Codziennik Mławski - lokalny portal informacyjny. Piszemy jak jest o wydarzeniach w Mławie i powiecie. Bądź na bieżąco z newsami z Mławy i okolic!

Mławski portal informacyjny codziennikmlawski.pl. Newsy Mława i okolice.
Życzymy wszystkiego najlepszego!
linia
Logo

Jak za dawnych czasów. Kandydaci przyniesieni w teczce


Wydawałoby się, że słusznie minione czasy fasadowych demokracji już się dawno skończyły. Okazuje się jednak, że czasy może się i skończyły, ale przyzwyczajenia pozostały. Tak przynajmniej można sądzić po sytuacji, jaka miała miejsce podczas obrad ostatniej sesji rady miasta. Okazało się bowiem, że rada, która miała wybrać swoich przedstawicieli do komisji, która opiniować będzie kandydatów na ławników ma już ich gotowych i wpisanych w projekcie uchwały.

elektryk Mława
Reklama


Pytanie w tej sprawie referującej uchwałę naczelnik Magdalenie Cecelskiej zadał radny Marek Kiełbiński.

– Czy zechciałaby Pani mi wytłumaczyć, dlaczego w projekcie uchwały są już wpisane osoby, kto je zgłosił? Ja bardzo te sympatyczne osoby lubię i cenię, ale znowu chciałbym się odnieść do procedury. W projekcie uchwały są wpisane konkretne osoby, które ja oczywiście poprę, ale chciałbym wiedzieć, kto dokonał tego zgłoszenia – mówił radny Kiełbiński.

Po chwili konsternacji, kwestię tę wytłumaczył mu przewodniczący rady Lech Prejs.

– Te osoby same zgłosiły się po prostu do pracy na komisji. To nie było na komisji, to było na jakimś spotkaniu, gdzie radni dowiedzieli się, że jest takie pismo i kto chce, to może się zgłosić i się zgłasza – mówił przewodniczący Prejs. I dorzucił : „Również dzisiaj się mogą radni do tej komisji zgłaszać, nie ma problemu”.

To oczywista oczywistość, że w tej sytuacji nikt się nie zgłosił i rada jednogłośnie wybrała wpisanych już wcześniej do projektu uchwały Beatę Gadomską, Zofię Kazimierską i Michała Nowakowskiego w skład zespołu, który będzie opiniował kandydatów na ławników w sądach powszechnych, którzy mają czas do końca czerwca, by swoje kandydatury zgłosić do zespołu.

Z tej sytuacji można wnioskować, że radny Marek Kiełbiński nie jest zapraszany, bądź nie bywa na spotkaniach, gdzie można się zgłosić do jakichś funkcji. Ale trudno też odmówić słuszności uwadze, którą radny poczynił. To na sesji rady powinny być zgłaszane kandydatury w sposób jawny i otwarty, powiedzielibyśmy demokratyczny. Zamiast tego padło z ust przewodniczącego Prejsa niechętne, ale rozbrajająco szczere „uchwała nie była na żadnej komisji, ale skoro radni chcą dyskutować, to proszę”.

Jak widać burmistrza Kowalewskiego z radnymi z PiS łączy osławiona już „szorstka, męska przyjaźń”. A gra się tak, jak przeciwnik pozwala.

JK

Udostępnij:
Chcąc jak najlepiej zabezpieczyć i chronić Twoje dane osobowe zgodnie z przepisami RODO, potrzebna nam jest Twoja zgoda na ewentualne ich przetwarzanie. Informujemy jednocześnie, że publikacja komentarza w portalu "Codziennik Mławski" skutkuje wyrażeniem przez Ciebie takiej zgody. Nigdzie nie przekazujemy Twoich danych (IP) i chronimy je jak najlepiej potrafimy, wykorzystując do tego wszelkie możliwe formy. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami oraz z Regulaminem Komentowania na portalu Codziennik Mławski [TUTAJ]
0 0 vote
Oceń artykuł
guest
38 komentarzy
najnowsze
najstarsze najwyżej oceniane
Inline Feedbacks
View all comments
Haha
Haha
1 rok temu

Jaka władza taka demokracja.

absolwentka
absolwentka
1 rok temu

A Pan Kiełbiński to już na pewno został przyniesiony w teczce do LO. Nie wstyd Panu ?

wyborca
wyborca
1 rok temu

Pana Prejsa to podał Pan Ośliżlok.

