Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

W przyszłym roku składki ZUS ostro w górę


O prawie 10 proc. wzrośnie wysokość składek na ZUS w przyszłym roku. Takie są zapisy w projekcie przyszłorocznego budżetu państwa. Oznacza to, że przedsiębiorcy odprowadzą ponad tysiąc złotych tylko na ubezpieczenia społeczne, nie licząc składki zdrowotnej.


Projekt budżetu zakłada, że w 2020 roku przeciętne wynagrodzenie w gospodarce narodowej wyniesie 5 227 zł i zwiększy się o 6 proc. To wynagrodzenie stanowi podstawę do obliczana wysokości składek pobieranych przez ZUS od przedsiębiorców.

Ile będą wynosić składki na ZUS?

Jak podał portal Money.pl, przewidywana wysokość minimalnych składek na ZUS dla przedsiębiorców w przyszłym roku wyniesie:

Składka emerytalna – 612,19 zł (więcej o 54,11 zł w porównaniu z rokiem 2019 rokiem),

Składka rentowa – 250,90 zł (więcej o 22,18 zł),

Składka chorobowa – 76,84 zł (więcej o 6,79 zł),

Składka wypadkowa – 52,37 zł (więcej o 4,62 zł),

Składka na Fundusz Pracy – 76,84 zł (więcej o 6,79 zł).

O ile wzrosną pełne składki w skali roku (bez składki zdrowotnej)? W 2020 roku wyniosą 1069,14 zł. Dla porównania — w tym roku przedsiębiorczy mieli zapłacić 974,65 zł. Oznacza to wzrost o 94,49 zł — o 9,7 proc. w porównaniu rok do roku.

Nadal nie wiadomo, ile będzie wynosić składka zdrowotna. Jej wysokość zostanie podana dopiero w styczniu przyszłego roku. Jednak szacunki pokazują, że składka zdrowotna może w 2020 roku wynosić około 375 zł. Dla porównania — w tym roku wynosi 342,32 zł.

źródło: Money.pl

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x