RADNEGO—który nie mając żadnych zasług dla miasta, został Radnym a dodatkowo, tak jak by nie było lepszych kandydatów DYREKTOREM OGÓLNIAKA.
no tak to z pewnością wina TUSKA.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu

Z tego artykułu, wiecej takich proszę, mam pytanie. Do Panow naprawde aktywnych dzialaczy spolecznikow. Kamila Przybyszewa i Wieslawa Moszczynskiego . Czy po takich, brudach co Wy na to,.czy dalej będziecie, tak aktywni, w popieraniu rych pisowskich nieudacznikow, a może wokół siebie zorgsnizujecie sami jakoś grupę ludzi, ktorzy w tym szukaniu prawdy, wam pomogą. Faktem JEST, ze zaufaliscie nie odpowiednim ludziom, dostsliscie trochę po łapkach, ale nie rezygnujcie, bądźcie, dalej tacy odwarzni, w swych poczynaniach, do czasu aż, WRESZCIE mieszkancy zrozumieją aby nie stawiali na takich ktorzy zcicho.mieszkancami się nie liczą. ,P O W O D Z E N I A !!!!!

Anonimowo
Anonimowo
4 lata temu

Dziadek co Ty wypisujesz. Może i aktywni, ale bardzo chamscy i dlatego dostali po łapach.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Anonimowo

Dzieciaku, ja wypisuję, fakty ze swoich obserwacji, ale muszę ci przyznac ze gorszego chama od Ciebie to nie widzialem,

Green
Green
4 lata temu

He he p, K jest za cienki żeby usunąć artykuł z sieci, inni mogą z innych portali, ale pan musi zejść nie ciastko ale suchara po 9 miesiacach

Wiocha
Wiocha
4 lata temu

NIE CHCE MIESZKAĆ W MIEŚCIE GDZIE RZĄDZI KUR….I ZŁODZ…to trzeba zakończyć

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Wiocha

WIOCHA!!#no to kończ waść!! Oszczędź nam mlawianom, tego WSTYDU. Napisałeś do nas supwr informację, tylko pozostaje caly czas PYTANIE. KTO TO MA ZROBIĆ????

Wiocha
Wiocha
4 lata temu

Do Dzidek z Bliska żeby ktoś nie pomyślał ze pisałem o partii rządzącej Reszcie właśnie tym k i z Nie podobają się rządy nie podoba się nic ale koniec z rozkradaniem panstawa

Media
Media
4 lata temu
Reply to  Wiocha

Do Wiocha Oczywiście nie chodzi o PiS

Wiocha
Wiocha
4 lata temu
Reply to  Media

Do Media NIE O LUDZI KTÓRYM PRZESZKADZAJĄ RZĄDY PISU A KORZYSTAJĄ Z PROGRAMU PISUUU WSTYDZCIE SIĘ

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Wiocha

Wiocha, wstyd to jest krasc tak jak robi to PIS, albo z d @@@y SPAŚĆ, czyżbyś za mocno się potluk ze piszesz, takie bzdety. A to jest moj prawidlowy nick, pod ktorym dzis piszę, dzidek,.ma inne dni do pisania

Next
Next
4 lata temu

My się czepiamy Kielbinskiego czy Pana Pola patrzcie na inne twarze CICHOOOO SIEDZĄCE I NICCCC NIE ROBIACE to jest metoda Cicho siedzieć i BRAACCC .

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Next

No to trzeba bylovwybrac takich, ktorzy cicho nie siedzą, tylko walczą, o sprawy mieszkańców—–ale nie!! Co niektorzy mieszkańcy, wybrali „klakierów” Burmistrza Kowalewskiego, no i mecz ciało coś chcialo!!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Next

Next–zgadzam się, zwlaszcza patrzmy, na bylego KSIĘGARZA PREJSA, ktory na prawdę cicho siedzi, ale jak cos piwie to z krzesla mozna SPAŚĆ. Ale za akceptację pomysłów Burmistrza Kowalewskiego, zostal Przew. Rady.

Media
Media
4 lata temu

Z tej całej rady miasta może 5 osób zostałoby jeśli odebrano by diety taka mamy rzeczywistość Dziś ludzi uczciwych jest B maalooo.

Mława
Mława
4 lata temu

No znam te twarze Boże Ty patrzysz i niegrzmisz maja pensje prace i jeszcze mało Młodych rozumiem ale grzyby…

Ewka
Ewka
4 lata temu

Wy popatrzcie ludzie na tych na zdjęciu a oni co oni znają się na polityce ludzie litości zabrać im te pieniadze zobaczmy czy zostaną działać .