Marcin
Marcin
1 rok temu

Ludzie dajcie spokój, toż do tej komisji nie było chętnych, to dobrze że się zgłosili, bo by nie było komu. Taka prawda

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Marcin

Nikt się nie pytał czy są chętni?
To powinno być na sesji, a nie na prywatnym spotkaniu i w tym jest problem.
Jak tak dalej pójdzie to znów oficjalnie zaczną przynosić dyrektorów w teczkach bez żadnych sztucznych konkursów.
Trzymajmy się choć trochę jakichś ogólnie przyjętych zasad, a nie jak w tym wypadku.
Przewodniczący RM to nie ekonom na prywatnym folwarku.

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Anonim

Dla Pana Prejsa, szczytem MARZEŃ, byla praca, u SIEBIE w ksiegarni. No ale cóż mlawianie go wybrali a Pan Burmistrz, zglosil go na Przew.Rady,no i mamy to co mamy===no i co Drodzy Panstwo Wyborcy Prejsa, maci jeszcze jakieś wątpliwości. BO JA PISZĄCY TE SLIWA NIE MAM ŻADNYCH. A Pan Przew. Jeszcze nie raz Was zaskoczy, i pokaże co potrafi. No a teraz to DZIUBEK W KUBEK i cich sza nie przeszkadzajcie, w rzadzeniu, tej ekipie. TAK PANIE KAMILU NIE TYLKO PAN SIĘ ZAWIÓDŁ???

Green
Green
1 rok temu

p.Prejs jeżeli kandydaci zostali wybrani na jakimś tam spotkaniu, to proszę pokazać protokół z tego spotkania. Również p.Kiełbiński powinien pokazać protokół ze swojej komisji od likwidacji podpisów, czy to zbieg okoliczności że minęło 9 miesięcy i nagle coś się urodziło

Zaciekawiony Mławianin
Zaciekawiony Mławianin
1 rok temu

A ja zadam inne pytanie. Panie radny Kiełbiński, czy dalej jest Pan przewodniczącym mławskiego PiS ? Nigdzie nie było podane, że Pan zrezygnował ze stanowiska zostając dyrektorem I LO. Godzi to w apolityczny charakter szkoły, określony w Prawie oświatowym (art. 86 Prawa oświatowego). Jako prawnik powinien Pan o tym wiedzieć. Jeżeli jest Pan nadal przewodniczącym PiS to jest to dopiero farsa, gdzie dyrektor szkoły w strukturach partyjnych jest wyżej postawiony od organu prowadzącego jego szkołę (starosty z PiS). Kto tu kogo kontroluje ? To jest sprawa do wyjaśnienia przez lokalne media lub zgłoszenie do UWAGI. Może się Pan odnieść do tego ?

Zaciekawiony Mławianin
Zaciekawiony Mławianin
1 rok temu

Panie radny. Prosiłem, aby odniósł się Pan do mojego pytania, a nie dawał minusa. Zapytam jeszcze raz. Czy nadal jest Pan przewodniczącym struktur partyjnych PiS w Mławie i jednocześnie partyjnym przełożonym własnego organu prowadzącego ? Jeżeli tak jest to warto, aby się tym ktoś zainteresował. To jakiś absurd rodem z filmu Barei. Choć w obecnym ,,państwie prawa”, pełnym pisowskiej groteski jest to możliwe. Jeżeli się mylę proszę o sprostowanie i z góry przepraszam, jeżeli niepokoiłem.

Anonim
Anonim
1 rok temu

Nie sądzę, żeby ten pan zdobył się na publiczną wypowiedź w tym temacie. Gdyby Pan nie miał racji, zapewne pan radny odpisałby, ale ponieważ ma pan rację – nie odpisze.

Green
Green
1 rok temu

Nie mam gdzie już kliknąć ” supet” ale dla mnie 10, szacun i tak trzymać

Miki
Miki
1 rok temu

Kto zorganizuje petycję o odwołanie burmistrza i rady miasta? Proszę podać adres gdzie się można pod nią podpisać

Plotul
Plotul
1 rok temu
Reply to  Miki

21.10.2018.

every
every
1 rok temu
Reply to  Plotul

Może tak oficjalnie to zrobić: datę, miejsce, godzinę. Chętnie włączę się w zbieranie podpisów do tegoż referendum. Tylko trzeba będzie również powiadomić wszystkich mieszkańców, tak tych którzy mają internet jak i tych którzy go nie mają, albo nie interesują się wiadomościami lokalnymi.

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Miki

Jakoś nie widzę chętnych, a może by tak ustalić jakieś spotkanie, zebranie mieszkańców w tej sprawie. Tylko błagam… nie na peryferiach Wólki.

Ruda
Ruda
1 rok temu
Reply to  Anonim

Jestem za!