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Ewka

Ewka patrząc na zdjęcie widać wyraznie że radny Karpinski musiał być bardzo zmęczony bo śpi.

Michał
Michał
4 lata temu
Reply to  dzidek

Żebyś wiedział. Sesje są bardzo wyczerpujące 🙂

Green
Green
4 lata temu
Reply to  Michał

No to sesja powiatu trwa 2 godziny, to się przenieś Michałku

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Green

Gren Michaś, pewnie jako obserwator, skacze itu i tam, i dlatego jest to dla niego wyczerpujące??

Zaciekawiony Mławianin
Zaciekawiony Mławianin
4 lata temu

Dzięki temu artykułowi sprawa się wyjaśniła. Pan radny Kiełbiński jest nadal przewodniczącym PiS w Mławie. To jawny skandal i partyjniactwo. I jak już wcześniej pisałem pod innym artykułem – pisowska groteska i pisowska moralność. Prawy i sprawiedliwy przewodniczący mławskich struktur PiS jest jednocześnie dyrektorem I LO. W takiej sytuacji jest partyjnym przełożonym własnego organu prowadzącego (pisowskiego starosty). Takiego cyrku w Mławie to jeszcze nie było. W takiej sytuacji jest to jawne pogwałcenie 86 art. ustawy – Prawo oświatowe, który mówi o apolityczności szkoły. Pisowski dyrektor nie uznaje prawa, które wprowadziła jego partia w 2016 r. Bardzo proszę panie radny, aby odniósł się pan (specjalnie piszę z małej litery) do tej skandalicznej sprawy. Jeśli nie zostanie ta sprawa wyjaśniona, osobiście zgłaszam sprawę do UWAGI.

Green
Green
4 lata temu

Brawo, tak trzymać, są jeszcze którzy myślą i śledzą ich poczynania. Dzięki wielkie „Zaciekawiony Mlawianin”

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Green

Gren. Takich ludzi ktorzy myślą,i prezentują to na portalu jest wiecej, tylko trzeba, się policzyć, zorganizowac spotkanie, no i rozpoczac przygotowania, do REFERENDUM !!#tyle się o tym pisze, że WRESZCIE moglo by to ruszyć.

Zaciekawiony Mławianin
Zaciekawiony Mławianin
4 lata temu

Podejrzewam, że zamiast pan radny odnieść się do sprawy, dał minusa. Żenada. zgłaszam tę skandaliczną sytuację do ogólnopolskich mediów. UWAGA już tym się zainteresowała.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu

No i taka osobistośc, jak Pan Kielbinski, za takie incjatywy, zostal w nagrodę, nominowany na DYREKTORA L.O no ale co zrobić, maja zwykly mlawianie, jak to nominat, jedynie.slusznej partii PIS.

Adam
Adam
4 lata temu

Przedsiębiorcy nie myślą aby o swojej kieszeni tylko nie sprawiedliwe jest gdy pis im zabiera i daje 500+ rodzinie w ktorej zaden rodzic nie pracuje . A jesli ktoś mowi że jest małe bezrobocie to się myli poprostu aby mało osob jest zarejstrowanych w urzedzie jako bezrobotni

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Adam

Adam z tymi pretensjami, to pisz prosto, na Nowogrodzka, Prezes Cię wyslucha, i od razu ci się zmieni spojrzenie,

Były
Były
4 lata temu

Straż Miejska jest potrzebna!!!!!
Może wiele zrobić i przyczynić się do zdecydowanej poprawy stanu bezpieczeństwa, a przede wszystkim porządku i estetyki w naszym mieście. Problem w tym, że Burmistrz nie potrafi wytyczyć tej formacji precyzyjnego zakresu zadań,a przede wszystkim nie ma ze strony urzędników Ratusza rozliczenia z wykonanych poleceń ( np. harmonogramów obchodów poszczególnych ulic i terenów miasta ). A tak chłopy się nudzą i nie wiedzą co robić? Panie Burmistrzu i Komendancie Straży więcej operatywności i inicjatywy a nie zarządzania zza Biurka!

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Były

Jak mozna pisać ze straznicy,.nic nie robią, wlasnie jeden z tych Panów, zostal Przew.Rady Osiedla, ==to malo???

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Były

Burmistrz morze i potrafi, ale nie chce przeszkadzać w NIC NIE ROBIENIU, tym Panom. A komendant Straży, zostal chyba wybrany na to stanowisko dożywotnio, az do emerytury, dobrą fuche poderwal, nie dlugo awans na stopien GENERALA.

karol
karol
4 lata temu

Panie Kępiński rób Pan swoje,niech piszą PEOWCY co chcą,w Mławie PIS wygrywa,straż miejska mimo wszystko jest jednak potrzebna, policja ma swoje sprawy,tak to wygląda,

Prawicowy
Prawicowy
4 lata temu
Reply to  karol

lepiej niech nic nie robi ten Pan. Myślę że dzięki tej osobie pis w Mławie bardzo dużo stracił. Wystarczy podać przykład jak mógł kandydat Pis na burmistrza przegrać z kandydatem psl. PIS poparcie prawie 40%, PSL wtedy ledwie kilka 2 do 4 %. Szok. Uważam tego Pana za najsłabszego z pis w Mławie.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Prawicowy

No i prawicowy bohaterze nie dopilnowales, aby tego Pana nie wybierac, i nie powierzac Kielbinskiemu, stanowiska Dyr.L.O

Sprawiedliwy
Sprawiedliwy
4 lata temu

Panie Kielbinski co się zmieniło nagle Pan przemówił w tej sprawie. To Pana postulat wyborczy przecież.

Media
Media
4 lata temu

A w mojej rodzinie wszyscy za PIS a przedsiębiorców też nie brakuje jednak różnią się od innych ze myślę także o INNYCH a nie tylko o swojej kieszeni

Michal
Michal
4 lata temu
Reply to  Media

Nie wiem jakim trzeba być de**lem, żeby będąc prywatnym przedsiębiorca głosować na te złodziejskie PiS i dawać się tak dymać „kochającemu” premierowi.

Mlawiak
Mlawiak
4 lata temu

DO OBYWATELA kultura osobista daaleko rozumiana a myśli polityczne to dwie rozne sprawy P Pol to czlowiek porzadny wie co robi i nikt nie bedzie dyktowal kto z kim jada.

Wyborca
Wyborca
4 lata temu

Muławo, Ty widzisz i nie grzmisz! Chociaż, możesz to wszystko olać, albo spryskać z poziomu fontanny!

obywatel
obywatel
4 lata temu

Pan Michał Pol był w poprzedniej kadencji niewygodny dla burmistrza a teraz razem jadają obiadki. boże widzisz i nie grzmisz!!! Panie Michale mieszkańcy uważali Pana za naprawdę uczciwego człowieka, czy naprawdę formacja partyjna tak zmienia ludzi??

AntyKo
AntyKo
4 lata temu
Reply to  obywatel

Tak, zgadzam się. Kiełbiński to wiadomo, człowiek bez właściwości i nie wie którą rękę wybrać, by się podrapać.
Ale Pol to wielki zawód dla wyborców.

Ewka
Ewka
4 lata temu
Reply to  obywatel

OBYWATELU CO TY WYPISUJESZ PARTIA ZMIANIA LUDZI …TAN CZŁOWIEK ZNA ZASADY I JEST OK☺☺☺

Mars
Mars
4 lata temu
Reply to  obywatel

Wiem jedno. Pan Michał to skromny i uczciwy człowiek.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  obywatel

Ten Pana POL, dopiero sie uczy demokracji, a ze dali mi jakies mierne stanowisko , to musi to w swych komentarzach jakos oddac.

dzidek1
dzidek1
4 lata temu
Reply to  obywatel

Nie widziałem aby Pan Pol był kiedykolwiek w towarzystwie Pana Burmistrza. Nie kłam obywatelu i nie oczerniaj ludzi, nie szydz z ludzi porządnych i prawych.

Adam
Adam
4 lata temu

Pis w Mławie nic nie zrobił aby obsadził ludzi na stanowiska gdzie tylko mógł i smieją się nam prosto w oczy . W moim domu głosu dla nich już nie bedzie miało być dla wszystich równo ale brakuje wam kasy podnosicie składki zus żeby wykończyć małe mławskie firmy . Budujecie dworzec pkp który pasuje wzgledem peronów jak świni siodło.

AntyKo
AntyKo
4 lata temu

Dodam jeszcze pytanie do p.Kiełbińskiego. A pamięta Pan jeszcze wystawne zebranie mieszkańców ulic za torami w sprawie tunelu ? To na którym Pan był i ochoczo ściemniał, że załatwiliście budowę. Pamięta Pan ? I co, złożycie winę na Kowalewskiego, że wniosku nie złożył ? Z jednej strony racja, ale gdzie wy byliście by tego w odpowiednim czasie dopilnować, czuwać na tym ?
Lepiej się nie narażać, bo nie wiadomo jak będzie, co?
Wkroczyliście do lokalnego układu, bo tylko o to wam chodziło. Nie różnicie się niczym od całej reszty, a wyborcy myśleli, że chcecie coś zmienić. WSTYD GŁUPCY !!!