Ruda
Ruda
1 rok temu

Tylko się „nachapać” i nic więcej ! Trzeba powołać specjalną komisje( oczywiście wiadomo z jednego „słusznego” komitetu w tym mieście) bo radnym z komitetu JE Slavka wiecznie mało jak jemu samemu. Kasa kasa i jeszcze raz kasa! Najlepiej pobierać pensje, dietę może jeszcze jakieś inne profity typu nadgodziny bądź jakiś dodatkowy etacik tudzież emeryturka ale jest się w drużynie pana wiec można wszystko a innym wara! Tylko jedno słowo pasuje ŻENADA!!! Mówiąc kolokwialnie rzygać się chce jak się patrz na to co JE i cała ta świta wyprawiaja w tym mieście, porażka kolejny bardzo gratuluje wyborcom!

AntyKo
AntyKo
1 rok temu

Jaka szorstka przyjaźń ? To są wasale Kowalewskiego. „…osoby, które ja oczywiście poprę…” – tak prawi Kiełbiński. Jaki przeciwnik? PIS w Mławie dał się spacyfikować, wyłącznie dla poślednich stołków. To wstyd dla tych pseudodziałaczy, nie można im tego zapomnieć przy następnych wyborach.

koko
koko
1 rok temu

coście wybrali to to macie!!!!!!!!!!

every
every
1 rok temu
Reply to  koko

Nie wszyscy tak wybierali. A Ty, koko, pewnie w ogóle nie poszedłeś na wybory – ot i mamy tego skutki… opłakane.

Mara
Mara
1 rok temu

A Pan Kiełbiński to nie był przypadkiem w teczce na stanowisko dyrektora przeniesiony?

every
every
1 rok temu
Reply to  Mara

Tak, może masz i rację, ale to było chociaż trochę zawoalowane (tak samo jak i dyrektor muzeum) .   A tutaj jawnie, bez żadnej żenady – bezczelne…                 

halo
halo
1 rok temu

Może skład komisji ustalano na cmentarzu jak za dawnych „dobrych ” czasów ?

Z daleka
Z daleka
1 rok temu

Tak źle to jeszcze w Mławie nie było władza ma być dla mieszkańców a nie przeciw nim. Ciągle podwyżki utrudnienia i jeszcze cały ten PiS ludzie pozbawieni wiedzy doświadczenia i poszanowania. Ludzie przejzyjcie na oczy czas pokazać władzy w Mieście i Starostwie że nie będziemy siedzieć cicho i przymykac oczy na to co robią z Naszym miastem i powiatem.

every
every
1 rok temu
Reply to  Z daleka

PISu się nie czepiaj w radzie miejskiej, oni siedzą cichutko i wspaniałomyślnie przytakuja, ot taka bierna współpraca z burmistrzem, ale jak możesz zauważyć czasami zadają mądre pytania, jak to pana Kiełbińskiego. Pewnie gdyby nie on nikt by tę sytuację nie zwrócił uwagi, no może dziennikarze. Przyznam, że mnie zamurowało jak usłyszałam tę uchwałę z podanymi nazwiskami, ale może dlatego, że specjalnie czekałam na ten punkt „programu”, bo byłam ciekawa w jaki sposób odbędzie się wybór tejże komisji, no i proszę… dowiedziałam się… kandydaci… przepraszam członkowie komisji przyniesieni w teczce.
Panie burmistrzu, panie przewodniczący RM chyba czas na was, najwyższy czas żeby nie czekać na referendum, tylko jak najszybciej podać się do dymisji, bo to co wyprawiacie obaj, to przekracza już już wszelkie granice.

Ruda
Ruda
1 rok temu
Reply to  every

Jeśli nie będzie referendum to ci panowie ze stanowisk nie ustąpią chociaż przyzwoitość by tego wymagała, niestety u nich przyzwoitość to słowo abstrakcyjne. Potrzeba osoby która ma dużo czasu i podjęłaby takie działanie jak referendum. Tylko po ostatnich wyborach zaczynam wątpić w myślenie ludzi. Chociaż oczywiście zawsze warto próbować.

Zaniepokojony
Zaniepokojony
1 rok temu

„To nie było na komisji, to było na jakimś spotkaniu…” – co to ma być? Na jakimś spotkaniu zdecydowano o składzie komisji odpowiedzialnej za wybór osób sprawujących ważne funkcje w wymiarze sprawiedliwości. I jeszcze ten radny – on ma opiniować? Śmiech na sali.