AntyKo
AntyKo
4 lata temu

Panie Kiełbiński, mam nadzieję, że dotrze to do Pana: PIS w Mławie miał bardzo duże poparcie we wcześniejszych wyborach parlamentarnych i prezydenckich, ale niestety, zamiast iść na fali i mądrze powalczyć o fotel burmistrza i większość w radzie, Pan zachowawczo nie robił NIC by zwyciężyć ! W efekcie wy też nic nie macie. Jesteście przystawką Kowalewskiego ( a raczej „przyklepką”) i do tego starostą jest „wybitny samorządowiec” Rakowski, który się w ostatniej chwili do Was przykleił. Dostaliście marne ochłapy i funkcje bez znaczenia. Wyrolowali was bez mydełka. Warto było? Za cenę dyrektora szkoły? Wcisnął się Pan na przewodniczącego mławskiego PIS i co pan zdziałał ???
Mistrzowie politycznej strategii, psie jego mać !!!

every
every
4 lata temu

Nie wierzę w słowa radnego Kiełbińskiego (nosek się wydłuża, oj wydłuża). Moim zdaniem odnośnie ilości podpisów kłamie jak z nut niczym jego guru Mateuszek. Dlaczego wcześniej nie złożył żadnych wyjaśnień? – bo musiał się poradzić dobrego prawnika jak wybrnąć z tej sytuacji, tak żeby się oczyścić i żeby nikt nie mógł mu nic zarzucić.
Panie radny Kiełbiński, a co z odpowiedzią na pytanie „Zaciekawionego Mławianina”?
Dla przypomnienia cytuję:
„Czy nadal jest Pan przewodniczącym struktur partyjnych PiS w Mławie i jednocześnie partyjnym przełożonym własnego organu prowadzącego ? ”
Mnie też ta sprawa bardzo ciekawi i sądzę, że nie tylko mnie.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  every

Pani every, co się stało, ze zrobiła się Pani taka delikatna w swych ocenach.

Papa Smurf
Papa Smurf
4 lata temu

A co zrobił lokalny PiS pożytecznego oprócz obsadzenia „swoimi” stanowisk?

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
4 lata temu
Reply to  Papa Smurf

Co zrobił ZERO ,ale ktos mu na to wszystko, pozwala

Wierna
Wierna
4 lata temu

DO DZIADEK Z BLISKA pis robi bardzo duuuzo .

Anonim
Anonim
4 lata temu
Reply to  Wierna

Tzn? co konkretnie, bo tak to można o każdym powiedzieć. Pani rzecznik z ratusza robi bardzo dużo, menel na rogu też robi bardzo dużo, a złodziej to już w ogóle bardzo dużo.

dzidek
dzidek
4 lata temu
Reply to  Anonim

Pani rzecznik z Ratusza, robi jedynie dobre wrażenie, i dlatego zostala Naczelnikiem Wydziału ratuszowej propagandy.

DZIADEK Z BLISKA
DZIADEK Z BLISKA
4 lata temu
Reply to  Wierna

Wierna—pis robi bardzo dużo, chyba dla siebie i pod siebie/???

uważna
uważna
4 lata temu

Miny radnych w tle jako komentarz do rewelacji Kiełbińskiego bezcenne …

And
And
4 lata temu

287 podpisów podczas 4 miesięcy zbiórki? No pogratulować, pogratulować poparcia dla pomysłów PiS. To ponad 2 tys. zebrali w ciągu kilku tygodni pod jednym z budżetów obywatelskich

Green
Green
4 lata temu

P.Kiełbiński proszę publicznie pokazać protokół z komisji która zniszczyła głosy, bo narazie to są puste słowa.

DZIADEK Z BLISKA
DZIADEK Z BLISKA
4 lata temu
Reply to  Green

GREN–nie bądz taki naiwny, czyżbyś wierzył w to że KIEŁBINSKI MOŻE PUBLICZNIE NAM POKAZAĆ PROTOKÓL, Z TEJ KOMISJI.—-zrobi tak samo jak BURMISTRZ Z rozliczeniem Kampanii wyborczej

79
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x