Paweł
Paweł
1 rok temu
Reply to  Zaniepokojony

O co to bicie piany – o wybór ludzi do pracy w komisji, do której nikt się nie wyrywa. Takie bzdury tu wypisujecie, że aż śmieszne. Jak wam tak źle, to proszę włączyć się do pracy na rzecz miasta, a nie wszystko krytykować. Ciągle piszą te same osoby i te same teksty. Towazystwo Wzajemnej Adoracji Wiecznie Niezadowolonych. Żenujące.

Anonimowo
Anonimowo
1 rok temu
Reply to  Paweł

Towazystwo Wzajemnej Adoracji to jest w ratuszu, tylko tyle, że wiecznie rolujących.
Tobie się nie podoba coś? – nie czytaj, nie musisz czytać.
Pewnie krew cię Pawełku zalewa, ”o jesteś radnym z KW SK albo miernym urzędnikiem ratusza lub jednostki podległej wyniesionym na czyichś plecach.

Ruda
Ruda
1 rok temu
Reply to  Paweł

Otóż my nie jesteśmy radnymi i to nie my składaliśmy obietnice wyborcze, że będziemy służyć na rzecz mieszkańców, to nie my pobierany diety.. Jak tobie tak bardzo się wszystko podoba to albo jesteś ślepy i nie widzisz co się w tym mieście dzieje albo jesteś u bunia na etacie.. i co dostałeś wytyczne, że masz się udzielać? Także daruj sobie bo twój post w żaden sposób nic nie wnosi do dyskusji tylko pokazuje, że niestety co niektórzy w dalszym ciągu nie zmądrzeli.

wera
wera
1 rok temu

Wszędzie sami swoi, w radzie seniorów sami swoi wybrani spośród samych swoich.
Tutaj też nic nowego, tylko zrobione to jawnie bez jakichkolwiek osłonek w postaci konkursu czy głosowania na kandydatów. Pan przewodniczący z panem burmistrzem na wspólnym spotkaniu ustalili kto ma zasiadać w komisji i tak się stało.
Kupa śmiechu na całą Polskę.
Demokracja po mławsku.

Wyborca
Wyborca
1 rok temu

Skąd tego Przewodniczącego Rady wytrzaśnięto? Przykład obycia politycznego i niesamowitego intelektu!

Dziadek z bliska
Dziadek z bliska
1 rok temu
Reply to  Wyborca

Pana Przewodniczacego, wyciagnieto z lamusa jego Ksiegarni, za poprzed.ich władz jeszcze jak to mowia komuny, byl chlopcem na posylki, mial od kogo pobierać dobra szkołę, jak takie sprawy sie załatwią, tylko kiedys czyniono to w bialych rekawiczkach, typowano osoby ktore przedstawialy, kandydatow, do komisji, i po zgloszeniu, glosowano nad niby zgloszonymi z sali.Preja to dobrze zna, tylko po co mnial to robić, poszedl pi najmniejszej lini oporu, uzgodnil z Burmistrzem, i predstawil projekt uchwaly juz z nazwiskami, poprostu gotowiec, a Pan Kielbinski robi z siebie naiwniaka ale cos musial powiedzieć do słuchaczy. TAK TO JEST Z MLAWSKA WLADZA.

mławianka
mławianka
1 rok temu

To się nadaje tylko do kabaretu.
Jak może dojść do takiej sytuacji.
Ciekawe czemu mimo wszystko nikt z radnych z sali się nie zgłosił do tej komisji.
Pan przewodniczący RM przesiąkł do szpiku kości poprzednim ustrojem. Jego działania, jego słowa są tego dowodem.
To jest obrzydliwe.

And
And
1 rok temu
Reply to  mławianka

Z prostej przyczyny. Tak ustalił naczelny i basta. wara radzie zmieniać decyzji jedynie słusznych. nawet jakby się zgłosili, to by i tak odpadli w głosowaniu. PIS nie ma tam nic do gadania

z@a.pl
1 rok temu

Nowakowski to niedługo wyskoczy z lodówki. Wielki jasnie pan polityk. Ciekawe czy już podjął decyzję kto będzie dyrektorem biura poselskiego ?? 😀 Czy wygrał Pan O.Z. ?? 😀

Zuza
Zuza
1 rok temu

Ciężki temat ! ciekawe w następnych wyborach na która partie padnie… jeszcze trochę i opcje się skończą 😉 a szkoda takiego polityka 😀

Anonim
Anonim
1 rok temu
Reply to  Zuza

No tak, szkoda.
Takich polityków, którzy zmieniają partie i poglądy jak rękawiczki,jest na pęczki.
Tylko obrzydzenie bierze na ich widok.
Jak można utrzymywać bliższe kontakty z takim człowiekiem bez kręgosłupa.

38
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x